گروه: اخبار استان خبر: 85309 / تاریخ انتشار : 1395/12/29 ساعت : 13:29

پیشنهاد گردشگری خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمدی به مسافران نوروزی + تصاویر

قشری که نقش زیادی در معرفی جاذبه های گردشگری استان دارند خبرنگاران و فعالان رسانه ای هستند که به همین بهانه و به مناسبت فرارسیدن فصل گردشگری و مسافرت های خانوادگی به سراغ این افراد رفتیم تا پیشنهادهای آنها را به مسافران این دیار خوش آب و هوا جویا شویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان چهار فصل کهگیلویه وبویراحمد که دارای مناطق گردشگری و جاذبه های دیدنی بکر و متعددی است هرساله ایام نوروز میزبان مسافران زیادی از دیگر نقاط کشور به خصوص هم میهنان جنوب کشورمان هستند.

 این استان که دارای سه موقعیت گردشگری طبیعی یا اکوتوریسم،گردشگری معنوی و گردشگری تاریخی است ظرفیت های بی نظیر برای جذب گردشگر حتی از سایر نقاط دنیا است که هر ساله شاهد حضور تورگردهای زیادی در استان هستیم.

 قشر خاصی از مردم کهگیلویه وبویراحمد که نقش زیادی در معرفی جاذبه های گردشگری استان دارند خبرنگاران و فعالان رسانه ای هستند که به همین بهانه و به مناسبت فرارسیدن فصل گردشگری و مسافرت های خانوادگی به سراغ این افراد رفتیم تا پیشنهادهای آنها را به مسافران این دیار خوش آب و هوا جویا شویم:

حمید جهان - خبرنگار خبرگزاری ایرنا کهگیلویه وبویراحمد: پیشنهاد من به مسافران نوروزی که قدم به سرزمین زیبایی های چهار فصل می گذارند این است که حتما برای دیدن غار تاریخی ده شیخ به شهر پاتاوه سر بزنند.با گذر از مناظر طبیعی و آثار تاریخی تخت شاه نشین و پل قدیمی پاتاوه و مشرف بر آبشار خروشان و روان بشار در فاصله ای حدود سه کیلومتری در بالادست روستای زیبای ده شیخ، غاری شگفت انگیز همراه با دالان های تاریک اما جذاب مشاهده می شود.

انبوه درختان و جنگل های زیبای بلوط، بشار زیبا و خروشان و دره های عمیق بکر و دست نخورده بر عظمت و زیبایی این پدیده شگفت طبیعی افزوده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

مهنازخزیر - دبیر خبرگزاری ایکنا کهگیلویه وبویراحمد: منطقه گردشگری لگین یا نگین راک در فاصله ۶ کیلومتری روستای راک از توابع بخش سوق و ۱۸ کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با دارا بودن پتانسیل‌هایی ازجمله چشمه‌های آب شیرین، سایه ساران و درختان فراوان فضای امنی را برای گردشگران ایجاد کرده است که از همه هم میهنان عزیزم دعوت می کنم در ایام تعطیلات عید باستانی نوروز حتما به این منطقه رویایی تشریف بیاروند.

 
اسحاق باقرزاده - سرپرست خبرگزاری بسیج کهگیلویه وبویراحمد:کمتر کسی است که پای به کهگیلویه و بویر احمد نگذاشته باشد و زبان به تحسین زیبایی های خدادادی این سرزمین چشم نواز نگشوده است.
سرزمینی که نام چهارفصل طبیعت را برایش انتخاب کرده اند این سرزمین پایتختی بنام پایتخت طبیعت دارد که نقاش مهر گستر با هنری وصف ناشدنی تنگ هزار رنگ گنجه ای ،آبشار زیبای باسوج و تنگ مهریان در بویراحمد را به زیبایی هرچه تمام بر بوم زمین ترسیم کرده است.
 

یاسوج دیار رویایی و پایتخت طبیعت ایران اسلامی با طبیعت سحرانگیز، اماکن تاریخی و مذهبی متعدد با مهمان نوازی و صفای مردمانش در این روزهای خوش بهاری با روی باز پذیرای مهمانان، گردشگران و دل خستگان از اقصی نقاط ایران عزیز است.

مهین راوند - خبرنگار خبرگزاری فارس کهگیلویه وبویراحمد:استان کهگیلویه وبویراحمد مناطق و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که دیدن این مناظر بکر و دست نخورده طبیعت خالی از لطف نیست. به مسافران  و مهمان نوروزی سفر به منطقه کوه گل سی‌سخت که به جرات می‌توانم بگویم تابلویی زیبا نقاشی طبیعت هست را پیشنهاد می‌دهم.البته خود شهر یاسوج نیز مناطق دیدنی دارد که مسافران از دیدن این مناظر و طبیعت بکر غافل نشوند.

