گروه: اخبار استان خبر: 99730 / تاریخ انتشار : 1396/4/22 ساعت : 13:13
شهید کهگیلویه وبویراحمدی:

تنها راه رسیدن به هدف پیروى و اطاعت از ولایت فقیه است

شهید عوض پراهام اطاعت از ولایت فقیه را لازم دانسته و تا روز22تیرماه سال66 که همان زمان شهادتش است،از این جمله دست نکشید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پایگاه خبری تحلیلی چرام ،شهید عوض پراهام اطاعت از ولایت فقیه را لازم دانسته و تا روز22تیرماه سال66 که همان زمان شهادتش است،از این جمله دست نکشید.

پیام شهید:

اکنون که انقلاب اسلامی از هر طرف  مورد هجوم بیگانگان واقع شده است این تکلیف را بر خود واجب شرعی دانستم که همدوش سایر رزمندگان به جبهه حق اعزام شوم.
شاید که این عبادت من کفاره گناهان گذاشته ام باشد.
 امیدوارم که در این راه توفیق کامل  را پیدا کنم.

http://choram.ir/

 

فرازی از وصیت نامه شهید

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

فلیقاتل فى سبیل الله الذین شیرون الحیوة الدنیا بالاخره من یقاتل فى سبیل الله فیقتل فلیقاتل فى سبیل الله فیقتل (؟؟؟) فسوف توفیه اکر عظیما الهم اجعلنى عندک وجیها بالحسین علیه السلام الدفى دنیا و الاخره . (سوره نساء آیه 74)  

یعنى : مؤمنان باید در راه خدا با آنانکه حیسات مادى دنیا را بر آخرت گزینند جهاد کنند هر کس در جهاد براه خدا کشته شد یا فاتح گردید زود باشد که او را در بهشت ابدى اجرى عظیم دهیم . 

 

بار خدایا مرا بخاطر حسین (ع) در دنیا و آن سرا نزد خویش آبرومند بگردان - اى اهل ایمان ، هرگاه با هجوم و تعرض با کافران در میدان کارزار روبه رو شدید مبادا از بیم آنها پشت کرده از جنگ بگریزید . منت خداى عزوجل که طاعتش موجب قربت و به شکر اندرش مزید نعمت . 

 

با سلام و درود فراوان بر فرستادگانش که به حق هادیان بشرند بخصوص خاتم انبیاء حضرت با رفعت محمد (ص) و با درود فراوان به نائب بر حقش امام خمینى و با سلام و درود به ارواح طیبه شهداى تاریخ بخصوص شهداى کربلاى ایران و با سلام به ملت همیشه در صحنه که به دنیا فهماندید اسلام چگونه مکتبى است . اى کسانى که پیام من به گوش شما مى رسد تا زمانى که دشمن نابود و قدس عزیز و کعبه معظم آزاد نشده خوار و ذلیل هستیم ، پس تنها راه رسیدن به هدف پیروى و اطاعت از ولایت فقیه است و هر وقت از خط ولى فقیه که همان اسلام حقیقى است خارج شدید به همان هدفى رفته اید که دشمن کافر مى خواهد . مسئله دوم اینکه نماز را سبک نشمارید که این سبک شمردن نماز پایمال کردن خون شهدا است دعا بخوانید و دعا کنید زیرا که دعا بزرگترین سلاح مؤمن است . 

http://choram.ir/

مسئله سوم : اینکه امر به معروف و نهى از منکر را از یاد نبرید . به خدا پناه مى برم از روزى که سرنوشتى بجز سرنوشت شهدا داشته باشیم . خدایا حلالم کن که گمراهى چه بلاى خطرناکى است . پروردگارا آمرزش تو امیدوار کننده تر از عمل من است و رحمت تو فروزان تر از گناهان من است هر چه گناه کنم به اندازه تو نمى شود ، خدایا ، پروردگارا ، معبودا مرا از بلاى غرور و خودخواهى و خودپسندى نجات بده تا حقایق خود را ببینم و کمال زیبائى تو را مشاهده کنم ، خدایا بنده ناتوان و ناچیزم به من پدیده اى ده تا چیزى ببینم و عظمت و جلال تو را براحتى بفهمم و به یقین تسبیح کنم ، پروردگارا به هر منزلى که در زدم جواب رد گرفتم به تو پناه آورده ام چون درگه تو درگه ناامیدى نیست و هر درمانده و ناتوانى را یارى مى کنى . 

