گروه: اخبار استان خبر: 99319 / تاریخ انتشار : 1396/4/8 ساعت : 11:49

شهدایی که در چنین روزی متولد شدند+ عکس

در تاریخ 8 تیرماه 12 شهید متولد شده اند که در جبهه حق علیه باطل به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در چنین روزی 12 شهید متولد شدند که هر کدام در نقاط مختلف جبهه و جنگ به هشادت رسیدند که در زیر زدگی نامه این شهدا را می بینیم.

شهید محمد یوسفی   در سال  1357  در روستای مهریان از توابع شهرستان بویر احمد متولد شد.بیست و یکم فروردین 1382 در هورالهویزه بر اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار  گلوله توپ به شهادت رسید. مزارش در زادگاهش است.

ای مادران نکند از رفتن فرزندانتان به جبهه نور علیه ظلمت جلوگیری نمایید که فردا در محضر خداوند تبارک و تعالی جوابگوی زینب (س) نمی توانید باشید که تحمل 72تن شهید را نمود و همه جوانانتان را به جبهه نور علیه ظلمت بفرستید و حتی جسد آنها را تحویل نگیرید. سخنی دارم به خویشاوندانم که اولاً امام را تنها نگذارید .ثانیاً از شهادت استقبال کنید همانطوری که رهبر ما شیعیان و مسلمین علی (ع) در محراب عبادت بهشهادت رسید. ما باید پیرو آن باشیم. مادرم برای من زحمت و درد و رنج کشیدید که ما را به اینجا رساندید فراموش نمی کنم. اگر من شهید شدم بدانید که این راه بهترین راه است و این دنیای فانی از بین رفتنی است و تنها دنیای جاودانه و همیشگی دنیای آخرت است که باید خودمان را برای رسیدن به آن دنیای آخرت آماده سازیم. بدان که من بدون شما وارد بهشت نمی شوم. مادرم خوش بحال شما که چنین فرزندی را تربیت کردی و تحویل جامعه اسلام دادی تا اینکه درخت اسلام را آبیاری نماید. از شما می خواهم که مرا حلال کنید. مادرم وصیت من به شما و به جای گریه و غصه شرکت در دعاهای محلی ذکر خدا بگویند. شما همه می دانید که هر چیزی خمسی دارد و خمس دادن آن واجب است و خمس فرزندان شما من هستم به شما واجب است که مرا در راه خدا هدیه کنید شما باید خوشحال ابشید که فرزند دلبندتان را در راه خدا هدیه کردید. مادر هر وقت اسلام نیاز به خون داشت باید همه ی فرزندان حتی خود را نثار اسلام کنید. برادران مبادا به اسم اینکه برادرتان شهید شده به کسی برتری بگیرید. یا از نام من خدای نخواسته در کار ناحق استفاده کنید که خیلی معصیت دارد. خواهرانم داغ برادر را دیده ام و می دانم چقدر ناراحتی دارد اما چه باید کرد من راه حسین را ادامه می دهم شما هم زینب گونه عمل کنید.

 
شهید سیدجلال حسینی سواره
 
شهید حسینی سواره در تاریخ 8 تیر ماه متولد شد و در تاریخ 2 خرداد نیز به شهادت رسید
 
وصیت نامه شهید
 
امروز که روحانیت مبارز در هر سنگرى  نداى لبیک به رهبر کبیر مى دهند به احترام اسلام لبیک مى گویند و آن هم اسلام راستین و صراط المستقیم نه اسلام شناسنامه اى و بقول امام امت شکست روحانیت شکست اسلام است پس فریضه شرعى بدان احترام به سربازان مهدى (ع) آیت الله مدرس بوده و آیت الله بهشتى و حالا هم چه افرادى در محیط کنونى و زمان کنونى حضور دارند پس برادرى که براى بهشتى داغدار هستى مگر اینهایى که در خط امام هستند بهشتى نمى باشند چرا بعضى موقع در تحت تأثیر احساسات خویش قرار مى گیرند و آنها را مورد تهمت و نکوهش قرار مى دهید بداندى و برخود مطمئن باشید تا به نداى حس طلبانه آنها لبیک گویید کارى از پیش نخواهید برد روحانیتى که در طول 1360 سال زیر چکمه ستمگران نداى الله اکبر و سرمش و بوته معاش خود مى دانستند و به جرم نداى الله اکبر در ؟؟؟سالهاى سال حبس بودند و آنها را بوسیله داروهاى ضد انسان انسانى مسخ در مى آوردند و لیکن بخواهیم سرگذشت جامعه روحانیت را بر روى کاغذ منعکس نماییم شاید ما تحلیج باشیم که برگ درختان را به کاغذ و دریا را به مرکب مبدل نماییم تا زحمات آنها را شاید جوابگو باشیم . اما که احتیاج به توضیح و تشریح ما نیست آنکه سازنده خلق خویش است پاداش خلق خویش را در جهان اخروى تعیین مى کند اما آنها براى انسان بهداشت بوده اند چون آنها اتباع از عترت و کتاب قرآن مى کند و همه چیز را به آنها استنباط مى کند پس احترام آنها احترام ما فوق آنها است و رد آنها پشت کردن به مقامات ما فوق آنهاست سلام بر تو اى طلبه اى که با حقوق ناچیز و درآمدى مادى براى دنیوى دست تهى ولى در آمدى معنوى سرشار و پرافتخار نگذاشتى مکتب محمد و الله بمانند و این مکتب الهى را شما مکیده اید و در دهان این و آن فوت کرده اید سلام بر تو اى برادرى که شبها خوابت را ربودى و وقت را صرفا اعلامیه و نقشه و طرح براى پیشرفت اسلام کرده اى سلام بر تو اى خواهر و اى برادرى که حلقه عروسى خویش را براى رضاى خدا به جبهه نبرد حق علیه باطل فرستاده اید سلام بر شما اى مادران مهربان که همچه فرزندانى را در دامن خویش پرورش داده اید درود بر شما اى پدران‌با ایمان و با تقوا که هم چه پسرانى را آموزش داده اید لذا رحمتى که بر ائمه طاهرین نائل مى شوند بر شما باد هرچند آنها انسانهاى کامل بوده اند و از هر نوع گناه مبرا بوده اند ولى درود بر شما که آنها الگوى رفتار و کردار خویش قرار داده اید بدیهى است حق شما بر گردن ما همانطوریکه در هفت سوره قرآن احترام شما بر ما فریضه واجب تذکر مى دهند
 
