گروه: اخبار استان خبر: 85598 / تاریخ انتشار : 1396/1/6 ساعت : 09:07

فیش های نجومی برق دیشموک فراموش شد/مسئولان برق استان همچنان در خواب زمستانی به سر می برند

در اواخر بهمن و اسفندماه سال 95 فیش های برق نجومی با مبلغ 500 هزار تومان برای بخش محروم دیشموک توسط شرکت توزیع نیروی برق استان توزیع شد که با اعتراض خیلی از مسئولان این شهر مواجه شد اما متاسفانه این اداره همچون فیش های حقوقی نجومی بگیران آن را فراموش کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، چند ماهی است که خبر فیش های برق نجومی منطقه دیشموک دهن به دهن می چرخد و واکنش ها و جوابیه هایی در پی داشت اما همه اینها در یک جوابیه ماند و هیچ اقدامی انجام نگرفت.

برخی از مسئولان دیشموک به این فیش ها واکنش نشان دادند به گونه ای که حتی در نماز جمعه این شهر توسط امام جمعه مطرح شد.

امام جمعه موقت دیشموک گفت: فیش‌های نجومی برق در دیشموک و چاروسا توسط مسؤولان پیگیری شود و بالا رفتن فیش‌های برق در دیشموک ضربه به مردم است و مردم توانایی پرداخت این فیش‌های نجومی را ندارند.

وی متذکر شد: بالا رفتن فیش‌های برق منطقه دیشموک علاوه بر ضربه زدن به روحیه افراد باعث تخریب منابع طبیعی در آینده نه چندان دور خواهد بود و وظیفه مسؤولان متولی پیگیری فیش‌های برق منطقه دیشموک و قلعه‌رئیسی است که انتظار می‌رود مسؤولان این مشکل را از طریق وزارت پیگیری کنند.

پناهی گفت: بیان مشکلات مردم و فیش‌های نجومی برق در مناطق محروم دیشموک تضعیف مسؤولان نیست و مسؤولان چاره‌اندیشی کنند.

بعد از انتشار فیش های برق نجومی در دیشموک و چاروسا نماینده شهرستان های چهارگانه استان در مجلس قول گاز رسانی به این مناطق را داد و گفت: عدل هاشمی پور اظهار کرد: هزینه بالای فیش‌های برق در این 2 بخش ناشی از مصرف بیش از حد برق مردم است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی روند گازرسانی به این بخش‌ها را خوب ذکر کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح مهم تا حدود زیادی مشکلات بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک برطرف خواهد شد.

در آن چند روز تنور فیش های نجومی برق داغ بود هر مسئولی برای نشان دادن خود حرفی میزد در این میان مردم مانده اند و فیش های حقوقی نجومی.

آنها مجبور هستند برای گرم کردن خانه هایشان و سوز و سرمای زمستان از برق استفاده کنند وقتی گاز نباشد برق تنها انرژی است و دیگر راهی برای آنها باقی نمی ماند.

اهالی مردم دیشموک بر این باور هستند که این فیش ها عادلانه نیست اتفاق غیر عادی رخ داده است.

طیب عبدل پور که در دیشموک تدریس می کند در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: مردم دیشموک وضعیت مالی خوبی ندارند آنها فقط با یارانه زندگی می کنند توان پرداخت این مبالغ فیش های برق را ندارند مبالغ این فیش ها عادلانه نیست.

وی ادامه داد: چرا هیچ مسئولی پیگیری نمی کند و به داد اهالی دیشموک نمی سرد آنها نمی توانند این فیش ها را پرداخت کنند تنها با یارانه زندگی می کنند.

عبدل پور عنوان کرد: همسایه ما یک پیرزن است تک و تنها فیش برقش 500 هزار تومان است این مبلغ برای کسی که تنها زندگی می کند عادی نیست حتما مشکلی پیش امده است و فیش ها نادرست به دست مردم رسیده است.

این معلم اظهار کرد: حتی از شرکت برق استان پیگیری کردم اما جواب قابل قبولی نگرفتم چه کسی باید به داد این مردم برسد 500 هزار تومان فیش برق خرج چند ماه زندگی یک خانواده در دیشموک است آنها نمی دانند باید از کجا پیگیری کنند به همین خاطر سکوت کرده اند.

رئیس شرکت برق ناحیه کهگیلویه با اشاره به صحبت مسئولان بخش دیشموک در خصوص فیش‌های نجومی برق گفت: مردم بخش دیشموک باید مصرف خود را مدیریت کنند تا هزینه برق نیز کاهش یابد.

بحث داغ فیش های برق دیشموک و چار وسا در حال فراموشی است اما کابوس این فیش های در خانواده های فقیر و محروم دیشموک باقی است دیشموک یکی از محروم ترین مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد است که مردم ان خواستار حمایت هستند که کسی از آنها حمایت کند و این فیش ها را کاهش دهد.

مردم این منطقه شغلی ندارند و تنها با یارانه زندگی می کنند نمی توانند با این یارانه فیش های نجومی هم پرداخت کنند.

گزارش: داوودی

انتهای پیام/7044