کد خبر: 115718
مدیرکل هواشناسی استان در گفتگو با سفیردنا؛
آسمان کهگیلویه و بویراحمد میزبان سامانه بارشی قوی+جزئیات
رضا کاکاوند گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت پنجشنبه 25 بهمن ماه وارد جو استان شده است که تا یکشنبه ادامه دارد و شدت آن از اواخر وقت امروز تا پایان روز شنبه خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با سفیردنا از ورود سامانه بارشی جدید به این استان از شب گذشته (پنج‌شنبه 25 بهمن‌ماه) خبر داد.

 

 

رضا کاکاوند افزود: بر اساس تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، سامانه بارشی جدید تا یکشنبه بر جو استان فعال خواهد بود که شدت آن از اواخر وقت امروز تا پایان روز شنبه است.

 

 

وی اظهارکرد: در پی این سامانه شاهد بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، در عمده مناطق سردسیری و ارتفاعات نواحی گرمسیری بارش برف، در مناطق مستعد ریزش تگرگ خواهیم بود.

 

 

مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شدت بارش‌ها برای روز شنبه است به تدریج از صبح یکشنبه از جو استان خارج می شود.

 

 

کاکاوند تصریح کرد: بر اساس هشدارها و توصیه‌های هواشناسی لازم است جهت کاهش خسارات احتمالی و تمهیدات لازم از سوی مردم استان، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.

 

 

وی ادامه داد: طغیان رودخانه ها، مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی با توجه با حجم بارشها دور از انتظار نخواهد بود.

 

 

مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کاهش دید افقی به علت بارش برف و باران و پدیده مه نیز پیش بینی می شود. همچنین لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای بویژه در جاده های مواصلاتی و گردنه های استان نیز خواهیم داشت.

 

 

کاکاوند در پاسخ به این سوال که آیا سامانه بارشی جدید از سامانه قبلی شدید تر خواهد بود؟ اضافه کرد: تا کنون که نقشه های هواشناسی چنین مطلبی را مطرح نمی کنند و به همین خاطر فعلا اطلاعیه صادر کرده ایم و در صورت نیاز و تغییر در نقشه های پیش یابی هواشناسی اخطاریه صادر می کنیم.

 

انتهای پیام/د