 
 

شهید برزو ارزاش

زندگی نامه شهید:

خانواده کشاورز ایشان افرادی زجر دیده از ستم خان ها ، زحمت کشیده و محروم بودند.
وی خود به احکام شرعی اسلام اهمیت بسیار می داد.
 شهید بعد از دوره آموزشی راهیی جبهه حق شد و سرانجام به درجه پر ارج  شهادت نایل آمد.

شهید ارزش در تاریخ 8 تیر ماه سال 39 متولد و در تاریخ 30 اردیبهشت به شهادت رسید.

 
 

 

 

شهید احمد کیان نژاد

زندگی نامه

شهید احمد کیان نژاد
نامه
این جنگ نعمت است برای این ملت    (امام خمینی)

احمد در سال 1343 خورشیدی در روستای سرماهور از توابع دهدشت در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. وی در دامن مادری متدین از سادات امامزاده علی پرورش یافت .
و پس از سپری نمودن دوران طفولیت در سال 1350 جهت کسب علم روانه دبستان روستای مذبور گردید . وی تا سال سوم ابتدایی در آن روستا و سپس جهت تکمیل نمودن دوران ابتدایی به دهدشت آمده و در دبستان امام خمینی این شهر به تحصیل پرداخت و در سال پنجم دانش آموز ممتاز آن آموزشگاه شناخته شد .
احمد که علاقه شدیدی به کسب علم داشتند و با آمدن خانواده شان به شهر دهدشت و سکونت در این شهر زمینه جهت ادامه تحصیل و کسب علم و فضیلت برایش مساعد گردید ایشان دوران راهنمایی را در مدرسه راهنمایی طالقانی دهدشت با موفقیت به پایان رساند .
و سپس براثر علاقه ای که به علم صنعت داشت در هنرستان صنعتی شهید باهنر دهدشت ثبت نام نموده و مشغول به تحصیل شد پس از گذراندن دو پایه در آموزشگاه فوق در رمضان سال 1361 با تمام کیفیت فوق با امت حزب الله همگام شده و خود را در ردیف لشکریان سپاه اسلام قرار داده و از طریق بسیج دهدشت به جبهه اعزام گردید و با بعثیان کافر مشغول مبارزه گردید.
و پس از چهارماه نبرد با کفار بعثی سرانجام در عملیات باشکوه محرم از ناحیه دست راست مجروح و در بیمارستان شرکت نفت تهران بستری گردید پس از بهبود روانه منزل گردید .
و مدتی هم در منزل تحت مداوا قرار گرفتند احمد برای آنکه پشتوانه دینی خود را قوی نماید به فرمان رهبر خود که فرمودند با یک دست سلاح و با دست دیگر قرآن را بردارید لبیک گفته و پس از بهبودی دوباره به سنگر مدرسه بازگشت و پس از گذراندن کلاس سوم هنرستان با وجود آنکه دو برادرش در میان لشکریان اسلام انجام وظیفه می نمودند از پدر خود خواستند.
که اجازه دهند تا دگربار به جبهه برود و با مخالفین اسلام بجنگد . وقتی که پدر از ایشان خواست تا بماند و جای خالی برادرانش را در خانه پر کند احمد اظهار داشتند.

وصیت نامه شهید

خداوندا در این دنیا ما سه نفر همچون یک انگشت بودیم و امروز دو قسمت از این انگشت جدا و فدای راه تو شدند . این حقیر شهادت مظلومانه این دو همرزم ،همسنگر و دو مرد اخلاق و دو یار باوفای خویش را به ولی عصر و نایب برحقش خمینی کبیر و خانواده ایشان تبریک گفته و از خداوند می خواهم که این شهدای گرانقدر را با شهدیا کربلا مشهور گرداند و هرچه زودتر ما را هم با آنها مشهور گرداند انشاءالله . روانشان شاد و یادشان گرامی باد .

وصیت می نمایم شما را که امام را تنها نگذاریدو تنها گذاشتن امام به منزله پاگذاشتن روی خون شهدا می باشد امروز روز امتحان است روزی است که اسلام در یک طرف و کفر در مقابل امید است که خداوند ما را یاری کند تا کفر را نابود کرده و زمینه ظهور آقا امام زمان را فراهم نماید همه شما را به خداوند مهربان و توبه پذیر می سپارم والسلام.

 

شهید رضا احسانی دیل

شهید احسانی دیل در تاریخ 8 تیر 42 متولد و در تاریخ 2 فروردین ماه سال 61 به شهادت رسید.

اطلاعات بیشتری از این شهید در دست نیست.

نصرالله مردانی

نصرالله مردانی در خانواده‌ای کاملا مذهبی و معتقد متولد شد وی تمام دوران زندگی خویش را  اجرای اهداف الهی و دفاع ازمظلومان کرد او در جوانی ازدواج کرد و در شرکت نفت وارد گردید همزمان با شروع جنگ از طریق بسیج به جبهه اعزام گردید و در عملیات کربلای 5به شهادت رسید.

آیا دست داشتن و هدایت آن جهانخواران ضد اسلام در جهت همکاری با اسرائیل صهیونیست در حمله به ملت فلسطین مسلمان در کشور تونس عربی آیا به پاس احترام صلح بوده است و آیا هدایت و اطلاعات جاسوسی شما به عراق علیه ایران اسلامی برای تأمین صلح بوده است و آیا زهی خیال پوچ، آیا حمله غافلگیرانه هواپیمای نظامی آن ابرقدرت ضد بشریت به کشور اسلامی لیبی و کشتن کودک پنج ساله و منهدم کردن خانه های مسکونی ملت اسلامی صرفاً جهت اعاده صلح در خاورمیانه بوده است بنابراین ای جنایتکار ضد حقوق مستضعفین بار دیگر هیهات که ایران اسلامی تحت تأثیر سلطه گری بناحق شما واقع گردد زیرا با توجه این مقام رهبری خردمندانه و آگاه که بدون هیچ شک و تردیدی با الهام از دستورات خداوند بزرگ و قرآن کریم و سنت پیامبر(ص) امامت و ولایت بر حکومت اسلامی ایران می نمایند،‌بدین مبنا جای هیچگونه رخنه ای برای جای پای به ناحق آمریکا خالی نمی ماند و از طرفی با توجه به افکار آگاه این مجاهدین فی سبیل الله ایران اسلامی که هر یکی ابرقدرتی در برابر قدرت پوچ تو هستند ای آمریکای به ناحق اینک این حقیر بعنوان فردی مسلمان و مقید به تمام دستورات شرعی و اسلامی به پاس ندای مرجع بزرگ عالم تشیع رهبر عظیم الشأن حکومت اسلامی خود که در پی رهنمودهای الهی خویش درخصوص جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی اخیراً فرموده است.

 
 
شهید محمدکریم خوش قدم
 

برادر خوش قدم در سال 1348 در روستای به نام پیشه ای در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

وی توانست تا دوران دبیرستان در شهر  لنده تحصیل کند به دلیل علاقه شدیدی که به انقلاب داشت ارد سپاه شد.در سال1365 به عضویت رسمی این نهاد درآمد.

مدت زیادی در جبهه شرکت داشت و به عنوان فرمانده دسته در جبهه مشغول خدمت شد.در نهایت در تاریخ 1366/1/29 در منطقه عملیاتی کربلای 10 جاوید الاثر گردید.

وصیت نامه شهبد

و اما در اینجا دوست دارم با شما جوانان و برادران و دوستان سخن بگویم و آن این است که سعی کنید بیشتر به یاد خدا باشید و هرکاری را برای رضای خدا انجام دهید و واجبات بخصوص نماز را و حتی الامکان مستحبات بالاخص نماز شب را بپا دارید .

زیرا همین نماز است که به ما خط و جهت می دهد و باز هم توصیه می شود که نماز را در اول وقت بخوانید و تقوا را پیشه و نصب العین خود قرار دهید همانگونه که مولای ما فرموده و از همه مهمتر توصیه می شود که مطالعه خود را بیشتر کنید . حتماً بیشتر از نهج البلاغه و کتابهای اسلامی مطالعه کنید .

و ای کاش می توانستید ساعتی از روز را قرآن تلاوت نمایید که چقدر مؤثر است خدا می داند ولی ناگفته نماند که این سخنان را به عنوان ارزشهای اسلامی گفته ام و نه به عنوان اینکه خود عامل و عمل کننده به آنها بوده ام و نهایتاً عاجزانه و مصرانه از شما می خواهم برای رضای خدا

 

 

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.