کد خبر: 117279
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی خبر داد:
بهار امسال فصل رونق تولید در بهمئی است/افتتاح چندطرح تولیدی؛هدیه بهاری به مردم بهمئی
جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با حمایت از متقاضیان حوزه تولید، چند طرح تولیدی بزرگ را آماده بهره برداری در بهار امسال دارد که بهترین هدیه به شهروندان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر با اشاره به اینکه سال 98 را با لبیک به فرمان رهبر انقلاب مبنی بر رونق تولید آغاز می کنیم، گفت: بهار امسال فصلی سرشار از افتتاح و کلنگ زنی طرح های تولیدی در حوزه کشاورزی و دامپروری در شهرستان بهمئی است.

 

بیت اله بدرقه با تبریک سال نو به همه همشهریان گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به خصوص شعار سال، هدایای بزرگی برای مردم بهمئی در بهار امسال داریم.

 

وی افزود:طرح پروش ماهی گرمابی با ظرفیت 50 تن و اعتبار 12 میلیارد ریالی در بخش سرآسیاب یوسفی تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان بهار امسال به بهره برداری می رسد.

 

بدرقه تصریح کرد:طرح تولیدی بزرگ پرورش بلدرچین گوشتی با ظرفیت 35 هزار قطعه و اعتبار 12 میلیارد ریال در بخش ممبی تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان بهار امسال به بهره برداری می رسد.

 

وی ادامه داد: یک طرح تولیدی دیگر پرورش بلدرچین گوشتی در روستای قلات با اعتبار 12 میلیارد ریال در حال احداث است که تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

رئیس جهاد کشاورزی بهمئی خاطرنشان کرد: طرح تولیدی پرورش گوساله گوشتی 100 راسی با اعتبار8.5میلیارد ریال تکمیل شده است که به زودی به بهره برداری می رسد.

 

بدرقه تصریح کرد: یک طرح تولیدی گوساله گوشتی 100 راسی دیگر با اعتبار 8.5 میلیارد ریالی تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش می کنیم در بهار امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

 

وی گفت:یک واحد گلخانه کشت صیفی و سبزیجات در مجتمع گلخانه ای شهرستان بهمئی با مساحت 6500 متر مربع و اعتبار 12 میلیارد ریال آماده بهره برداری است که با فعالیت این واحد نه تنها وابستگی شهرستان ما به واردات سبزی و صیفی قطع می شود بلکه ظرفیت تامین صیفی و سبزی شهرستان های همجوار نیز وجود دارد.

 

بدرقه خاطرنشان کرد: یک طرح تولیدی پرورش کبک گوشتی 20 هزار قطعه ای در بخش سرآسیاب یوسفی در دستور کار است که به زودی کلنگ زنی می شود.

 

رئیس جهاد کشاورزی بهمئی در پایان گفت: 7 طرح تولیدی پرورش مرغ گوشتی فعال در شهرستان داریم که در هر دوره تولید 150 هزار قطعه مرغ روانه بازار می کنند.

انتهای پیام/