گروه: اخبار استان خبر: 86996 / تاریخ انتشار : 1396/2/6 ساعت : 12:59
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه:

ائمه جمعه همواره حامیان فرهنگ و هنر بوده اند/ توجه به معضلات اجتماعی از مهمترین برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه گفت: راهنمایی ها ونقدهای دلسوزان جامعه از جمله ائمه جمعه را که همواره حامیان فرهنگ و هنر هستند نقشه راه خود می دانیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کهگیلویه و با همکاری موسسه فرهنگی مهرکده معین جنوب، جشن بزرگ مبعث با اجرای برنامه های طنز ، مولودی خوانی در میدان مرکزی دهدشت برگزار شد.

در این جشن که فرماندار و برخی از مدیران کهگیلویه نیز حضور داشتند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه اظهار کرد: عیدمبعث مدح پیامبر(ص) صلح ،آزادی ،قدرت و انسانیت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) برای تحقق اسلام در برابر همه ناملایمات و دشمن ها ایستاد و دست از دین نکشید، افزود: در راه دین و احقاق اسلام، پیامبر (ص) زجرها و مرارت ها کشید تا امروز ما از برکت اسلام بهره مند باشیم.

ایرج کاظمی جو با تقدیر از شورای اداری ،مردم و همچنین موسسه فرهنگی مهرکده معین گفت:حلقه مفقوده چنین برنامه هایی این است که ما به عنوان مسئول همواره مراسم ها و برنامه های مختلف را برای مردم می دانیم اما در عمل نقشی برای آنها در اجرای چنین مناسبت هایی قائل نیستیم و باید ادارات دولتی که کارفرهنگی انجام می دهند مثل میراث فرهنگی, اوقاف وامورخیریه, اداره تبلیغات و هلال احمر چنین برنامه هایی را به کانون های فرهنگی وهیات های مذهبی واگذار نمایند.

ایرج کاظمی جو با اشاره به تاثیر مسائل فرهنگی در جامعه، ویژگی کاری خود را درطول۲۳ ماه خدمت درحوزه فرهنگ دوری جستن از آمار و ارائه عملکرد بیان کرد و تاکید کرد: اعتقاد دارم باید مردم ببینند واظهارنظر و قضاوت کنند.

وی ساماندهی خبرنگاران و شناساندن نقش ویژه آنها را در جامعه نمونه بارز کارهای انجام شده دانست و تصریح کرد: اگر خبرنگار بگوید ، بنویسد و انتقاد و پیشنهاد ارائه دهد قطعا کارساز خواهد بود و برای مشکلات چاره اندیشی می شود.

کاظمی جو ادامه داد: خبرنگاران شهرستان دارای تحصیلات تکمیلی هستند ولی متاسفانه  باوجود پیگیری های زیادی در زمینه اشتغال آنها به هر نحو ممکن تاکنون اقدامی نشده است وامیدواریم این گره در سال جاری با کمک دولت و سایر مسئولان بازشود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کهگیلویه ارتقای جایگاه هنر شهرستان را در سطح کشور و بین الملل موفقیتی دیگر بیان کرد و افزود: کارهای هنری زیادی تولید شده است و فیلم ممیرو درجشنواره های بین المللی درکره جنوبی و هند آثار برتر شد و قطعه موسیقی لری خوانده شده در آن جشنواره ها توسط هادی محقق هنوز طنین انداز می شود.

وی با اشاره به توانمندی هنرمندان شهرستان در زمینه هنرهای تجسمی گفت:کاریکاتورهای احسان گنجی در روزنامه های معتبر کشور وجشنواره های بین المللی بازتاب فراوانی داشته است.

کاظمی جو در ادامه بیان کرد: دو سال قبل در شهرستان موسیقی وجود نداشت اما در این دو سال پنج کنسرت موسیقی ازجمله کنسرت جواد طالبی با استقبال گسترده عموم برگزارشد.

وی تاکید کرد از محل درآمد کنسرت های برگزار شده چنین برنامه های شاد و معنوی برگزار می کنیم و ما همواره از هنرمندان بومی حمایت و خدمات رایگان را برای اجرای برنامه های شاد و بانشاط فراهم کرده ایم.

ایرج کاظمی جو افزود: تلاش می کنیم برای همه سلایق برنامه اجرا شود وممکن است که ناخواسته در حین برنامه اتفاقی بیفتد ولی  تاکید و هدف ما اجرای برنامه هایی با بیشترین بازده فرهنگی است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تاکید کرد: امور فرهنگی می بایست به متخصص فرهنگی سپرده شود و همواره در برگزاری همه برنامه های فرهنگی از حمایت فرماندار و امام جمعه دهدشت به عنوان رییس شورای فرهنگ عمومی بهره مند بوده ایم.

سیدایرج کاظمی جو گفت: راهنمایی ها ونقدهای دلسوزان جامعه از جمله ائمه محترم جمعه را که همواره حامیان فرهنگ و هنر هستند نقشه راه خود می دانیم.

این مسئول ادامه داد اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برنامه های مختلفی رادرموردطلاق وازدواج برگزارکرده و حتی بیشتر از ستاد مبارزه بااعتیاد درباره این معضل خانمان سوز برنامه اجرا کرده ایم.

وی ساخت فیلم ونمایش های خیابانی و توجه به معضلات اجتماعی را از مهمترین برنامه های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی عنوان کرد.

کاظمی جو با اشاره به برنامه های فرهنگی ارائه شده درسطح شهرستان گفت :جشنواره های منطقه ای شعرققنوس که باحضورشاعران شش استان برگزار شد ، جشنواره منطقه ای شعرمشک تشنه،جشنواره استانی شعر رضوی، یادمان ملی حسین پناهی،جشنواره استانی تئاترفجر،گردهمایی کانون های فرهنگی وهنری استان،برگزاری برنامه متفاوت روزخبرنگار،همایش شعربلادشاپور،شب همدلی،بزرگداشت فردوسی،اردیبهشت تئاتر،ورک شاپ های تخصصی شعر،عکس،موسیقی،شعراستانی شبی شعری شهیدی،هفته فرهنگ کهگیلویه ، جشنواره استانی قرآنی مدهامتان و روز فرهنگ دیشموک و قلعه رییسی و سوق از جمله برنامه های اجراشده در دو سال گذشته است.

این مسئول در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهروروستا گفت: نباید در انتخابات شورای شهر و روستا مسایل قومی و قبیله ای مطرح شود و جامعه ما زمانی پیشرفت می کند که با اگاهی گام هایی در زمینه فرهنگ و هنر برداریم.

خبر: پیمان باوند

منبع: پایگاه خبری تحلیلی کهگیلویه

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.