گروه: اخبار استان خبر: 99853 / تاریخ انتشار : 1396/4/26 ساعت : 18:54
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد:

ژنتیک عامل اصلی معلولیت در کهگیلویه و بویراحمد است

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: علت اصلی معلولیت در کهگیلویه و بویراحمد ژنتیک است که به همین منوال در استان طرح مشاوره را راه‌اندازی کردیم تا قبل از ازدواج اطلاعات کاملی را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پایگاه خبری تحلیلی چرام علیرضا موسوی امجد ظهر امروز در نشست صیانت از حقوق شهروندی بهزیستی در زمینه حقوق شهروندی نیز فعالیت هایی انجام داده و صیانت از حقوق مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی افزود:همه ما به عنوان نماینده دولت موفق هستیم که چنین طرح هایی را اجرایی کنیم.

موسوی امجد گفت: بهزیستی بیش از ۱۸۰ فعالیت را به مردم ارائه می دهد و بر اساس نگرش این نهاد و در صورتی که مالیات های بهزیستی را به ریز معرفی کنیم حوزه حمایت کوچکترین خدمت این نهاد است.

این مسئول اظهار کرد: بهزیستی به عنوان دستگاه سلامت و روحی و جسمی است که مقام معظم رهبری نیز رضایت خویش را از این نهاد اعلام کرده اند.

مدیرکل بهزیستی گفت: علت اصلی معلولیت در کهگیلویه و بویراحمد ژنتیک است که به همین منوال در استان طرح مشاوره را راه‌اندازی کردیم تا قبل از ازدواج اطلاعات کاملی را دریافت کنند.

وی افزود: جامعه هدف بهزیستی معلولین یا آسیب پذیرفتگان اجتماعی هستند و مرکز مشاوره ژنتیک با هزینه زیاد در استان های جنوب کشور به صورت رایگان آمادگی را دارد که عزیزان را مشاوره دهند.

موسوی امجد با طرح سوالاتی بیان کرد: آیا معلولان که به اداره برق می روند زمینه ی آن را فراهم کرده اند؟آیا تردد معلولان و افرادی که آسیب پذیر اجتماعی اند در شهر مناسب است؟ آیا تربیت فرزندان ما در آموزش و پرورش به خوبی انجام میگیرد؟

موسوی امجد در پایان گفت: بنابراین با تغییر نگرش این نهاد بهزیستی باید مطالبه‌گر باشد نسبت به تربیت صحیح در خانواده‌ها، انجام ژنتیک، استاندارد بودن جاده‌ها و عواملی که باعث ایجاد معلولیت می‌شود.

انتهای پیام/ج/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.