گروه: اخبار استان خبر: 98756 / تاریخ انتشار : 1396/3/24 ساعت : 15:23

هشدارهای پلیس کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری از سرقت در شب های قدر

پلیس آگاهای کهگیلویه و بویراحمد با توجه به فرا رسیدن لیالی قدر و خالی بودن اکثر منازل در این شب های مبارک، در راستای پیشگیری از سرقت به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با توجه به فرا رسیدن لیالی قدر و خالی بودن اکثر منازل در این شب های مبارک، پلیس در راستای پیشگیری از سرقت به شهروندان هشدار داد.

1.در نظر داشته باشید که هر کس ممکن است قربانی یک سرقت شود و شما هم از این امر مستثنی نیستید به همین دلیل در هر شرایطی می‌بایست در حفظ و نگهداری اموال خود کوشا باشید؛ چرا که در صورت بروز هرگونه سرقتی از شما، آرامش خاطرتان تا مدت‌ها از بین خواهد رفت.
 
2. باور کنیم رعایت نکاتی بسیار ساده و بدیهی می‌تواند در پیشگیری از سرقت اموالمان به ما کمک کرده و تبهکاران را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذارد. با جدی گرفتن توصیه‌های زیر، هم از یک بحران روحی شدید در خانواده‌‌‌ی خود جلوگیری خواهید کرد و هم نقش غیر قابل انکار خود را در افزایش امنیت جامعه به خوبی ایفا می کنیم.
 
3.نفوذ سارقان به داخل منزل را غیرممکن کنید
نخستین نکته در زمینه‌ی پیشگیری از سرقت این است که هنگام ساخت‌وساز، همان قدر که به زیبایی ساختمان اهمیت می‌دهید، به استحکام و ایمنی آن نیز توجه کنید.
 
4. زمانی که خانه را ترک می‌کنید، از بسته بودن همه‌ی راه‌های ورودی اعم از درها و پنجره‌ها اطمینان حاصل نمایید.
 
5. بر روی دیوار حیاط منزل خود حفاظ مقاوم نصب کنید.
 
6. حفاظ را طوری تعبیه کنید که اگر تیر چراغ برق، علمک گاز، درخت یا ماشینی در کنار آن قرار داشت، سارقان نتوانند از آنها برای ورود به ساختمان استفاده کنند.
 
7.از زنجیر شب‌بند برای پشتِ در استفاده کنید.
 
8.از قرار دادن نردبان و چهارپایه در داخل حیاط به‌ویژه کنار دیوارها، خودداری نمایید.
 
9.در صورت خالی بودن فضای زیر درِ ورودی، آن را با استفاده از سنگ یا هر وسیله‌ی محکم دیگر پُر نمایید.
 
10.فضای خالی زبانه‌ی در را با استفاده از تکه‌ای چوب یا مقوای فشرده شده پُر کنید تا باز نمودن آن با وسایلی مثل کارت تلفن غیر ممکن شود.
 
11.اگر توپی قفل درِ ورودی یا پارکینگ، به صورت برجسته می‌باشد، حلقه‌ای آهنی به دور آن جوش دهید.
 
12.برای درهای دولنگه قفل اضافی تعبیه کنید.
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.