خدایا اگر یک نفر بخواهد در یک ارگان یا یک نهاد پذیرفته شود احتیاج به چند نفر معرف دارد که ایشان را تأیید کنند و اما من حقیر که مى خواهم به درگاهت پذیرفته شوم معرفى ندارم که مرا تأیید کند و اما تو احتیاج به معرف ندارى زیرا تو هر دمى و هر بازدمى ، آگاهى و یقین دارم که هر تصمیمى که در قلبم بگذرد تو آگاهى ، پس معرف من اعمال من است که انجام داده ام که ظاهرى آراسته و باطنى بس شوریده داشته ام .

 

که خود بهتر از اعمال من آگاهى ، زیرا امکان دارد که من فراموش کرده باشم اما تو فراموش کار نیستى پس خدایا به ضعیفى و بیچارگى بدنم عفو کن و رحم نما از کاروان عاشقان ، پروردگارا من تشنه هستم و قلبم از عطش دارد مى سوزد و شبانه روز دنبال آبى مى گردم که قلبم را از عطش سیراب کند بهتر بگویم عاشقم . مى باشد به نداى حق طلبانه امامم پاسخ گفته و او را یارى نمائیم ، باید جبهه را پر کنیم و به یارى برادران رزمندمان بشتابیم.

 

و در جبهه ها باید جاى کسانى را پر کنیم که زاهدان شب و شیران روز بودند و از میان ما رفتند و از مولایمان على این درس را آموختیمک ما شیعه على هستیم و باید همچون على و اولاد على (ع) شجاع و متقى به او باشیم باید از هیچ ترس و اهماى نداشته باشیم ، اگر مرگ به سراغ ما آمد و یکى از نزدیکان ما را گرفت نباید روحیه خود را ببازیم . 
خداوندا : دوست دارم گمنام باشم تا در غوغاى کشمکشهاى پوچ مدفون نشوم خدایا : در (؟؟؟) ، روحم از شدت درد مى سوزد و فلبم مى خروشد احساسم شعله مى کشد بند یبند وجودم از شدت درد صیحه مى کشد زیرا در بستر مرگ آسایش بخش خسته شده ام ، دل شکسته ام ، ما امیدم دیگر آرزویى ندارم .

 

احساس مى کنم که این دنیا جاى من نیست با همه وداع مى کنم و مى خواهم با خداى تنها باشم خدایا به سوى تو مى آیم و اما پدر عزیزم مى دانم براى من خیلى رنج و زحمت کشیدى تا اینکه به مدرسه بروم و درس بخوانم ولى حالا نتوانستم آن زحمات شما را جبران کنم دیگر چیزى از دستم بر نمى آید .

 

اى پدر هر آنچه که بدان امر شده اى انجام ده - به زودى به خواست خدا (انشاءالله) در خواهى یافت که (؟؟؟) باران هستم اى پدر با کمال میل و رغبت و رضا پذیراى فرمان الهى هستم و به خواست خدا هیچ نگرانى از دل خون غلطیده شده من به خد راه مده . 

 

و اما تو مادر به عنوان کسى باش که جوان دارى و من هم اینکه جوانم و توانایى دارم باید به جبهه بروم تا دین خود را در برابر خون شهدا و معلولین جامعه ادا کنم و اى مادر مهربان و دلسوزم مى دانم براى من خیلى ناراحت و نگران هستى ، فرزند جگر گوشه و امید شماست . و مى توان گفت ثمره شماست که باید از آن ثمره استفاده کنید ولى از اینکه من شهید مى شوم مبادا ناراحت شوى و براى من گریه کنى چون که خودت مى دانى گریه کردن فایده اى ندارد همانطور که براى آن فرزند عزیزت خیلى ناراحت شدى و خیلى گریه کردى ولى چیزى از دست نیاوردى اما خدا کند که جسد فرزند شما را پیدا کنند تا اینکه ناراحتى خویش را بر کنار قبر آن برآورده سازى ، چونکه خیلى مشکل است مدت دو سال است که از فرزند عزیزت این امید پدر و مادر خبرى ندارید خداوند به شما صبر عظیمى عنایت بفرماید .

