کد خبر: 117209
معرفی جاذبه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد
تنگ مهریان بویراحمد با چشمه سارانی روان و طبیعتی زیبا در میان انبوه درختان+تصاویر
یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی گردشگری به عنوان پایتحت طبیعت ایران نام گذاری شده است، یکی از مناطق تفریحی و طبیعی تنگه مهریان درپنج کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی گردشگری به عنوان پایتحت طبیعت ایران نام گذاری شده است، یکی از مناطق تفریحی و طبیعی تنگه مهریان در 5 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد.

 

 

این منطقه گردشگری در پنج کیلومتری مسیر یاسوج به اقلید منظره ای زیبا و طبیعی چشم هر مسافری را به خود جلب، کرده و  به تنگ مهریان شهرت دارد.

 

 

ارتفاع متوسط این منطقه گردشگری از سطح دریا ۱۸۵۰ متر بوده، و میان رودخانه مهریان در شرق و کوه های دنا که در شمال آن قرار دارد، محصور شده است.

 

 

در این منطقه  آبشارى مرتفع با عرض کم وجود داشته که بر زیبایی های آن افزوده است، با نزدیک شدن به  آبشار تنگ مهریان نسیمی خنک و دلپذیر روح و جسم انسان را نوازش مى دهد.

 

 

این مکان علاوه بر وجود چشمه های جارای داری درختان سرسبز در دامنه کوهستان، با آب و هوای خنک و ملایم در فصل بهار و تابستان بوده، که سبب جذب گردشگر از اقصی نقاط کشور به این مکان گردشگری می شود.

 

 

در کنار همه جاذبه های طبیعی این منطقه، مکان های مذهبی نظیر حرم امام زاده شاه حسن(ع) وجود دارد، که می تواند  در کنار گذراندن اوقاتی لذت بخش تفریحی، به زیارت آن امام زاده تشرف پیدا کرد.

 

 

در پایان باید گفت  تنگه مهریان در فصل زمستان هم جذابیت های خود را دارد، درآن فصل در اثر شرایط آب و هوایی منطقه، یخی بزرگ بر روی صخره‌ای مقابل بارگاه امامزاده حسن (ع)  تشکیل می شود که این توده یخ در یک ماه مانده به پایان سال شکسته می شود و زیبایی ها مخصوص به خود را دارد.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/