گروه: اخبار استان خبر: 98177 / تاریخ انتشار : 1396/3/9 ساعت : 11:11

بی مهری مسئولان به جانباز بویراحمدی که با مرگ دست و پنجه نرم می کند + تصاویر

نعمت اله نیکبخت از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که 73 ماه یعنی بیش از شش سال در جبهه حق علیه باطل حضور داشته است اکنون در بستری بیماری است و بی مهری هایی از طرف برخی مسئولان به وی شده است که جای تامل دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس 1880 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است  که به نسبت جمعیت جز استان های برتر در کشور است.

کهگیلویه و بویراحمد 317  آزاده و 10هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است آزاده ها و جانبازانی که چند سال از عمرشان را یا در بستری بیمار بوده اند و یا اسیر دشمن بودند و بدترین شکنجه ها را تحمل می کردند که این انقلاب و این نظام پا برجا بماند بنابراین قدردانی از این افراد وظیفه همه مردم ایران و همه مسئولان است.

در کهگیلویه و بویراحمد جانبازان زیادی هستند که با بیماری دوران هشت سال دفاع مقدس همچنان دست و پنجه نرم می کنند برخی نیز هستند که چندین سال از عمرشان را در جبهه سپری کرده اند اما هیچگاه خواستار تشکیل پرونده و استفاده از مزیت های جانبازی شان نشده اند این افراد در حقیقت عمرشان و سلامتی شان در راه انقلاب اسلامی داده اند و تنها می گویند جهاد کردم که در قیامت حرفی برای گفتن داشته باشم اخلاص و بندگی این افراد قابل تحسین است.

دهستان دشت روم در 20 کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد این دهستان  نیز جانبازان و شهدای زیادی را در تقدیم جمهوری اسلامی ایران کرده است در این دهستان جانبازی زندگی می کند که 73 ماه از عمرش را در جبهه حق علیه باطل گذرانده است و هیچگاه نه پرونده ای تشکیل داد و نه از امتیاز های جانبازی اش استفاده کرده است.

نعمت اله نیکبخت از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که 73 ماه یعنی بیش از شش سال در جبهه حق علیه باطل حضور داشته است اکنون در بستری بیماری است و بی مهری هایی از طرف برخی مسئولان به وی شده است که جای تامل دارد.

این جانباز از آن مدتی که در جنگ شرکت می کرد تا کنون سرفه های شدیدی داشت که به گفته همسرش گاهی از شدت سرفه ها خوابش نمی برد اکنون بیش از یک سال و نیم است که شدت سرفه هایش بیشتر از گذشته شده است و نزدیک به 6 ماه است که زمین گیر شده و دیگر توان حرکت کردن هم ندارد و ریه اش دچار مشکلات بسیار شدیدی شده است.

همسر این جانباز در گفت  و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: همسرم بیش از یک سال است که سرفه هایش شدید تر از گذشته شده است و در مدت 6 ماه گذشته که زمین گیر شده است بیش از 15 کیلو وزن کم کرده و اکنون اندامش بسیار ضعیف شده است.

ماهیجان خلفی ادامه داد: هیچگاه به دنبال پرونده جانبازی اش نرفت هر بار که می گفتیم چرا نمی روی و پیگیری کنی می گفت اگر کاری انجام داده ام برای اخرت خودم بوده است و بر هیچکس هیچ منتی ندارد.

وی ادامه داد: در این مدت اخیر که سرفه هایش شدید شد دکتر یاسوج آزمایش هایی گرفت و فرستادنش شیراز آنجا نیز یک سری آزمایش های مختلف داد و گفتند ریه اش کامل در حال از بین رفتن است  به تهران انتقالش دهید ما نیز در اسرع وقت به تهران انتقال دادیم اما در آنجا گفتند که این درد کهنه شده است اگر زودتر اقدام می کردید شاید می شد کاری انجام داد اما اکنون دیگر نمی توان کاری کرد.

همسر این جانباز در حالی که اشک چشمانش سرازیر شده بود گفت: دکترها گفته اند  اگر از ریه اش نمونه برداری کنیم باز هم مشکلی حل نمی شود و ممکن است حالش بدتر از روزهای گذشته شود.

وی ادامه داد: همسرم هیچگاه طاقت بستری شدن در بیمارستان را نداشت و هر بار می خواستیم او را به بیمارستان ببریم مخالفت می کرد تا اینکه دیگر دردش کهنه شد و کاری نمی توان کرد حتی اکنون نیز که زمین گیر شده است اجازه نداد در بیمارستان بستری شود در خانه است.

همسر جانباز شیمیایی با بیان اینکه همه مدارک پزشکی همسرم وجود دارد و ضمیمه پرونده اش شده است، گفت: یک سالی است که برای تشکیل پرونده جانبازی اقدام کرده ایم اما هنوز جوابی به ما داده نشده است و می گویند باید کمیسیون تشکیل شود و در نهایت جواب نهایی را کمیسیون می دهد اما این کمیسیون چه زمانی تشکیل می شود هنوز معلوم نیست گفته اند شاید آخر ماه رمضان تشکیل شود.

من در اتاق با همسر این جانباز شیمیایی صحبت می کردم که در بستر بیماری و در اتاق دیگری پسرش را صدا زد که با جانم جواب پدر را داد.

 

 

همسر این جانباز شیمیایی در پاسخ به این سوال که تا کنون از مسئولان بنیاد شهید و یا سایر مسئولان تا کنون برای دیدار با شما آمده اند گفت: از بنیاد شهید و بنیاد جانبازان تا کنون هیچ مسئولی به دیدن همسرم نیامده است اما چند روز قبل چند نفر  از کانون سپاه پاسداران آمدند و اما همرزمان همسرم گاهی سرکشی می کنند و با اشک از خانه خارج می شوند.

وی عنوان کرد: یکی از همرزمانش می گفت شجاعت نعمت اله قابل تقدیر است همیشه هوای هم سنگرانش را داشت و خودش را به خطر می انداخت که سایرین دچار مشکل نشوند.

اکنون چه مشکلاتی دارید؟

همسرم به بیمارستان نمی رود و ترجیح می دهد در خانه باشد ما نیز نمی توانیم سرمش را وصل کنیم و یا آمپول بزنیم اگر فردی پیدا می شد که در این موارد مهارت داشته باشد و بتواند روزی یک بار اینجا بیاید و این کار را برای ما انجام دهد خوب بود.

به دلیل اندام لاغر همسرم و برای اینکه دچار بیماری های بستر نشود و یا بدنش کبود نشود باید روی تخت باشد و تشک های مخصوصی این گونه بیماران را داشته باشد اما ما از این نیز محروم هستیم هر کجا پیگیری کردم تشکی به ما ندادند توانایی خرید آن را نیز نداریم بنیاد جانبازان نیز می گوید باید در اینجا پرونده داشته باشد.

خواهر این شهید نیز که در کنار ما نشسته بود و مدام گریه می کرد گفت: وقتی به جبهه می رفت هر بار که می آمد مادرم ازش می خواست دیگر نرود اما می گفت نمی شود باید بروم و از میهن و خاکم دفاع کنم  در آن زمان جنگ  چندین بار به دلیل شیمیایی شدن و زخمی شدن  در بیمارستان شیراز و همدان بستری شد اما باز هم رفتن به جنگ را ادامه داد و هیچگاه بر زمین نمی نشست.

 
 
 
چشمان اشک بار نعمت الله بعد از شنیدن اسم جنگ
 
برای دیدن این جانباز به اتاق رفتم وی روی زمین بر روی تشکی دراز کشیده بود و ویلچری که کارت ملی اش را امانت گذاشته بود و گرفته بود کنارش بود جواب سلامم را داد نمی توانست حرف بزند تنها یک جمله ازش پرسیدم اگر برگردی به هشت سال دفاع مقدس بازهم در جنگ شرکت می کنی؟
 
اسم جبهه و جنگ که امد اشک جشمانش سرازیر شد و با دستش اشکانش را پاک کرد و گفت: بله شرکت می کنم و پشیمان نیستم برای آخرتم کار کرده ام نه برای دیگران.
 
اگر باز هم جنگ شود با همه وجود در خدمتشان هستم.
 
 
 
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت:  رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که اکنون اقدام به تشکیل پرونده داده اند برای تعیین درصد جانبازی آنها باید کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی  تشکیل شود.
 
سید منصور موسوی  با بیان اینکه زمان برگزاری کمیسیون در دست ما نیست، افزود: ما همه پرونده های تشکیل شده را به تهران ارسال می کنیم و منتظر تعیین زمان تشکیل کمیسیون از طرف تهران هستیم.
وی بیان کرد: پرونده های تشکیل شده باید به 200 یا 300 پرونده برسند که تهران زمانش تشکیل کمیسیون پزشکی را اعلام کند که بعد از تعیین زمان با خانواده این افراد تماس گرفته می شود که در این کمیسیون شرکت کنند.
 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی در استان برگزار می شود اما پزشکان تشخیص تعیین درصد از تهران می آیند.

گزارش و عکس:زهرا داوودی

منبع:ایل بانو

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.