کد خبر: 120275
قیمت های سرگردان در بازار شهر یاسوج و نظارت هایی که همچنان می لنگد+تصاویر
همچنان تفاوت قیمت های در بازار شهر یاسوج وجود دارد و این تفاوت قیمت ها نشان از ضعف در بازرسی ها و نظارت از سوی مسئولان از جمله صنعت و معدن استان است چرا که اگر نظارتی بر قیمت ها در بازار شهر یاسوج بودامروز شاهد نوسانات قیمت ها در بازار نبودیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  خبرنگار این پایگاه خبری برای آگاهی از قیمت ها و بررسی قیمت کالاهای اساسی به صورت میدانی در بازار حضور یافته و قیمت ها را بررسی کرده است.

 

---

آنچه در این گزارش میدانی محقق شد این است که قیمت ها هنوز هم از مغازه ای به مغازه ای دیگر متغیر است:

 قیمت قند کارتنی شایسته 40 تا 42 هزارتومان بوده است و شکر نیز هر کیلو 8 هزار تومان بوده است، کالای اساسی دیگر که برنج است قیمت آن  از 69 هزار تومان تا 75 هزارتومان بوده است که نسبت به  ماه گذشته قیمت ثابتی را داشته است.

 

 

اما روغن که یکی دیگر از کالاهای اساسی خانوار است در مغازه ها قیمتی متغیر داشت به گونه ای که یک روغن 1 لیتری در یک مغازه 7 هزار تومان بود و در مغازه ای دیگر 8 هزار تومان بود همچنین روغن 3 کیلوگرمی در برخی از مغازه ها 21هزار تومان ودر برخی  24 هزار تومان بود.

 


 

کالایی دیگر که در این روزها  پرطرفدار محسوب می شود خرما است  که همه روزه داران برای افطار خود تهیه می کنند که در برخی از مغازه ها کیلویی 13 هزار و پانصد تومان بوده و در برخی دیگر 16 هزار تومان بوده است.

 

 
 

گوشت مرغ نیز در همه مغازه ها 12هزار و200تومان عرضه می شد که سیری صعودی داشته است.

 

اما آنچه بازار را سردرگم و پریشان کرده بود عرضه گوشت قرمز بودکه گوشت بره و کهره کیلویی 90 هزار تومان و در مغازه های دیگر 87 هزار تومان بوده است، همچنین گوشت گوسفندی 74 هزار تومان، گوشت میش و بز 78هزار تومان و در برخی مغازه های دیگر کیلویی 75 هزار تومان عرضه می شد، گوشت گوساله نیز در مغازه ای 78 هزار تومان و در مغازه های دیگر 80 هزار تومان بوده است.

 

آنچه از گزارش فوق برمی آید این است که همچنان تفاوت قیمت های در بازار شهر یاسوج وجود دارد و این تفاوت قیمت ها نشان از ضعف در بازرسی ها و نظارت از سوی مسئولان از جمله صنعت و معدن استان است چرا که اگر نظارتی بر قیمت ها در بازار شهر یاسوج بودامروز شاهد نوسانات قیمت ها در بازار نبودیم.

 

بنا براین انتظار می رود مسئولین ذی ربط تلاش خود رابرای رفاه حال شهروندان و مردم استان انجام دهند وهمچنین مغازه داران نیز انصاف را در فروش کالاها رعایت کنند تا به مردم در این شرایط سخت اقتصادی اندکی از مشکلات شان حل شود.

 

انتهای پیام/

 

 

انتهای پیام/