کد خبر: 115725
گزارش تصویری؛
زیبایی باران در یاسوج و سی سخت دو نگین انگشتری سلسله جبال زاگرس+تصاویر
این روز ها به لطف بارش رحمت الهی، شهر یاسوج که لقب پایتخت طبیعت ایران را یدک می کشد و شهر سی سخت که سرزمین برف آفتاب دنا محسوب می شود زیبایی خاصی پیدا کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛به نقل از  چهارفصل؛ این روز ها به لطف بارش رحمت الهی، شهر یاسوج که لقب پایتخت طبیعت ایران را یدک می کشد و شهر سی سخت که سرزمین برف  آفتاب دنا محسوب می شود زیبایی خاصی پیدا کرده اند.

 

یاسوج:

شهر یاسوج پایتخت طبیعت ایران در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس در جنوب غربی ایران، که نمایشگاهی از تنوع آب و هوایی، کوه، رود، جنگل، دشت، چشمه، آبشار و گل‌های دیدنی است، قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق طبیعی ایران است.

 

شهر یاسوج به دلیل جاذبه های طبیعی، توریستی و گردشگری به عنوان پایتخت طبیعت ایران شناخته شده است. این شهر با زیباییهای چشم نواز همچون قطعه حریری سبز در دامنه های دنای شرقی قرار گرفته و به واسطه این زیباییها و آب وهوای مطبوعش، هر ساله در فصل در فصول گرم سال ، پذیرای گردشگران وعلاقه مندان به طبیعت است.

البته نمی توان از زیبایی های فصل پاییز و زمستان در شهر یاسوج چشم پوشی کرد.

در زیر تصاویری زیبا از شهر یاسوج در یک روز بارانی قابل مشاهده است؛

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

********************

سی سخت:

 

به نقل از سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا از جمله پر بارش ترین شهرهای کشور است که در روزهای بارانی نیز زیبایی منحصر به فردی دارد.

 

سی سخت، واقع شده در کوهپایه های دنا، شهری شناخته شده در جنوب غربی ایران و مرکز شهرستان دنا است که در 35 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد قرار دارد.

 

این شهر زیبا یک شهر توریستی محسوب می شود و به نحوی قطب گردشگری این استان چهار فصل است که سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

 

تصاویر شهر سی سخت در یک روز بارانی در زیر آمده است:

 

 
 

انتهای پیام/