گروه: اخبار استان خبر: 98490 / تاریخ انتشار : 1396/3/17 ساعت : 09:39

فسخ قراردادهای بیمه ایران در کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد/ جوابیه ای که به صبح زاگرس نرسید

اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالیاتی کشور و اعلام آن به شعب بیمه ایران و نمایندگی های آن در سراسر کشور و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی بدون اطلاع قبلی به بیمه گذران اعمال شده که علاوه بر نارضایتی شدید بیمه گران و بیمه گذران ، فسخ کردن قراردادها توسط بیمه گذران را در پی داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای گذشته گزارشی با عنوان (بلایی که سازمان امور مالیاتی کشور بر سر بیمه ایران کهگیلویه و بویراحمد آورد+ (جزئیات) (کلیک کنید) در پایگاه خبری صبح زاگرس منتشر شد که در آن شبکه های فروش بیمه ایران و بیمه گذاران در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اعمال مالیات برارزش افزوده که از سوی سازمان امور مالیاتی در مورد بیمه های عمر و پس انداز به بیمه ایران اعلام شده و اجرا می شود اعتراض خود را اعلام کرده و بیمه گذاران نیز همچنان به فسخ قراردادهای خود اقدام می کنند.

خبرنگار این پایگاه خبری با بررسی دوباره این موضوع و پیگیری از سوی شبکه های فروش بیمه ایران در سطح استان و شهر یاسوج از اعتراض نمایندگی ها و فسخ قراردادهای بیمه توسط بیمه گذاران حکایت دارد.

اعتراض نمایندگی های فروش بیمه و بیمه گذاران همچنان ادامه دارد

یکی از نمایندگی های فروش بیمه ایران در یاسوج با اشاره به این موضوع گفت: تاکنون بسیاری از کسانی که در این نمایندگی بیمه شده اند به دلیل اعمال مالیات بر ارزش افزوده قرارداد خود را فسخ کرده اند و با این روند دیگر کسی مایل نیست تا در بیمه ایران قراردادی منعقد کند.

وی بیان کرد: با وجود پیگیری ها از سوی بیمه ایران در مرکز کهگیلویه و بویراحمد اما مسئولان مربوطه اعلام می کنند سازمان امور مالیاتی کشور در این زمینه مسئول است و ربطی به بیمه ایران ندارد.

این نماینده فروش بیمه در شهر یاسوج افزود: اگر واقعا چنین قانونی وجود داشته و به تصویب رسیده است چرا پس از چهار تا پنج سال و هم اینک لحاظ شده است تا باعث بی اعتمادی بیمه گذاران در این استان شود.

براساس ماده 136 و 137 قانون مالیات کشور حق بیمه پرداختی از طرف بیمه گذار و سرمایه پرداختی از طرف شرکت های بیمه هر دو دارای معافیت مالیاتی هستند که این موضوع بخشی از تبلیغات بیمه های عمر را شامل می شود که مزیت آن بر سایر سرمایه گذاری ها را نشان می دهد.

طبق دستور العمل مدیریت اشخاص بیمه ایران در تاریخ هشتم اسفند 95 اعلام شده است که تمام بیمه های عمر و سرمایه گذاری صادره از سال 1392 به بعد شامل کسر مالیات می شوند و این مالیات فقط مربوط به قسمت پوشش های بیمه های عمر است و قسمت سرمایه گذاری همچنان از معافیت مالیاتی برخوردار است.

مالیات کسر نشده سنوات قبل طی یک یا دو قسط اولیه در دفترچه های بیمه اعمال می شود که این موضوع باعث نارضایتی و اعتراض بیمه گذاران و تهدید به شکایت و پیگیری موضوع و در نهایت فسخ قرار دادها در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

جوابیه ای که به صبح زاگرس نرسید

بر اساس این گزارش در روزهای اخیر روابط عمومی شرکت بیمه ایران در مرکز در تماس با پایگاه خبری صبح زاگرس اعلام کرد قصد دارد در رابطه با  مالیات ارزش افزوده جوابیه ای را صادر و در اختیار این پایگاه خبری قرار دهد که تاکنون چیزی به دست ما نرسیده است و با وجود پیگیری های متعدد و تماس تلفنی با شرکت سهامی بیمه ایران تلاش ها بی نتیجه ماند.

باید دید این بار شرکت سهامی بیمه ایران و سازمان امور مالیاتی کشور چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان می دهند . آیا همچنان سکوت را در برابر شبکه های فروش بیمه ایران در سراسر کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد پیشه می کنند یا این موضوع را رسانه ای و شفاف سازی خواهند کرد.

پایگاه خبری صبح زاگرس امادگی دارد تا پاسخگویی سازمان امور مالیاتی کشور و شرکت سهامی بیمه این را در این زمینه منتشر کند.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.