 

و حال اى خواهران و برادرانم از شما نیز امید عفو دارم و امیوارم که از خط امام که همان خط اسلام است جدا نشوید و این انقلاب را زمینه ساز انقلاب حضرت مهدى (عج) بدانید و در انجام فرائض و احکام اسلام سستى و کاهلى به خرج ندهید و کوچکترین عمل خلاف شرع اسلام انجام ندهید .

 

مواظب باشید در زندگانیتان ‎ ‏یاورانى غمخوار براى خود چه در زندگى فردى و اجتماعى انتخاب کنید چون افرادى بودند چه بسا صددرصد مکتبى بودن که هم اکنون با دوستان فاسد و فاسق همراه شده اند . .. و اگر دوست یا برادرى نماز نمى خواند یا روزه نمى گیرد او را وادار کنید به انجام نماز و روزه و دیگر فرائض اسلام و خود سهل انگارى نکنید . اما برادران و خواهران مبادا از شهید شدن من ناراحت شوید زیرا که من راه برادر عزیزم و آن امید پدر و مادرم را ادامه داده ام من راه برادرم و راه شهداء دیگر را که همان راه حسین (ع) بود ادامه داده ام تا اینکه در روز قیامت جواب گو آنها باشم و در پیش برادرم شرمنده نباشم من سلاح برادرم را بر دوش گرفته و بر علیه ابر قدرت هاى شرف و غرب همچون صدامیان مى جنگم تا اینکه به آنها بفهانم که با شهید شدن برادرم بیشتر خونم مى جوشد و احساس مسئولیت مى کنم . 

 

و اما برادرانم ظریف و صدیف تنها شما هستید که مى توانید درباره من دخالت کنید مبادا پدر و مادر عزیزم و برادران دیگرم و خواهر کوچکم را ناراحت کنید به خدا سوگند در پیش خدا و من شرمنده هستید ، تا مى توانید براى پدر و مادر و برادرانم کار کنید امیدوارم که اگر بدى از من دیدید مرا ببخشید و حلالم کنید و از شهید شدن من اصلا ناراحت نباشید و بردبار و صبور و استوار باشید . و برادر در مورد قبر من مى توانید بیشتر دخالت کنید که آیا اگر (؟؟؟) باشد یا (؟؟؟) بهتر است .

 

همانجائیکه برادرم نجیم گفت ، باشد قبر هر دو را در کنار هم بگذارید تا من با قبر خالى برادرم راز و نیاز کنم و امیدوارم که نسبت به مسائلى که در منطقه مى باشد چندان شرکت نکنید چونکه خودم بودم هیچ فایده اى ندارد و از پدر و مادر عزیزم مى خواهم که مرا ببخشد همچنین از خواهر عزیز و مهربانم فرنگى مى خواهم که مرا حلال کنید گر چه براى شما فرزندى و برادرى خوب نبودم . 

 

از تمامى عمویان ، قوم و خویشان طلب بخشش و دعا دارم اما پیام من به دانش آموزان و همسنگرانم و معلمین گرامى مرا ببخشید و از شما مى خواهم که مدرسه که یک سنگر است محکم نگهدارید و درس بخوانید که بهترین جبهه مدرسه و بهترین سلاح قلم است . از آشنایان و بازاریان طلب بخشش مى خواهم و از کلیه کسانى که قدم رنجه فرمودند در مراسم تشییع جنازه و همچنین بر روى قبر من آمدند کمال تشکر مى نمایم و اجر همگى شما با خداست . 
در آخر دعاى همیشگى : خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار   خداحافظ همگى شما 

 عوض پراهام

انتهای پیام/ک

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.