کد خبر: 115986
دفاع تمام قد امام جمعه سی سخت از خانواده جانباختگان حادثه هواپیمایی/اِلمان سازی کاری بیهوده است، بفکر مطالبات بحق بازماندگان باشید!
با گذشت یک سال از حادثه غم انگیر سقوط همواپیمای تهران یاسوج در کوه های دنا و ساخت یک اِلمان در شهر سی سخت با هزینه 250 میلیونی، گویا قرار است اِلمان دیگری با همین مضمون و هزینه ای دو برابر در این شهر احداث شود که با واکنش امام جمعه و شهروندان سی سختی همراه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ با گذشت یک سال از حادثه غم انگیر سقوط همواپیمای تهران یاسوج در کوه های دنا و ساخت یک اِلمان در شهر سی سخت با هزینه 250 میلیونی، گویا قرار است اِلمان دیگری با همین مضمون و هزینه ای دو برابر در این شهر احداث شود که با واکنش امام جمعه و شهروندان سی سختی همراه شده است.

 

 

خطیب جمعه شهر سی سخت در خطبه های این هفته نماز جمعه در سی سخت ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه دلخراش گفت: با اِلمان سازی نمی توان دردهای بازماندگان این سانحه را تسکین داد، هرچند یک اِلمان در شهر سی سخت به منظور گرامیداشت آن سفرکردگان احداث شده است.

 

 

حجت الاسلام مصباح نژاد با بیان اینکه گویا قراراست المان دیگری با هزینه 400میلیون تومان در سی سخت احداث شود، افزود: این اقدام بیهوده ای است و اثرات روانی بدی در سحط شهر دارد و موجبات اشاعه غم و اندوه در بین شهروندان می شود و المان سازی هیچ سودی برای در گذشتگان این حادثه و همچنین بازماندگان و شهروندان ندارد.

 

 

وی عنوان کرد به جای کار بیهوده ساخت المان مجدد به فکر مطالبات بحق بازماندگان باشید و هزینه آن را صرف کارهای عام المنفعه کنید که ثواب اخروی آن نیز شامل حال جانباختگان این حادثه شود.

 

 

امام جمعه سی سخت همچنین گفت: این هزینه را می توان در ساخت مسکن برای جوانان، اشتغالزایی، ساخت حسینه امام زاده و حتی تکمی و بهسازی گلزار شهدا استفاده کرد، نه اینکه با ساخت یک المان دیگر فقط باعث افزایش غم و اندوه بازمندگان و همه شهروندان شوند.

 

 

لازم به ذکر است در شهریور ماه سال جاری با حضور مسوولان استانی و شهرستان و جمعی از شهروندان و خانواده های جانباختگان، به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره 66 مسافر جانباخته در آن سانحه هوایی و به پاس صحنه های حماسی و زیبایی که توسط مردم خونگرم و نوع دوست سی سخت رقم خورد، از اِلمان یادبودی بدین منظور رونمایی شد.

 

 

گفتنی است بیان این مطالب از سوی امام جمعه سی سخت همراهی و تأیید شهروندان را به دنبال داشت به گونه ای که یکی از شهروندان در تأیید آن با صدای بلند گفت: "این 400 میلیون را صرف مطالبات بازماندگان کنید چرا که ساخت المان مجدد در شهر سی سخت آن هم در این شرایط بد اقتصادی موجب القای ناامیدی به مردم و ناکارامد جلوه دادن مسوولان این نظام می شود."

 

 

اکنون این پایگاه خبری ضمن تسلیت مجدد به خانواده جانباختگان و تقاضا علو درجات از خداوند منان برای جانباختگاه این حادثه هوایی،  از استاندار محترم و مسوولانی شهرستانی و استانی درخواست دارد از احداث این المان جدید با هزیته 400 میلیون تومان خودداری کرده و هزینه آن را صرف کارهای عام المنفعه و پیگیری مطالبات بازماندگان این حادثه کند.

انتهای پیام/د