کد خبر: 118387
انچه در جشن روز معلم لنده گذشت:
تجلیل ازمعلمین نمونه استانی، شهرستان و بهمن بیگی کهگیلویه بزرگ/ یوسفی:سنگ تمام بهمن بیگی برای آموزش عشایردر ایران+تصاویر
جشن روز معلم در شهرستان لنده با حضور چهره ای متفاوت و با حضور مسئولان شهرستانی و فرهنگیان با اجرای برنامه های مختلف برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،همزمان با هفته بزرگداشــت مقام معلم مراسمی باشکوه با حضور مسئولان و فرهنگیان شهرستان لنده در تالار پذیرایی در روستای ایدنک برگزارشد.

 

این مراسم با حضور ویژه  نویسنده اولین کتاب مدیرکل افسانه ای یعنی امراله یوسفی یکی از شاگران استاد بهمن بیگی و فتاح شفیعی از دیگر شاگران وی که ساکن کهگیلویه بزرگ است برگزارشد.

 

در این مراسم علی جاویدان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده با حضور در پشت تریبون با اشاره به نقش تاثیرگذار اموزش و پرورش در جامعه گفت: امروز سنگ بنای جامعه آموزش و پرورش است چرا که حاصل این تریبت انسان های فرهیخته ای هستند که در جامعه در حال خدمت رسانی به مردم در تمامی مشاغل هستند.

 

وی یکی از افتخارات جامعه عشایری را بهمن بیگی خواند و گفت: اگر امثال بهمن بیگی نبود امروز هیچ کدام از عشایر ما با سواد نبودند و در جهل و تاریکی به سر می بردند.

 

در ادامه نیز دارا کریمی دقایقی پشت تریبون رفت و اشعاری زیبا از دوران کلاس اولی خود را قرائت کرد و از نقش آموزش و پرورش در تعالی انسان یاد کرد و در پایان نیز از همه معلمین و اعضای شورای آموزش و پرورش طلب طلالیت کرد و خود را همواره یک معلم خواند و رفت.

 

مراسم جشن روز معلم در شهرستان لنده امسال با سال های گذشته متفاوت تر بود و با اجرای برنامه های مختلفی همراه که مهمترین آن سخنرانی امرالله یوسفی و سنگ تمام برای بهمن بیگی کهگیلویه یعنی فتاح شفیعی گذاشت.

 

فتاح شفیعی از شاگردان استاد بهمن بیگی بود که امراله یوسفی در مدح وی از مراد و مرید نام برد چرا که بنا به اظهارات وی به نقل از بهمن بیگی گفت: بهمن بیگی همیشه از فتاح شفییع یاد می کرد در دوره 13دانسرا در شیراز و سایر شهرها دائما بهترین الگو برای همه دانشجویان و دانش آموزان معرفی می کرد.

 

یوسفی گفت: یکی از مهمترین کارهای بزرگ بهمن بیگی عمومی کردن سواد در بطن جامعه عشایری و ایلاتی بود که فرزندان بیش از 200ایل را در مجموعه های آموزشی خود در شیراز با بیش از دو تا سه هزار دانش آموزرا در هر سال  به معلم، مهندس، پزشک و غیره  تبدیل کرد که امروز حاصل زحمات وی همین اقشار فرهیخته در جامعه عشایری و به اصطلاح پشت کوهی هستند.

 

اجرای موسیقی زنده یاریار توسط یکی از معلمین چرامی که خود بازنشسته بود خیلی جالب بود و وی قبل از اجرای برنامه خود از نشاط در کلاس های درسش در طول 31سال دوران معلمی خود گفت.

 

در ادامه نیز از محمد سلمانی معلم نمونه استانی، همایون سعیدی، صفا فضیلت خواه، الهام تقی زاده، سید رضا خالقی نژاد و شمس اله قنبری به عنوان معلمین نمونه شهرستان لنده تجلیل شد.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/