کد خبر: 116025
با حضور فرمانده سپاه فتح استان برگزار شد؛
آیین اختتامیه جشنواره قرآن و عترت و تجلیل از برگزیدگان قرآنی و فعالان فضای مجازی شهرستان دنا+تصاویر
صبح امروز با حضور فرمانده سپاه فتح استان و مسوولان استانی و شهرستانی همچنین حافظان و قاریان قرآنی شهرستان دنا، آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآنی شهرستان دنا و تجلیل از برگزیدگان قرآنی و فعالان فضای مجازی شهرستان دنا در سالن شهید نجفی سی سخت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ صبح امروز با حضور فرمانده سپاه فتح استان و مسوولان استانی و شهرستانی همچنین حافظان و قاریان قرآنی شهرستان دنا، آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآنی شهرستان دنا و تجلیل از برگزیدگان قرآنی و فعالان فضای مجازی شهرستان دنا در سالن شهید نجفی سی سخت برگزار شد.
 

 

 

 فرمانده سپاه شهرستان دنا در این همایش گفت: افتخار داریم که برگزاری جشنواره بزرگ قرآن و عترت شهرستان دنا مقارن شد با حضور فرمانده جدید سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد.

 

 

سرهنگ ستوده نیا افزود: این همایش به منظور تجلیل از برگزیدگان قرآن و عترت و جامعه بزرگ قرآنی شهرستان دنا و همچنین تقدیر از فعالان فضای مجازی این شهرستان برگزار شده است.

 

 

وی عنوان کرد: شهرستان دنا دارای نخبگان قرآنی و عترت است که برگزاری چنین جشنواره های موجب شکوفایی و شناسایی آنان خواهد شد.

 

 

فرمانده سپاه دنا با بیان اینکه اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست، گفت: فعالان فضای مجازی در سطح شهرستان دنا به دستاوردهای خوبی رسیده اند و شبکه خوبی از فعالان در این فضا سازماندهی شده اند که هرکدام از آنها به تنهایی یک گردان هستند و امروز از تلاش آنان تجلیل خواهیم کرد.

 

 

خطیب جمعه شهر سی سخت گفت: دشمن از لحاظ رسانه ای قصد دارد وانمود کند که ما ضعیف شده ایم در صورتی که خود آنها دچار ضعف و شکستگی شده اند.

 

 

 

حجت الاسلام مصباح نژاد افزود: امروزه هیچ گرهی در منطقه نیست که ایران نقش بسزایی در گشودن آن نداشته باشد.

 

 

وی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی در همه کشور ها وجود دارد، فرانسه را ببینید که هر هفته شاهد تظاهرات و سرکوب مردم توسط دولت خود است.

 

 

در ادامه برنامه فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به وجود نخبگان قرآنی شهرستان دنا و جایگاه ویژه این شهرستان در زمینه های قرآن و عترت در استان گفت: من نظرم درخصوص شهرستان دنا جور دیگری بود که با حضور دراین برنامه کاملا نظرم تغییر کرد و با دیدن این جوانان و نوجوانان متوجه ارزش این شهرستان شدم.

 

 

سرهنگ خرم دل افزود: حجم برنامه های قرآنی هر سال بیشتر از سال گذشته است و کسب رتبه برتر شهرستان دنا در کشور نیز افتخار است در این زمینه.

 

 

وی گفت: بشریت امروز بیش از پیش نیاز به قرآن و رهنمودهای آن دارد، اسلام دین زندگی است و به فرموده امام راحل همه چیز در اسلام اسلام و بر همین مبنا گفت جمهوری اسلامی نه یک کلام بیش نه یک کلام کم.

 

 

فرمانده سپاه فتح عنوان کرد: سازمانهای بین‌المللی و حقوق بشری چشم خود را بر جنایات انسانی بسته است چون دین در بین آنها وجود ندارد، در قرن بیستم با وجود پیشرفت همه جانبه دارند زنهای خود را در ویترین میگذارند برای فروش، همان های که ادعای مدیریت جهان و بشریت را دارند.

 

 

وی گفت: فرانسه خود را  مهد دمکراسی می داند، می بینید که چگونه مردم خود را سرکوب می کند.

 

 

سرهنگ خرم دل افزود: مستکبرین غرب جرات حمله به ایران را ندارند چرا که خالی از معنویت و دین هستند، و چیزی که باعث شده است چهل سال دست از سر ایران برندارد همین دین است، دین اقلابی، اسلام انقلابی، باعث شده است تحریم ها و فشار های را بر کشور ما وراد آوردند.

 

 

وی گفت: هیچ معاهده ای در منطقه بدون حضور و تاثیرگذاری ایران به سرانجام نخواهد رسید، قرآن و اهل بیت است که رسوخ کرده است در بین مردم این امت.

 

 

سرهنگ خرم دل گفت: شکست های پی در پی در سوریه و یمن برگرفته از قدرت ایمان و دین آن مردم است که می بینم با وجود کمک های بی شمار سایر کشورها به دانش و عربستان امروز به چه وضعیت رسیده اند.

 

 

وی بیان کرد: اگر امروزه کشورهای مظلوم دست به مقاومت در مقابل استکبار زده اند به برکت انقلاب اسلامی ایران  بوده و نشات گرفته از مکتب قرآن و عترت است.

 

 

باید عالم و عام به قرآن و سیره اهل بیت باشیم تا بتوانیم در مقابل حربه های دشمن ایستادگی کنیم‌، ما هنوز به این باور نرسیده ایم که دشمن در همه نقاط زندگی ما وجود دارد و ما باید خود را واکسینه کنیم.

 

وی در ادامه به معضلات اجتماعی اعم از خودکشی ها و نزاع ها اشاره کرد و گفت: اینگونه معضلات ریشه در فقر معنوی و آموزههای قرانی دارد.

 

 

در ادامه برنامه از برگزیدگان مسابقات قرآنی بسیج شهرستان دنا و فعالان فضایی مجازی تقدیر شد.

 

تصاویر تکمیلی در زیبر آمده است: