گروه: اخبار استان خبر: 98264 / تاریخ انتشار : 1396/3/11 ساعت : 13:21
پنجشنبه ای با شهدا:

شهدایی که در چنین روزی متولد و در خون غلطیدند + عکس

شهید مختاری در روستای مختار در جوار یکی از فرزندان و سلاله پیامبر بزرگ اسلام امامزاده مختار دیده به جهان گشود . دوران کودکی را در دامان پرمهر و محبت پدر و مادر سپری کرد . پس از آن راهی مدرسه گردید و تا سال چهارم دبیرستان به تحصیل ادامه داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این پایگاه اطلاع رسانی در پنجشنه هر هفته شهدای متولد شده و شهدایی که در این روز به شهادت رسیده اند را معرفی می کند.

در سال های گذشته در چنین روزی سه شهید متولد و دو شهید نیز به درجه رفیع شهادت نایل آمدند که در زیر آن را می بینید.

عبدالعلى مختارى در تاریخ سوم  خرداد ماه سال 1345  در یوسف‌اباد متولد شد و در تاریخ 29 بهمن ماه سال 64 در اثر حوادث ناشى ازدرگیرى مستقیم بادشمن به شهادت رسید.
 
شهید مختاری در روستای مختار در جوار یکی از فرزندان و سلاله پیامبر بزرگ اسلام امامزاده مختار دیده به جهان گشود . دوران کودکی را در دامان پرمهر و محبت پدر و مادر سپری کرد . پس از آن راهی مدرسه گردید و تا سال چهارم دبیرستان به تحصیل ادامه  داد.
---
 
 
 
شهید شیرزاد آذری موخر در چنین روزی و در سال 1342 متولد شد و در تاریخ 18 تیرماه سال 64 به شهادت رسید از این شهید اطلاعات بیشتری در دست نیست.
 
 
 
شهید مرتضی شهامتی درخانواده‌ای محروم در چنین روزی و در سال 1346 در روستای شامبراکان  پا به عرصه وجود گذاشت وی تا دوران دوم راهنمایی تحصیل کرد خصوصیات فردی شهید این بود که نسبت به انجام فرایض دینی و مسائل مذهبی کوشا بود و علاقه خاصی به امام و جبهه و جنگ داشت .از طریق پذیرش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گچساران شد و سراآنجام در جبهه حق علیه باطل در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال 67 به شهادت رسید.
 
 
در تاریخ 11 خرداد ماه در سال های گذشته نیز دو شهید از جمله شهید پرویز ایزدیار و شهید دارا راه خدا پور به شهادت رسیدند که در زیر می خوانید.
 
شهید پرویز ایزدبار در تاریخ 2 شهریور ماه  سال 45  در خانواده ای مذهبی متولد شد و در تاریخ 11 خرداد ماه سال 67 به شهادت رسید.
 
 

شهید راهخداپور  در سال 1330 در شهر سوق در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود . تحصیلات خود را تا سال دوم دبیرستان در زادگاهش گذراند. با شروع جنگ تحمیلی ، به عضویت سپاه پاسداران درآمد.در طول مدت جنگ مسئوولیت های  مختلفی از جمله سرپرستی حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی دهدشت را به عهده گرفت و در تاریخ 11 خرداد ماه سال 73 توسطاشراروقاچاقچیان به شهادت رسید.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.