گروه: لنده خبر: 85406 / تاریخ انتشار : 1396/1/1 ساعت : 09:58
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:

سلام لنده به گردشگران نوروزی/ دیار ایلامیان میزبان ایرانیان + تصاویر

ایرانیان از دیرباز انسان هایی دارای تعاملات عمیق فرهنگی و عاطفی بوده و هستند که در پذیرایی از میهمانان همواره پیشگام بوده که زیبایی مناطق و تفرجگاه های این کهن سرزمین بر این هنرمیهمان نوازی افزوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استان کهگیلویه وبویراحمد با داشتن دو اقلیم سردسیری و گرمسیری و طبیعتی بکر و دست نخورده همواره به عنوان بهترین مقصد گردشگری برای مسافران نوروزی است که در تمام فصول سال از سراسر ایران و کشورهای خارجی این استان و شهرستان های آن را به عنوان بهترین و امن ترین منطقه برای مقصد گردشگری خویش انتخاب می کنند.

در این بین براساس شواهد تاریخی، سابقه شهرستان لنده به دوره ایلامیان برمی گردد که در سه ایلات بزرگ به نام های عروه، تراب و ده مراد ایدنک پایگاه حکومتی داشته اند که سبقه تاریخی و آثار برجای مانده از این تمدن کهن گواه روشن این ادعا است.

شهرستان لنده شهرستانی است گرمسیری که دارای دو اقلیم سردسیری و گرمسیری به طورهمزمان است که در کمتر از یک ساعت می توان به این مناطق سفر کرد.

این شهرستان دارای مناطق بکر و تفریحی فاخری همچون چشمه همیشه جوشان موگرمون است که در فاصله 8کیلومتری شهرلنده است که طبیعت سحر انگیزش باعث جذب گردشگرانی از سراسر ایران اسلامی شده است.

این منطقه همه ساله به عنوان مقصدی امن و زیبا برای گردشگران و مسافران نوروزی است که وجود سه مزرعه پرورش ماهی قزل آلا بر زیبایی های ان منطقه نیز افزوده است.

کوه سیاه با جامه سفیدش همواره برای مسافرانی که می خواهند لذت همزمان سرسبزی و برف را با هم تجربه کنند در فاصله 35 کیلومتری شهرلنده واقع شده است که منطقه ای زیبا با برف انبار های بزرگ در ارتفاع 2400متری از سطح دریا واقع شده است.

چشم انداز زیبای این کوه سترگ و سردی و سرسبزی آن در فصل تابستان باعث شده است که همه ساله میزبان خوبی برای عشایر و روستانشینان شهرستان و سایر استان های کشور باشد.

یکی دیگر از مناطق بکر گردشگری در این شهرستان وجود منطقه زیبای دلی مهرجان در فاصله 35کیلومتری شهرلنده است که با یک بار سفر به این منطقه زیبا مهرش با جان آمیخته می شود و همه ساله به عنوان بهترین مقصد گردشگری در فصل بهار و تابستان است.

روستای زیبای تراب با باغات مرکباتش و چشم اندازهای بکر و فاخر گردشگری و غار اسرار آمیزش در فاصله 10کیلومتر شهر لنده واقع شده است که همه ساله میزبان خوبی برای گردشگران و مسافران نوروزی است.

صحرای زیبای دشت بن با چشم انداز زیبای کوه دست واپس در فاصله 5کیلومتری شهرلنده واقع شده است که زیبایی های آن در این فصل از سال چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب خواهد کرد.

روستای کوهپایه ای آبرزگه در فاصله 7کیلومتری شهرلنده واقع شده است که با داشتن چشم اندازهای زیبا و روخانه مارون، باغات مرکبات، منطقه زیبای برد غروسی و حاشیه رودمارون در این روستا باعث شده است که سالانه حجم عظیمی از گردشگران نوروزی این منطقه زیبا را به عنوان قطب گردشگری شهرستان لنده معرفی نمایند.

وجود آستان مقدس امام زاده عمادالدین ولی(ع) در فصله 10کیلومتری شهرلنده در روستای مونه به عوان تنها امام زاده دارای معجزات و کرامات بسیار است که سالانه حجم عظیمی از مسافران و گردشگران نوروزی برای لذت از طبیعت گردی خویش این امام زاده را نیز زیارت کرده و از آن حاجت طلب می کنند.

این امام زاده از نوادگان امام زین العابدین(ع) است که در کنار دو فرزندش در محیطی کوهستانی و زیبا آرمیده است تا زیارت گاهی باشد برای عاشقان و دلسوختگان آل الله، این امام زاده جد سادات هاشمی (مونهی) در شهرستان لنده است.

وجود این همه مناطق تفریحی و زیارتی در شهرستان لنده باعث شده است که سالانه حجم عظیمی از مسافران و گردشگران نوروزی از سراسر ایران اسلامی این شهرستان را به عنوان مقصد گردشگری خویش انتخاب کنند.

چشم به راه حضور سبزتان در مناطق بکر و فاخر شهرستان لنده هستیم.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.