گروه: اخبار استان خبر: 85659 / تاریخ انتشار : 1396/1/7 ساعت : 11:45
نامه رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بهمئی به مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:

آقای گوهرکانی سد ایلی آباد ممبی را دریابید/افتتاح سد ایلی آباد هزاران جوان بهمئی را از بیکاری نجات می دهد

رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بهمئی در نامه ای به مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اهمیت سد ایلی آباد ممبی، خواهان تخصیص اعتبار و بهره برداری سریع آن شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بهمئی در نامه ای به رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خواهان تخصیص اعتبار و توجه ویژه به سد ایلی آباد بهمئی شد.

در نامه حسین جعفری نیکو آمده است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

سال 1396 که به فرمایش مقام معظم رهبری؛سال اقتصاد مقاومتی:تولید و اشتغال نامگذاری شده، امیداست مسئولان به این مهم توجه داشته باشند.

سد ایلی آباد در دشت حاصلخیز ممبی نیازمند توجه بیشتر مسئولان است تا در این منطقه حاصلخیز باعث؛تولید واشتغال شود.

جناب آقای دکتر گوهرگانی؛با توجه به اینکه دغدغه شما توجه به بخش کشاورزی در دوران تصدی تان می باشد،از زحمات حضرتعالی که در راستای توسعه بخش کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد گام های بلندی برداشته اید، تقدیر و تشکر می شود.

سد ایلی آباد که در دوران قبل از مدیریت حضرتعالی 35 درصد پیشرفت داشته ؛اکنون در دوران مدیریت جنابعالی و دولت تدبیر وامید؛70درصد پیشرفت داشته است،که جای تشکر دارد اما آیا  ازهمه اعتباراتی که در دشت گچساران هزینه نموده اید؛که می توان گفت  5 هزار هکتار از زمین های گچساران را زیر آب و طرح های باغبانی وزراعی برده اید که این خود باعث اشتغال زایی زیاد در شهرستان گچسارانی که سرشار از نعمت نفت می باشد، شده است؛

هرچند بازهم به گوشه ای از استان توجه شده و بسیار خوشحالیم و خسته نباشید میگوییم ؛اما جناب آقای دکتر گوهرگانی؛با توجه به این همه اعتبار که در گچساران وکهگیلویه هزینه نموده اید؛ توقع داریم یک فکر اساسی به حال سد ایلی آباد ممبی که این همه آب آن به هدر میرود و کشاورزان دشت حاصلخیز ممبی نیازمند این آب ها هستند؛ داشته باشید تا این سد در سال 96 به بهره برداری برسد.

 همین جا به نیابت از کشاورزان ؛شورای بخش وشوراهای اسلامی روستاهای ممبی؛ به پاس زحمات و تلاش های شبانه روزی جنابعالی وهمکارانت در سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی ؛تشکر وقدرانی می نمایم.

امید و انتظار داریم که در نیمه اول سال 96 نسبت به تکمیل پروژه سدایلی آباد که خود باعث اشتغال بیش از هزاران نفر از جوانان در شهرستان بهمئی میشود، با توجه به نامگذاری سال "اقتصاد مقاومتی ؛تولید واشتغال "نیم نگاهی به شهرستان بهمئی داشته باشید.

با تشکر

حسین جعفری نیکو، رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی

 

لازم به ذکر است که سد خاکی ایلی آباد درمنطقه  ممبی از توابع شهرستان بهمئی  واقع شده است که با طول تاج 410 متر، عرض نهایی تاج 6 متر ، ارتفاع  27 متر حجم 3 میلیون متر مکعب آب  را در خود ذخیره می نماید.

انتهای پیام/7044

این سد استراتژیک با هدف کنترل سیلاب های فصلی و ذخیره سازی آن جهت آبیاری اراضی زراعی و باغات،  بهبود شرایط آب زیرزمینی محدوده طرح و  ایجاد اشتغال در روستاهای مجاور طرح  مطالعه و و احداث شده است.

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.