کد خبر: 120763
سئوالی که مسئولان استانی باید پاسخگوی آن باشند:
خانواده های کهگیلویه وبویراحمدی تاکی باید قربانی جاده ها شوند/عدم هماهنگی نمایندگان برای توسعه وایمن سازی جاده های استان+تصاویر
کمتر روزی در جای جای کهگیلویه وبویراحمد صدای مویه و عزا به واسطه تصادفات جاده ای و مرگ عزیزترین اعضای خانواده ها بلند نشود و آه دامنگیر مادران و عروسان و فرزندان در فراغ عزیزانشان به عرش نرسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه توسعه راه های یکی از مهمترین مواردی است که مسئولان حوزه ها راه ها به همراه سایر مسئولان در سطوح استانی و ملی به دنبال توسعه فراگیر آن هستند.

 

ایمن سازی جاده ها و به اصطلاح دوبانده ویا چند بانده کردن جاده ها علاوه بر کاهش میزان مرگ و میر در جاده ها باعث  تسهیل در رفت و آمدها و کاهش هزینه های مادی استفاده کنندگان از راه ها نیز خواهدشد.

 

 

اما عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از مهمترین مخاطرات موجود در جاده های کشور به خصوص در استان کوهستانی کهگیلویه وبویراحمد بدون شک با مرگ عزیزان و همراهان رانندگان همراه است.

 

کوهستانی بودن و شیب های بسیار تند و پیچ های پی در پی بدون رعایت اصول فنی و استاندار در جاده ها و اجرای این فرایند با توجه به وضعیت کوهستانی بودن باعث شده است حجم تصادفات در جاده های استان به نسبت سایر استان های کشور چندین برابر شود.

 

 

عدم استاندارد بودن جاده های استان و وجود دست اندازهای متعدد و کم عرض بودن جاده ها به همراه عدم چند بانده بودن جاده ها به خصوص در محورهای پر ترافیک استان و هم مرز با استان فارس و اصفهان بیشترین سهم تصادفات مرگ بار را در استان به همراه دارد.

 

هرچند در سال های گذشته تلاش های زیادی برای عریض کردن جاده ها و چند بانده کردن آنان صورت گرفته است ولی باتوجه به حجم حمل و نقل در جاده های استان واقعا جواب گو نبوده است .

 

 

اتصال محور یاسوج به پاتاوه و چندین بانده بودن این محور می تواند نقش مهی در کاهش میزان مرگ و میر در جاده یاسوج به گچساران و خوزستان به مرکز استان داشته باشد که نیازمند تامین اعتبارات کافی است.

 

 

متاسفانه عدم هماهنگی نمایندگان استان برای مطالبه جدی در ایمن سازی و چندین بانده کردن جاده های استان و مطالبه گری همه انان با همدیگر از وزیر راه و دولت باعث شده است که کارهای به صورت انفرادی پیگیری شوند و شاهد تبعیض در پروژه های استان در این حوزه نیز هستیم.

 

تا زمانی که نمایندگان استان به همراه استاندار و مسئولان استانی به عنوان یک ید واحده برای رفع مشکلات جاده های استان هماهنگ نشوند متاسفانه وضع تصادفات جاده ای و افزایش آمار تلفات جانی و مالی مردم در این جاده ها و عزادار شدن خانواده های کهگیلویه وبویراحمد ادامه دارد.

 

انتهای پیام/