کد خبر: 115226
در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه کهگیلویه وبویراحمد؛
تظاهرات در فرانسه الگو گرفته از انقلاب 57 جمهوری اسلامی ایران است/دستاوردهای انقلاب اسلامی در دنیا زبانزد بوده+تصاویر
فرمانده سپاه فتح استان پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج گفت: تا قبل از سال 57 شاه اگر قدرتی داشت علیه مردم به کار می برد و در برابر آمریکا سر به زیر و مطیع بود، در این استان بیشترین ظلم ها را به مردم وارد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ظهر امروز مصادف با 12 بهمن ماه و سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن و همچنین آغاز دهه فجر، فرمانده سپاه فتح استان و فرماندار چرام در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مطالبی را بیان کردند.

 

 

فرمانده سپاه فتح استان پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج :

 

سرهنگ پاسدار حمید خرم دل گفت: تا قبل از سال 57 شاه اگر قدرتی داشت علیه مردم به کار می برد و در برابر آمریکا سر به زیر و مطیع بود، در این استان بیشترین ظلم ها را به مردم وارد کرد.

 

 

خرم دل در ادامه عنوان کرد: در کجای دنیا مشاهده شده که حاکم سرزمینی بر سر مردم خود بمب افکن بریزد؟ آزادی و عدالت اجتماعی در کشور در هیچ جایی معنایی نداشت و اگر ثروتی بود زیر چنگ افرادی خاص بود.
 
 
 
 
وی با بیان اینکه برای چه انقلاب کردیم و هدف از این انقلاب چه بود، اظهار داشت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی عدالت اجتماعی بود نکته ای که به هیچ وجه رعایت نمی شد نه فرصتها و نه شغلی و نه تحصیلی وجود نداشت بعضی از بزرگان این استان می گویند که در مرکز این استان فقط یک کیلومتر راه وجود داشت، دومین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بود که شاه اینها را نداشت به گونه ای که در انتخاب نخست وزیر خود باید از آمریکایی ها اجازه میگرفت تا تصمیم بگیرند.
 
 
 
فرمانده سپاه فتح استان افزود: سومین مورد آزادی معنوی بود، خفقانی که در گذشته حاکم بود به گونه ای بود که مردم حق خود را نمی توانستند بگیرند، موضوع دیگر که حائز اهمیت است رفاه و امنیتی است که اکنون در اوج امنیت قرار داریم و در همه این چهل سال ضمن اینکه فشار های متعدد به کشور ما وارد می کنند توانسته ایم امنیت خود را تامین کنیم.
 
 
 
 
وی در ادامه تصریح کرد: بزرگترین بُعد انقلاب بُعد معنوی است و در این چهل سال رهبران و مسئولان در شدید ترین فشارها بودند، امروز اگر در فرانسه که مهد دموکراسی است تظاهراتی صورت می گیرد، مردم الگوی خود را انقلاب 57 ذکر میکنند، شاید در برخی از موضوعات مانند ماشین آلات به پای اروپایی ها نرسیم اما همچنان با اقتدار در حوزه نظامی جز کشورهای برتر و با امنیت دنیا هستیم و به این امنیت می بالیم.
 
 
 
 
خرم دل گفت: این باعث شده که الگوپذیری در جامعه حسرت دیگران را برانگیزد، در گذشته اگر اتفاقی می افتاد هیچ کشوری از ایران حمایت نمی کرد، اینها برای از بین بردن این انقلاب برنامه دارند و ما در اوج استقلال و امنیت به سر می بریم و به امید خداوند این آرزو را به دل آنها خواهیم گذاشت که بخواهند این نظام را از بین ببرند.
 
 
 
 
وی با ذکر بیاناتی از رهبر انقلاب که می فرمایند "این انقلاب به دست امام مهدی خواهد رسید" گفت:  ما نمی توانیم از برنامه دشمن غافل شویم و باید هر لحظه در آمادگی کامل باشیم و گوش به رهنمود های رهبر فرزانه فرا دهیم.
 
 
 
 
فرمانده سپاه فتح استان گفت: این بمب گذاری ها و ترور ها از همین برنامه ها است، هدف کوتاه آنها دلسرد کردن مردم از این نظام است، هدف میان مدت آنان تنگ کردن عرصه و فشار اقتصادی است و هدف بلند مدت آن ها اصل نظام و انقلاب اسلامی است، اما غافل از این هستند که ایران رهبری فرزانه و مردمی با بصیرت دارند که همیشه در صحنه بوده اند و ذره ای از این بصیرت کم نشده است و این استان از استان هایی است که با حضور مردمش دشمن را نا امید کرده و امیدوارم در دهه پیش رو به همدیگر یادآوری کنیم که آینده روشن است و بار دیگر با حضور در 22 بهمن وفاداری خود را به این نظام ثابت می کنیم و دشمن را ناامید خواهیم کرد.
 
****************************
 
 
فرماندار چرام در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه:
 
 

هادی فتاحی اصل فرماندار چرام در پیش از خطبه های نماز جمعه شهر چرام با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: انقلاب ما در سراسر دنیا خود را نشان داده است و در موارد متعددی همچون علمی و پزشکی و غیره خود را به درجات اول رسانده است.وی افزود:انقلاب ما مسیر رشدی خوبی را طی کرده است و در اینده نیز این مورد را بهتر و بیشتر میپیماید.فرماندار چرام با اشاره به توسعه شهرستان چرام افزود:مردم کسانی را که مانع توسعه میشود،با آنها حرف بزنند و صحبت کنند.

 فتاحی اصل در ادامه افزود:موانع توسعه در شهرستان با شرایط کنونی و با ملایمت ازبین برود و موارد توسعه پشتیبانی شود.
وی بیان کرد:اعتبارات مرتبط با بانکها در دستورکار هست اما مردم در این مورد حمایت کنند تا بتوانیم چرام را به توسعه برسانیم.
این مسئول گفت:مسئولان سرمایه گزاران را حمایت می کنند و مردم نیز در این امر کمک کار باشند زیرا مسئولان باهم تبادل دارند.
وی افزود:از نیروه های توانمند چرام حمایت میشود و ما بدنبال توسعه چرام هستیم نه طایفه گرایی یا جناح گرایی و غیره.فتاحی اصل با اشاره به استقبال مردم از مراسمات گفت:مردم شهرستان از مراسمات مختلف استقبال خوبی دارند و انتظار داریم در توسعه شهرستان چرام نیز چنین حضوری داشته باشند و ما را حمایت کنند.

 

*******************
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/