کد خبر: 120608
آنچه در نشست ستار هدایتخواه و جوانان گذشت/تنش توسط حامیان برخی کاندیداها در نشستی که برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بود/هدایت خواه: تبلیغات زودهنگام انتخابات ممنوع!+تصاویر و فیلم
جلسه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به همت جمعیت راه شهدا استان در حسینه امام علی (ع) شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جلسه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به همت جمعیت راه شهدا استان در حسینیه امام علی (ع) شهر یاسوج برگزار شد.

 

در ابتدا تعدادی از جوانان در خصوص گام دوم انقلاب نظراتی را بیان کردند که به شرح زیر آمده است:

 

یکی از  جوانان انقلابی و مدعوین این مراسم گفت: در آستانه سی اُمین سالگرد ارتحال امام راحل بوده که بعد از ۱۴۰۰ سال شیعه انقلابی را به خود ندیده بود اما سر انجام به وسیله امام راحل اندیشه های  شعیه زنده شد.

 

وی افزود: امام همه بی عدالتی ها، تبعیض ها، ظلم ها را مشاهده کرد که سبب گام برداشتن و برچیده شدن آنها در زمان پهلوی و بنا گذاری انقلاب اسلامی ایران کرد.


این روحانی بیان کرد: امروز انقلاب امام خمینی (ره) در اوج علم، پیشرفت و قدرت و امنیت است و نعمت آزادی و اسلام را به ارمغان آورد،  از طرفی در چهار دهه گذشته از انقلاب باید چند مورد یعنی انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی، نظام اسلامی و نهایتا تمدن اسلامی را باید پایه ریزی کرد که در همین رابطه  رهبر انقلاب فرمودند با دولت اسلامی فاصله داریم که باید تلاش ها جهت اسقرار دولت اسلامی ادامه پیدا کند.


حجت الاسلام بهشت افزود: برای دست یابی به دولت و تمدن اسلامی به نیروهای تراز انقلاب اسلامی نیاز است و به یک جامعه توحیدی و اندیشه های الهی نیازمند بوده، و مدیران و انسان های مومن و با تقوا در تراز انقلاب اسلامی باید  مسولیت ها به آنها واگذار شود.

 


وی افزود: در گام دوم انقلاب رهبری توصیه به علم و دانش، پژوهش و فناوری کرده و همچنین  بر روی توان و قدرت جوانان برای تحقق بیانییه گام دوم انقلاب تکیه شده است، آقای هدایت خواه شما به ظلم و ستم و مشکلات اشاره کردید که ما میگوییم مشکلات ناشی از بی تقوایی است و خلاء‌مدیران صالح و درست علت کار بوده و  باید آنها  روی کار آیند.

 


در ادامه این مراسم یکی دیگر از جوانان در این مراسم گفت: جریان انقلابی شناسنامه دارد و گروه هایی ذیل این جریان میگنجد و اگر قرار است از بین این نیرو ها فردی انتخاب شود باید مکانیسمی از پایین به بالا برقرار باشد.

 

مدبر گفت: نماینده مجلس نباید اشرافی باشد، وابسته به قدرت و ثروت نباشد و درصدد پیاده سازی گام دوم انقلاب باشد.
 
 
 
 
 
در ادامه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب به عنوان کسی که نزدیک به ۶۰ سال در مبارزه، فقیه، بصیر، بوده و در عرصه های مختلف حضور داشته است و امروز سکان رهبری را برعهده دارد، او فردی حکیم بوده که بیانیه دقیق گام دوم انقلاب را بیان کرده است.
 
 
 

هدایت خواه افزود: اولین وظیفه ما این بوده که محتوای بیانیه را بخوانیم، و خط به خط آن را باید مطالعه کرد و وظیفه دوم این بوده که این بیانیه را به گفتمان غالب تبدیل کرد و این موضوع نیاز به کار وسیع دارد، وظیفه سوم مطالبه گری از مسئولان بر مبنای  بیانیه گام دوم است، وظیفه بعدی اقدامات عملی در راستای تحقق مفاد بیانیه بوده است و شناساندن گذشته به نسل حاضر است،  و هر کس در حوزه متفاوت نظیر پژوهش، معنویت، علم و دانش باید گام بردارد.

 

 

اما این جلسه با حاشیه هایی همراه بود  مبنی بر اینکه بعد از دعوت از چندنفر از جوانان برای سخرانی در باب بیانیه دوم انقلاب، عده ای با اعتراض خود بیان کردند همه برنامه از قبل آماده و تدارک دیده شده است، و به همه جوانان اجازه صحبت ندادند، که  هدایت خواه در جواب گفت این موضوع را باید با برپاکنندگان جلسه مطرح کنید زیرا به بنده اعلام شد پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب صحبت شود و بنده اعلام کردم روز دوشنبه بعد از نماز ظهر وقت است و امروز هم در اینجا حاضر شدم  و این موضوع ارتباط چندانی با بنده ندارد، از طرفی این افراد بیان میکردند درگام دوم انقلاب به نقش جوانان اشاره شده ولی در این جلسه افراد میانسال بیشتر از جوانان حضور دارند، که تصدیق  هدایت خواه نیز تایید بر گفته های آنها بود.

