گروه: اخبار استان خبر: 99678 / تاریخ انتشار : 1396/4/21 ساعت : 08:20
بخشدار مرکزی بهمئی خبر داد:

بهره برداری از سد ایلی آباد ممبی در دهه فجر امسال/دریاچه ای پنج برابر دریاچه برم الوان در بهمئی احداث می شود

بخشدار مرکزی بهمئی زمان بهره برداری از سد ایلی آباد ممبی را دهه فجر امسال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این سد استراتژیک، تحولی بزرگ در حوزه کشاورزی، گردشگری و باغداری در ممبی ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، بخشدار مرکزی بهمئی در گفت و گو با خبرنگار آوای ماغر با اعلام تخصیص اعتبارات کافی برای ادامه ساخت سد ایلی آباد ممبی، بهره برداری از این پروژه بزرگ را دهه فجر امسال اعلام کرد.

علی کرم صدیقی فر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برگزاری نشست تخصصی در یاسوج با موضوع بررسی و پیگیری آخرین وضعیت سدهای استان و به خصوص سد ایلی آباد ممبی، تقدیر ویژه کرد.

وی گفت:در این جلسه استاندار دستور ویژه داد تا پایان تیرماه هزینه خرید زمین های کشاورزی پشت سد به میزان 400میلیون تومان به مردم پرداخت شود و پیمانکار از ابتدای هفته، بخش پایانی عملیات اجرایی پروژه را شروع کرد.

صدیقی فر تصریح کرد: کلنگ احداث سد ایلی آباد ممبی در سال 91بر زمین زده شد و تا پایان دولت دهم 25درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی خاطرنشان کرد:این سد خاکی 20 متر ارتفاع دارد که تاکنون با 75درصد پیشرفت فیزیکی، 14متر ارتفاع آن تکمیل شد و 6 متر باقی مانده در تعهدات پیمانکار است و قرار است تا دهه فجر امسال تکمیل شود.

صدیقی فر افزود: با تکمیل فاز اول سد خاکی ایلی آباد، 700هکتار از اراضی باغی و 300هکتار از اراضی کشاورزی حوزه ممبی و رود تلخ بهمئی زیر کشت می رود.

بخشدار مرکزی بهمئی در ادامه گفت: با 25میلیارد ریال از باقی مانده اعتبارات ماده 180سال گذشته و 12میلیارد ریال اعبتار سال جدید، این پروژه با اعتبار کافی تا دهه فجر تکمیل می شود.

صدیقی فر با اشاره به اهمیت بالای این سد استراتژیک در توسعه حوزه ممبی، گفت:با بهره برداری از سد ایلی آباد دریاچه ای سه برابر دریاچه برم الوان بهمئی با ذخیره آب 4.2میلیون متر مکعب پشت سد ایجاد می شود که در کنار رونق کشاورزی و باغداری، حوزه ممبی را به یک نقطه تفریحی و گردشگرپذیر تبدیل می کند.

بخشدار مرکزی بهمئی در پایان سخنان خود از فرماندار بهمئی برای پیگیری و تامین اعتبار پروژه سد ایلی آباد تقدیر و تشکر کرد.

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.