 
سید اسماعیل میری - مدیر مسئول پایگاه خبری لنده:در فاصله 10 کیلومتری ضلع شرقی شهرستان لنده منطقه ای زیبا و بکر واقع شده که موگرمون نام دارد، وجود چشمه ساران سرد و آب و هوای خُنک در دل تابستان گرم و سوزان در منطقه تفریحی گردشگری موگرمون باعث هجوم گردشگران مناطق گرمسیری از شهرستان های لنده، بهبهان، کهگیلویه و سایر شهرستان های استان خوزستان به این منطقه گردشگری در لنده شده است.
 

«موگرمون» که به بهشت گمشده شهرت دارد همچون نگینی در شهرستان لنده و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد می‌درخشد و دارای جاذبه گردشگری و تفریحی مثل رودخانه جن بوده که با داشتن طبیعتی با درختان بسیار زیبا و آب زلالی که از دل کوه می‌جوشد تفرجگاه زیبا و دل‌نشینی را برای گردشگران به وجود آورده است.

زهرا داوودی - خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس:یکی از زیباترین آبشارهای کشور آبشار مارگون که در مجاورت شهر سپیدان، در مرز استان فارس و استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است راه رفتن در این آبشار لذتی وصف ناپذیر دارد به گونه ای که هر انسانی را به وجد می آورد.

 
یاسر سجاد پور - خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان: در پیچ و خم کوهستان های کهگیلویه و در سرزمینی که مردمانش رنگ را می فهمند و آن را در زندگی خود هنرمندانه نقش می زنند، با پشت سر گذاشتن دامنه های سرسبز و کوه های به هم پیوسته زاگرس به آبی جاری بر بلندای دره ای می رسیم که حیرت زده مان می کندو به نام آبشار کمردوغ در شهرستان کهگیلویه معروف است که میتواند مقصد خوبی برای گردشگران اتان کهگیلویه وبویراحمد باشد.
 

به همه مسافران و گردشگرانی که به این استان سفر می کنند پیشنها می کنم این آبشار را برای چند دقیقه هم که شده ببینند.

باقرگلزاری - تصویر بردار و عکاس صدا و سیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد:بقعه متبرکه بی بی حکیمه خاتون (س) گچساران و منطقه گردشگری تنگ دیل گچساران بسیار زیبا و رویایی است و همچنین چشمه بلقیس چرام و منطقه ی زیبا و گردشگر پذیر شلال دان باشت همه و همه از مناطق بکر و رویایی سرزمین چهار فصل کهگیلویه وبویراحمد است که به همه مسافران نوروزی دیار آریو برزن توصیه می کنم از دیدن آنها دریغ نکنند.

 
 
صادق الهی - سر پرست خبرگزاری خبر آنلاین و خبرنگار فصلی نو کهگیلویه وبویراحمد: من یک پیشنهاد دارم به همه مردم ایران زمین و حتی مردم سراسر دنیا اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد که شمالی در جنوب ایران با آب و هوایی تحسین برانگیز است را برای یک بار هم که شده ببینند. در هر فصلی که برای آنها مقدور هست می توانند از مناطق بکر این سر زمین چهارفصل دیدن کنند.
پیشنهاد ویژه خودم به مسافران نوروزی دیدن کوه گل سی سخت هست که ویژگی های خاص آن باعث شده در تمام ایام سال چشم هر بیننده ای را به خودش جلب کند، کمتر می توان طبیعت سرسبز در کنار کوه های پوشیده از برف را یکجا پیدا کرد.
 
 

روح الله اخلاقی - مدیر مسئول پایگاه خبری بویرخبر: تنگه مهریان بویراحمد را در یک پیشنهاد ویژه به مسافرانی که ایام نوروز میهمان استان ما هستندمعرفی می کنم.این تنگه که امروز به مکانی توریستی برای گردشگران تبدیل شده دارای طبیعی بکر بوده که در تمام فصول پذیرای گردشگران است.

در واقع روستای مهریان یک دشت پای کوهی است که سه عنصر اصلی طبیعی یعنی کوه،دشت و رودخانه اقلیم آن را کنترل کرده بگونه ای که با داشتن اقلیم سرد و مرطوب کوهستانی یکی از مناسب ترین اقلیم های قابل زیست کشور را بوجود آورده است.

پایگاه خبری صبح زاگرس هم به نوبه خود سفری خوش برای مسافران نوروزی سرزمین آب ها و آبشارها، سرزمین درختان سر به فلک کشیده زاگرس استان کهگیلویه وبویراحمد را آرزو دارد.

گزارش و عکس/ مرضیه سادات غلامی

انتهای پیام/200

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.