 

 

در ادامه اما قضیه به این جا ختم نشد و جمعیت زیادی بیان کردند 50 درصد از جوانان در این مراسم حضور ندارند و جلسه با هرج ومرج مواجه شد، که تعدادی از افراد که گفته می شود از طرفداران یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات بودند، با دیگر جوانان در جلسه دچار اختلاف و حتی درگیری لفظی شدند و تا چند دقیقه این مراسم به همین روال ادامه داشت.

 

در ادامه آقای هدایت خواه گفت ممکن است کسانی بخواهند جلسه را به حاشیه کشانده، البته بنده به مدیریت جوانان اعتقاد دارم اما امروز این وضع حکایت دیگری را بیان می کند.

 

وی ادامه داد: برخی از دوستان به من اعلام کردند که جلسه امروز صحبت پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب است اما دیروز به بنده خبر دادند در فضای مجازی این جلسه یک برنامه  انتخاباتی است، به همین خاطر به دوستان گفتم در چنین جلسه ای شرکت نمیکنم  چون بیان مسائل انتخاباتی در محافل عمومی به این شکل شاید تا زمان فرا رسیدن آن مصلحت نباشد .

 

بعد از اتمام صحبت های هدایت خواه پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب یکی از حضار با صدای بلند گفت تا خون در رگ ماست هدایت خواه کاندید ماست، که هدایت خواه در جواب گفت تبلیغات زودهنگام انتخاباتی ممنوع است.

 

در ادامه  جوانانی  خواستار صحبت شدند که دبیر جبهه فرهنگی انقلاب قبول کرد و بیان کرد فقط گوش میدهدم و جواب نخواهم داد، این جوان گفت: ما جوانان معتقد هستیم اگر این احزاب انقلابی به یک نتیجه واحدی رسیده اند، شخصا برای آنها خدمت خواهیم کرد، اما در غیر اینصورت هر دو شخص را از صحنه سیاسی استان حذف خواهیم کردو بدون تعارف به گزینه ای خاص روی خواهیم آورد، و این گفته او سبب تشویق حضار شد، این جوان گفت خسته شدیم بازیچه سیاسی کاری آقایان شدیم و مدام گفته می شود آقای هدایت خواه یا آقای ایکس که این نوع کنش ها به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود.

 

در ادامه یک جوان که گفته می شود از حامیان همان نامزد انتخابات است پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: این جلسه از قبل تافته و بافته شده، و گفته ها و مکررات سالیان طولانی بیان شده، که سبب انشقاق در یک جریان انقلابی می شود،  بنده علمدار معارفی نژاد بوده، که در جاده های لوداب استخوان خرد کرده ام و مانند برخی نیستم که متکبرانه خود را جای همگان میپندارند.

 

وی بیان کرد: شخص شما برای اتلاف و رفع اختلاف بین نیروی های انقلابی یعنی اصولگرایان بیان کردید ائتلاف انجام دادید اما اقدامات ناملموس و ضعیف در اقدامات شما مشاهده شد، و علت نرسیدن نیروهای متعهد به کرسی مجلس ناشی از پیر و پاتال ها در بیان شما بوده، به نظر شما علت شکست در دوران قبل انتخابات و جاماندن نیروهای انقلاب  از کرسی مجلس نادیده گرفتن برادر انقلابی ما آقای مهدی روشنفکر نبود و مستند دارم که آقای روشنفکر در قم خدمت شما رسیدند و شخصا با شما تماس گرفت و در جواب گفتید بنده در انتخابات شرکت نمیکنم، باید پرسید آیا همان پیر و پاتال ها عامل این شکست مفتضحانه نبود؟ آیا مهدی روشنفکر بردار شهید روشنفکر که فرزند اصولگرا بوده تا اکنون از دایره اصولگرایی خارج شده؟ ایا این آمادگی را دارید که با خود گذشتگی آقای روشنفکر را به عنوان نیوری خروجی انتخاب کنید، که با بیان این موضوع مراسم دچار تنش شد و معارفی نژاد گفت جواب بر همگان روشن است و جلسه با تنش مواجه شده و آقای هدایت خواه مراسم را ترک کردند.

 

 باید اشاره کرد  جلسه امروز محلی برای اختلاف های درون حزبی تبدیل شده،زیرا جلسه امروز پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب بود و به هیچ عنوان جنبه انتخاباتی و تبلیغاتی نداشت ولی این افراد با حضور در این جلسه سبب از بین رفتن نظم و تشنج و همچنین مطرح کردن مسائل انتخاباتی شدند.

 

 تصاویر تکمیلی  در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

انتهای پیام/