کد خبر: 108597
یادداشت:
ضرورت توانمندی سازی و آگاهی بخشی خانواده ها در فضای مجازی
امروزه هیچ کس نمی تواند به نقش بی بدیل فضای مجازی که به حق جایگزین خیلی از ارزش ها در زندگی روزمره ما شده است بی تفاوت باشد چرا که عده ای به تعبیرمقام معظم رهبری در این فضا نفس می کشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، سیداسماعیل میری از فعالین حوزه فضای مجازی و رسانه در یادداشتی به تحلیل نقش فضای مجازی در زندگی و ضرورت آگاهی بخشی و توانمند سازی خانواده ها در این فضا اشاره نموده است:

اگر گذری کوتاه به اتفاقات چند دهه گذشته داشته باشیم به خوبی خواهیم دید که سرعت و انتشار مباحث فضای مجازی انقدر شتابان بوده که در برخی موارد از سطح زندگی خیلی از افراد در جامعه جلوتر زده و همین نیز باعث نوعی فروپاشی در برخی از مناطق کمتر توسعه یافته شده است به طوری که برخی از افراد جامعه را چنان معتاد خود کرده است که امروزه از آنان به عنوان معتاد به اینترنت و فضای مجازی یاد میکند.

نقش و تاثیرپذیری جامعه از این فناوری به گونه ای است که باید به یک تعامل و تعادل در جامعه تبدیل شود که ضرورت آموزش و توانمند سازی افراد جامعه در این زمینه کاملاً احساس می شود.

بدون شک با آگاهی بخشی با آحاد جامعه در خصوص چالش ها، معایب، فرصت ها و تهدیدات این حوزه می توان شاهد کاهش آسیب های کمتری در حوزه فضای مجازی باشیم.

از این رو نقش دستگاه های فرهنگی در آگاهی بخشی به آحاد جامعه و توانمند سازی آنان برای استفاده بهینه و کاربردی از فضای مجازی باعث مصون ماندن خود و فرزندانشان از آسیب ها وپیامد های ناشی از مشکلات و معضلات این حوزه خواهد بود.

مقام معظم رهبری به زیبا در باره فضای مجازی می فرمایند: این فضا مثل یک رودخانه‌ی پر از آب و خروشان است که می‌آید و دائماً هم بر آب آن افزوده و خروشان‌تر می‌شود. اگر ما برای این رودخانه تدبیر کنیم و برنامه داشته باشیم؛ زه‌کشی کنیم و هدایت کنیم این رودخانه را تا به سد بریزد، می‌شود فرصت. اگر رهایش کنیم و برنامه‌ای برای آن نداشته باشیم، می‌شود یک تهدید.

پس بنا بر تاکید مقام معظم رهبری باید از خانواده ها به خصوص نوجوانان و جوانان در این فضا مراقبت نمود تا در این قتلگاه گرفتار نشوند.

انتهای پیام