گروه: اخبار استان خبر: 85145 / تاریخ انتشار : 1395/12/24 ساعت : 15:46

رعایت نکردن مسائل بهداشتی در تنها مرکز بستر درمانی سی سخت

در حالی که مراکز بهداشتی و درمانی باید در بهترین شرایط بهداشتی مدیریت شوند اما رعایت نکردن مسائل بهداشتی در مرکز بستر درمانی سی سخت موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رعایت نظافت در اماکن و مراکز درمانی و بیمارستانی از بدیهیات اداره این مراکز است، حضور افراد با بیماری های مختلف در مراکز درمانی و حساسیت آنها نسبت به شرایط محیطی اهمیت تقویت روز افزون بهداشت محیط در این دست مراکز را بیش از پیش نشان میدهد.

اما شاید آنها که برای یک بار هم که شده سری به تنها مرکز بستر درمان سی سخت زده اند شرایط محیطی این مکان برایشان قابل لمس تر باشد، بوی نامطبوعی که حتی خود پرسنل این مرکز را نگران می کند شبانه روز پذیرای بیماران با شرایط مختلف است، بیمارانی که مجبور اند برای دقایقی نشستن در این مرکز جلوی مجاری تنفسی خود را بگیرند یا هر چه سریعتر از این مرکز پا به فرار بگذارند !

به نظر میرسد بوی نامطبوع حاکم بر فضای بستردرمان سی سخت به خاطر وجود چندین چشمه سرویس بهداشتی است که درب تمامی آنها در سالن کوچکی باز و بسته می شود و نمونه گیری ها در همین مکان انجام می گیرد.

در این شرایط برخی از بیماران که در شرایط خاص و حساس تری به سر می برند توان ماندن چند دقیقه ای در راهروهای بستر درمان سی سخت را هم ندارند و این افراد مجبور اند هر طور که شده در این شرایط به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 شرایطی که مسوولان این بستر درمان می توانند با اتخاذ تدابیری این مرکز را از شرایط کنونی نجات دهند تا لااقل بیماران مراجعه کننده بتوانند به این مکان و بخصوص به واحد های آزمایشگاهی مراجعه کنند.

منبع: سفیر دنا

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.