کد خبر: 114703
نماینده کهگیلویه خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی سد آبریز و پیگیری جدی آب کشاورزی حومه غربی کهگیلویه/رونق کشاورزی بهترین کار برای ایجاد اشتغال
دل هاشمی پور با توجه به لزوم هرچه سریع تر آغاز عملیات اجرایی سد آبریز اظهار کرد: این سد با سماجت و پیگیری مجددا تأمین اعتبار گردید که لازم است مسئولان مدیریت منابع آب کشور به صورت ویژه وارد عمل شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست مشترک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اداره کل امور آب کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 
نماینده کهگیلویه در این جلسه گفت: در شرایط کنونی کشور و نبود اشتغال، بهترین کار برای ایجاد اشتغال، رونق کشاورزی و رساندن آب به صحراها و مزارع است.
 
نایب رئیس کمیسیون انرژی تأکید کرد: زمین های صحرای کلاچو، دشت چرام، سوق و دهدشت غربی مستعد کشاورزی و نیازمند عزم دولت برای رساندن آب است که تلاش ها و پیگیری های زیادی در این زمینه انجام داده ام که خوشبختانه اقدامات خوب و ارزشمندی نیز صورت گرفته که ناکافی است.
 
عدل هاشمی پور با توجه به لزوم هرچه سریع تر آغاز عملیات اجرایی سد آبریز اظهار کرد: این سد با سماجت و پیگیری مجددا تأمین اعتبار گردید که لازم است مسئولان مدیریت منابع آب کشور به صورت ویژه وارد عمل شوند.
 
 
وی مطالعات دقیق و سریع آب کشاورزی حومه غربی را خواستار شد و گفت: ضرورت دارد برنامه زمانبندی اولویت دار با لحاظ کردن جبران عقب ماندگی ها و تأخیرات در دستور کار مؤسسه جهاد نصر قرار گیرد.
 
 
انتقال لوله های مورد نیاز آبرسانی به 4 شهر در محل کارگاه در 20 روز آینده و تنظیم برنامه جهت جبران تأخیرات کار توسط مؤسسه اروندان، شروع مجدد فعالیت پروژه آبرسانی به لیکک و تقلیل زمانبندی آن ، تلاش در جهت جذب اعتبار برای سد سرپری، و آغاز عملیات اجرایی آب شرب دیشموک و قلعه رئیسی و تلاش در جهت جذب 2 میلیارد تومان اعتبار آن، از دیگر مطالبات نماینده مردم کهگیلویه بزرگ از متولیان آب در استان بود.
 
انتهای پیام/