کد خبر: 111481
در گفت و گو با مردم دهدشت؛
نزدیک شدن قیمت اجاره بها در دهدشت به اوج /اجاره بهای لاکچری خانه های دهدشتی کمر مردم را شکست+تصاویر
مهمترین عوامل افزایش اجاره بهای مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی است که کم شدن میزان ساخت و ساز و به تبع آن کمبود خانه جهت اجاره را شامل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جمعیت و فعالیت­های اقتصادی هر دو به سمت تمرکز در شهرها گرایش دارد، بیشتر نوسانات قیمت مسکن، از نوسان قیمت در مناطق شهری ناشی می­شود، بنابراین بررسی علل نوسانات قیمت مسکن شهری، درک ما را در مورد رابطه بین بازار مسکن و اقتصاد افزایش خواهد داد.

عواملی که بر قیمت مسکن تأثیرگذار هستند به همان میزان که برای خانواده‌ها مهم هستند، برای برنامه‌ریزان شهری، سازندگان، حرفه­ های مربوط به دادوستد املاک و تأمین­ کنندگان منابع مالی نیز دارای اهمیت است. اما هدف این گزارش بررسی عوامل تاثیر بر افزایش اجاره بها در شهر دهدشت است، که در این رابطه نظر مردم این شهر  را جویا شدیم.

 

 

یکی از شهروندان دهدشتی گفت: اجاره بهای سنگین خانه ها در دهدشت مشکلات زیادی را برای مستاجرین بوجود آورده طوری که برخی از آن ها ترجیح می دهند در شهر های حومه دهدشت سکونت کنند. مهمترین عوامل افزایش اجاره بهای مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی است که کم شدن میزان ساخت و ساز و به تبع آن کمبود خانه جهت اجاره را شامل شده است. در سال های گذشته وام های مسکن با نرخ سود پایین در اختیار مردم قرار داده می شد که باعث می شد ساخت مسکن برای افراد کم درآمد میسر و متعاقبا اجاره بها کمتر شود.

 

 

همشهری دیگر دهدشتی در رابطه با همین موضوع اینگونه گفت که شرایط کنونی بازار و گرانی های اخیر تاثیر زیادی بر افزایش سرسام آور اجاره بها در شهر دهدشت داشته است. با این وجود هیچ کس پاسخگوی مشکلات مردم در این زمینه نیست. در بعضی از مناطق شهر اجاره مسکن سیرصعودی دارد و روز به روز شرایط برای اجاره نشینان سخت تر می شود.

 

 

شهروند دیگر دهدشتی گفت که ازعوامل  بالا رفتن اجاره بهای مسکن در شهر دهدشت مهاجرت از این شهر به شهر های هم جوار مثل یاسوج کمتر شده و همچنین مهاجرت از شهر ها و روستاهای همجوار به دهدشت مثل گذشته و شاید بیش از پیش ادامه دارد که در نتیجه آن تهیه تقاضا زیاد و عرضه کاهش می یابد و موجب افزایش اجاره بهای مسکن می شود.

 

 

شکرایی یکی دیگر از شهروندان در مورد همین موضوع گفت: کاهش ساخت و ساز در ماه ها و حتی در سال های اخیر موجب کمبود مسکن و در نتیجه آن افزایش اجاره بها شده است.  مسئولین باید پیگیر باشند و باید با تلاش و کوشش شرایط گرانی را برطرف کنند. دولت مردان با همراهی مردم میتواند سخت ترین مشکلات را از سر راه بردارند همانطور که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم.

انتهای پیام/