کد خبر: 114784
آموزش واسطه گری ازدواج برای اولین بار دریاسوج/آستان قدس رضوی پیشگام در امر ازدوج جوانان کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر
اولین دوره طرح آموزش واسطه گری ازدواج (حُسنا) به منظور کاهش طلاق و افزایش ازدواج آسان و زندگی پایدار در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در دین مبین اسلام همواره تاکید زیادی بر اهمیت ازدواج شده است، آنقدر که پیامبر گرامی اسلام ازدواج را کامل کننده دین معرفی می کنند و دوری کردن از آن را موجب بیرون افتادن از امت اسلام می دانند.

 

 

درهمین رابطه کانون خانواده آستان قدس رضوی استان کهگیلویه وبویراحمد تصمیم به اجرای طرح (حُسنا) در خصوص آموزش واسطه گری در راستای ترویج ازدواج آگاهانه، آسان و زندگی پایدار گرفته است.

 

 

معاون امداد مستضعفین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و با این پایگاه خبری بیان کرد: طرح (حسنا) برای اولین بار در حوزه علمیه فاطمیه یاسوج برگزارشد.

 

 

 

 

کشواد جمالفرد اظهارکرد: این طرح به منظور احیاء سنت حسنه واسطه گری ازدواج و ترویج ازدواج آگاهانه و آسان و زندگی پایدار و افزایش ازدواج و کاهش طلاق در دوره های متعدد برگزار می شود.

 

 

جمالفرد با بیان اینکه این دوره به منظور توانمندسازی کسانی که قصد دارند واسطه ازدواج جوانان شوند در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود، تصریح کرد: ابتدا این طرح در حوزه بویراحمد با آموزش اساتید استانی و کشوری اجرا می شود و سپس در بقیه شهرستان ها آن را به اجرا در می آوریم.

 

 
 

وی افزود: متأسفانه بحث واسطه گری ازدواج در استان ما ازبین رفته است که تصمیم گرفتیم این سنت حسنه را در استان دوباره احیاءکنیم،  این طرح شامل سه مرحله مقدماتی، پیشرفته و تکمیلی می شود.

 

 

 
 

معاون امداد مستضعفین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گفت: در این طرح پس از ارائه آموزش ها از افراد آزمون گرفته می شود تا صلاحیت آن ها در واسطه گری برای جوانانی که می خواهند ازدواج کنند سنجیده شود و سپس این واسطه ها افراد را شناسایی کرده یا اینکه با خانواده خود مراجعه می کنند و در سایت ثبت نام می کنند.

 

 

 

 

جمالفرد بیان کرد: افرادی که از توانایی مالی برخودردار نیستند را از نظر مالی و مشاوره ای جشن عقد و ازدواج آن ها را تدارک می بینیم؛ وکسانی

که خود در زمینه مالی توانمند هستند را از نظر مشاوره حمایت خواهیم کرد.

 

 

جمالفرد در پایان گفت: نتایجی که این طرح به دنبال دارد ازجمله: افزایش ازدواج آگاهانه، کاهش طلاق، و ازدواج آسان و زندگی پایدار است، باتوجه به اینکه واسطه ها زوج های هم کفو را به هم معرفی می کنند، در پایداری زندگی هم قطعا تأثیر گذار خواهد بود.

 

انتهای پیام/