گروه: اخبار استان خبر: 99872 / تاریخ انتشار : 1396/4/27 ساعت : 09:35

حکم جالب دستگاه قضا برای متخلف شکار تیهو در کهگیلویه و بویر احمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت : این دومین حکم زیست محیطی است که توسط دستگاه قضا درسال جاری برای متخلفین شکار در استان صادر می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در آخرین هفته از تیرماه 96  با اعلام این خبر گفت:کمتر از2 ماه  , رای قضایی متخلفی که درمنطقه حفاظت شده خائیز با استفاده از یک قبضه اسلحه ساچمه زنی دولول 2 قطعه تیهو شکار کرده بود صادر شد.

سید اسدالله هاشمی  با اشاره به اینکه صدور چنین احکامی نشان از تعامل , توجه و حساسیت دستگاه قضا به مقوله محیط زیست است گفت : اوایل خرداد ماه جاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه حین گشت , کنترل و پایش منطقه حفاظت شده خائیز و مناطق آزاد همجوار منطقه حفاظتی ( زیرگچ) به یک نفر متخلف شکارچی برخورد می کنند که با استفاده از یک قبضه اسلحه ساچمه زنی دو لول 2 قطعه پرنده تیهو شکار کرده بود.

وی افزود: مامورین حسب وظیفه آلات جرم متهم را ضبط , با تنظیم صورتجلسه ای به  همراه آثار جرم متهم را به مراجع قضایی معرفی می نمایند.

هاشمی  درادامه ضمن تشکر از همکاری خوب  دستگاه قضا در سطح استان و شهرستانها با مجموعه محیط زیست استان گفت: پرونده پس از صول در دادسرا به دادرس محترم شعبه 101 دادگاه کیفری شهرستان دهدشت ارجاع داده می شود که کمتر از دو ماه دومین حکم سبز محیط زیستی در استان صادر می شود.

وی در ادامه ضمن محفوظ بودن جریمه حقوقی شکار برای محیط زیست  به جریمه کیفری (جنبه عمومی) جرم اشاره کرد و گفت:  18 میلیون ریال جزای نقدی جایگزین 3 ماه حبس تعزیری بعنوان مجازات اصلی و 2 مرتبه رونویسی از قانون شکار و صید به خط متهم ظرف مهلت حداکثر 6 ماه مجازات تعین شده برای متهم است.

انتهای پیام/7044

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.