گروه: اخبار استان خبر: 98335 / تاریخ انتشار : 1396/3/13 ساعت : 12:52

حاشیه‌های برگزاری جلسه شورای اداری دیشموک + تصاویر

این نشست با نام ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) برگزار شد، ولی بیشتر به طرح مشکلات حوزه کاری هر مسئول تبدیل شده و مسئولان از وجود مشکلات حوزه کاری، گلایه داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) با حضورمسئولان در محل بخشداری دیشموک برگزار شد.

البته این نشست که با نام ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) برگزار شد، ولی بیشتر به طرح مشکلات حوزه کاری هر مسئول تبدیل شده و مسئولان از وجود مشکلات حوزه کاری، گلایه داشتند.

همچنین برخی مسئولان مسائل انتخابات را در این نشست پیش کشیده که بخشدار دیشموک تذکر داد، بحث انتخابات در این نشست مطرح نشود.

اکثر مسئولان حضور پرشور مردم در انتخابات را تبریک گفته و این را یک پیروزی عظیم عنوان کردند و ازامادگی اداره خود برای برگزاری مراسم ارتحال امام(ره) خبر دادند.

در ابتدا منصور صالح زاده رئیس اداره آموزش و پرورش دیشموک باوجود اینکه این جلسه مختص برگزاری ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام(ره) بوده، بعد از تبریک به جهت حضور مردم و پیروزی روحانی، گریزی زد به حاشیه و اظهار کرد: نیروهای نظامی و انتظامی نباید از وظایف محوله، خارج شوند!

 

رضا ایزدی رئیس کمیته امداد(ره)  با بیان اینکه، نهاد کمیته امداد می بایست بانی برگزاری کننده مراسم ارتحال امام(ره) باشد، تصریح کرد: آمادگی کامل برای هرگونه همکاری جهت هر چه باشکوه برگزار کردن مراسم 14 خرداد را داریم.

وی، همچنین از طرح افطاری ایتام و نیازمندان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: از مسئولان در این راستا مساعدت مالی لازم و کافی را خواستاریم.

ایزدی همچنین در این نشست از همکاری رئیس بانک ملی دیشموک به جهت مساعدت با کمیته امداد دیشموک و پرداخت تسهیلات به مستضعفان مددجوی تحت پوشش، تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلیمن سید غلام حسن درسته با اهمیت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: انسان روزه  نه فقط خواب وی، بلکه نفسش هم عبادت است.

حجت الاسلام درسته، با بیان اینکه باید در این ماه و هر روز ماه از سال مراقب باشیم چه کاری "حلال یا حرام" انجام می دهیم، اضافه کرد: انسان روزه دار در این ماه باید مواظب باشد از غیبت ،دروغ و تهمت پرهیز کند.

وی بیان کرد: روزه یعنی، امتناع از خوردن و آشامیدن نیست، بلکه دست، پا، گوش، زبان ، همه بدن ما و جسم و روح ما باید روزه باشد.

حجت الاسلام درسته به حضور پرشور مردم در انتخابات29 اردیبهشت ماه اشاره کرد و این حضور را یک پیروزی عظیم برای کشور، نظام و انقلاب و حتی مردم عنوان کرد.

وی، به روز 14 خرداد سالروز ارتحال ملکوتی امام(ره)ه اشاره کرد و از مسئولان خواست تا مراسمی در خورشان این شخصیت بزرگ کشور و حتی دنیا، برگزار شود.

حجت الاسلام درسته، به نیش و کنابات برخی مسئولان و بحث و جدل بعد از انتخابات اشاره، انتقاد کرد و گفت: ما باید سلایق را کنار بگذاریم و از امروز با رفاقت کامل به فکر خدمت به مردم قدرشناس باشیم.

حجت الاسلام درسته، حضور پرشور مردم در انتخابات را تحسین برانگیز خواند و گفت: در این انتخابات ایران اسلامی هم مثل گذشته عظمت خود را به اثبات رساند.

وی گفت: مسئولان خدمت به مردمی که با شکوه امده و جواب دندان شکنی به دشمن دادند، را وظیفه دانسته و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

حمید اژدر رئیس بانک ملی دیشموک هم در این نشست گفت: تسهیلات پرداختی در سال گذشته متاسفانه به یک میلیارد تومان هم نرسید، باوجود اینکه می شد این مبلغ بسیار فراتر از این بود.

 

اژدر نبود منابع مالی کافی را یکی از معضلات اساسی بانک ملی دیشموک عنوان کرد و از مسئولان و مدیران دستگاههای دیشموک خواست: منابع مالی دستگاه، نهاد و اداره خود را به بانک ملی دیشموک انتقال دهند تا ان شاء الله زمینه ارائه تسهیلات و اشتغالزایی بیشتر در منطقه فراهم شود.

امیری مسئول بهزیستی و خیرالله اقلیما مسئول کتابخانه دیشموک از آمادگی برای برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) در دیشموک خبر دادند./

ولی نکته جالب این نشست؛ گریز بهروز رضایی مسئول مخابرات دیشموک به مشکلات اساسی منطقه و خارج از وظیفه کاری وی، بود .

رضایی، مشکلات نوسان برق و ناسالمی آب شرب شهر را دردسر ساز برای مردم خواند و از بخشدار خواستار توجه سریع و صریح به این دو مسئله شد.

مسئول مخابرات دیشموک در ادامه  به یکی از مسائل حوزه کاری خود پرداخت و گفت: یکی از معضلات اساسی مردم دیشموک بحث صدور کارت ملی در خارج از دیشموک بود که در مدت 15 روز اخیر با تلاش و پیگیری این مشکل مرتفع شد.

رضایی گفت: الحمدالله سیستم صدور و تعویض کارت ملی در دیشموک راه اندازی شد و کارت ملی در دیشموک تحویل مردم می شود و دیگر نیاز به مراجعه به شهر قلعه رئیس نیست.

روان معاون مرکز بهداشت و درمان دیشموک در این جلسه هم به بحث اموزش در خصوص بیماری تب کریمه کنگو اشاره کرد و گفت: در این راستا مسئول بهداشت محیط مرکز موظف به نظارت و اموزش بروز قصابی های منطقه خواهد بود.

در پایان مقرر شد مراسم ارتحال امام(ره) روز یکشبنه ساعت 19 در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.