گروه: بهمئی خبر: 85465 / تاریخ انتشار : 1396/1/3 ساعت : 08:44
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان بهمئی؛

تنگه تفریحی ماغر بهمئی ایستگاهی ناب برای مسافران نوروزی غرب و جنوب غرب ایران+ تصاویر

منطقه گردشگری تنگ ماغر در بهاری ترین روزهای سال با امکانات مناسب تفریحی و رفاهی و در اوج زیبایی و سرسبزی میزبان گردشگران نوروزی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  ،منطقه گردشگری ماغر در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی در تنگه ای زیبا و سر سبز واقع شده است .

 

 

جاده ارتباطی تنگ ماغر به بخش سرآسیاب یوسفی و شهرستان لنده یکی از جاده های قدیمی منطقه بود که در گذشته بخش ماشین روی این جاده پر پیچ و خم به همین تنگه منهتی می شد و مردم مجبور بودند بقیه مسیر را با چهار پایان طی کنند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این جاده ارتباطی تا دورترین روستاهای شهرستان گسترش یافت.

 

اکنون این جاده ارتباطی استانهای جنوب و جنوب غربی کشور را به مرکز و شرق کشور متصل می کند که مسافران نوروزی می توانند با انتخاب این منطقه زیبا بهمئی به عنوان یک ایستگاه امن و با امکانات مناسب تفریخی و رفاهی، هم در اردوگاه ماغر توقف کرده و استراحت کنند و هم از مناظر طبیعی و باستانی این منطقه بکر در کنار خانواده خود لذت ببرند.

 

 

وجود باغات، چشمه‌های آب شیرین، اردوگاه تفریحی ایجاد شده با امکانات مناسب و درختان سرسبز بلوط باعث شده گردشگران زیادی در تمام فصول سال این مکان را به عنوان مقصد سفرهای  تفریحی و گردشگری خود انتخاب کنند.

 

 

بررسی باستان شناسان بر روی صخره های باستانی تنگ ماغر  شواهد تاریخی حاکی از این است که این منطقه از جمله محل تفریح حکمرانان و پادشاهان دوره ساسانی بوده و  در بخشهایی از این مسیر راه شاهی موجود تایید کننده این واقعیت است .

 

آثار معماری صخره‌ای تنگ ماغر مربوط به دوره ساسانیان است که در ۲ آبان سال ۱۳۸۲ خورشیدی با شماره ثبت ۱۰۵۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

بهار امسال هم تنگه سر سبز و باستانی ماغر بهمئی مهمانان زیادی از سراسر ایران به خصوص جنوب و جنوب غرب کشور دارد.

 

تصاویر ضمیمه:

 
 
 
 
 
 
 
منبع:پایگاه خبری آوای ماغر
انتهای پیام/200
سیدعلمدارتقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.