گروه: اخبار استان خبر: 85018 / تاریخ انتشار : 1395/12/23 ساعت : 15:09

ماجرای جالب پدر و پسر دهیار در چنارستان یاسوج/ واگذاری وظایف پدر به پسر

روستای چنارستان یاسوج روستایی است که دهیاری آن ماجرای جالبی دارد یعنی پسری که دهیار است و پدری که کارها را انجام می هد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رعایت نکردن قانون و پایبند نبودن به قانون این روزها در خیلی از مناطق دیده می شود. عدم رعایت قوانین گاهی عمدی و گاهی سهوی است اما افرادی هستند که نمی دانند چه قوانینی وجود دارد و کدام مسئله خلاف قانون و یا با توجه به قانون است.

دهیار روستای چنارستان ماجرای جالبی دارد که باعث نا رضایتی مردم این روستا شده است و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

ماجرای این روستا پدر و پسری است که پسر دهیار است و برایش ابلاغیه صادر شده است اما کارهای دهیاری را  پدر انجام می دهد که این طبق قانون خلاف است و باید با آنها برخورد شود.

خبرنگار این پایگاه خبری صحت این موضوع را بررسی کرده است که در زیر خلاصه ای از این گزارش را می خوانید.

یکی از اهالی این روستا در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: مردی 38 ساله دهیار چنارستان است به مدت چهار سال است که این مسئولیت را قبول کرده است.

وی گفت: این پدر که وظایف پسر را انجام می دهد  بازنشسته است و وظایف دهیاری را نیز انجام می دهد، مکان خاصی برای دهیاری ندارد و در خانه این کار ها را انجام می دهد.

این شهروند چنارستانی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که دهیار فرد دیگری است و کارهای دهیاری را فرد دیگری انجام می دهد گفت: نمی دانم و نمی توانم پاسخی دهم.

یکی دیگر از اهالی روستای چنارستان گفت: واقعیت این است که مردم از وی رضایت ندارند و کار خاصی انجام نداده است و مردم اعتراض زیادی دارند.

وی بیان کرد: هر وقت به دهیاری مراجعه کردیم پدر به جای پسر حضور دارد  و تا کنون دهیار را ندیده ام.

یکی دیگر از اهالی روستای چنارستان در پاسخ به این سوال که ایا این که پسر دهیار است و دیگری کارها را انجام می دهد صحت دارد یا نه گفت: بله عین حقیقت است دهیار کسی است که از زمانی که دهیار شده است از چهار سار قبل تا کنون ندیده ام که دو ساعت در دهیاری حضور داشته باشد.

این فرد ادامه داد: کارها را پدر دهیار انجام می دهد پدرش بازشسته است و بارها به دلیل نارضایتی مردم مراجعه کردند به فرمانداری اما در انجا نیز به گونه ای قضیه را پیچاندند که مطرح نشود.

این فرد تصریح کرد: دفتر دهیاری هم بنگاه معامله املاک هست و هم دفتر دهیاری است و مهر دهیاری نیز در دست پدرش است.

وی در خصوص عملکرد دهیار گفت: سلیقه ای عمل می کند و از عملکرد نه پدر و نه پسر راضی نیستم.

 

پدر دهیار است!

صالحی عضو شورای روستای  چنارستان در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: این مرد 38 ساله مدت چهار سال است که دهیار روستای چنارستان است.

وی بیان کرد: گاهی دهیار در شهر است و کارها را پدر دهیار انجام می دهد و در چند سال گذشته کارهای زیادی را برای روستا انجام داده است.اینکه برخی می گویند دهیار پسر است و کارها را پدر انجام می دهد صحت ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که اما برخی دیگر گفته اند که سید پسر دهیار است گفت: نه سید جابر پسر سید جمال عبدلی است و همیشه در محل دهیاری حضور دارند و گاهی پدرش کمک می کند.

در حال حاضر بنگاهی که هم محل معامله املاک هست هم به عنوان دفتر دهیاری است و مردم نیز گاهی به آنجا مراجعه می کنند اگر دهیار خودش نباشد پدرش حضور دارد و کارها را انجام می دهد.

این تخلف نیست که یکی دیگه کار دهیار را انجام دهد؟

نه اینکه کارها را انجام دهد نه فقط آنها را راهنمایی می کند.

پسر دهیار است!

وی با بیان اینکه عملکرد خیلی خوبی دارد گفت: شما بدون مدرک حرف نزنید و مدرک داشته باشید دهیار خودش همیشه حضور دارد و کارها را انجام می دهد.

درخشان رییش شورای چنارستان در گفت و گو با خیرنگار این پایگاه خبری گفت: این مرد 38 ساله  دهیار روستا است و کارها را پیگیری می کند مدت چهار سال است که دهیار است.

وی بیان کرد: ما برای پسرش ابلاغیه زدیم اما کارها را پدر انجام می دهد.

درخشان عنوان کرد: دهیار فرد زحمت کشی است و در آن شکی نیست ممکن است گاهی در حق برخی کم لطفی شد و ناراضی باشند.

وی اضافه کرد : پدر فرد مقیدی هست و فردی نیست که از مهر شورا سوء استفاده شود اما طبق قانون بله تخلف است که دهیار پسر و است و کارها را پدر انجام می دهد.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: وظایف و اختیاراتی که به حکم قانون به کسی اعطا می شود غیر قابل واگذاری است مگر اینکه در قانون پیش بینی شده باشد.

فرج زاده عنوان کرد: دهیار دارای وظایف و اختیاراتی است که به تبع ماده 10 قانون دهیاری ها قابل واگذاری و تعویض با هیچکس نیست.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بویراحمد ادامه داد: اگر دهیار چنارستان این اقدام را انجام داده باشد و ثابت شود که این دهیار وظایف و اختیارات خود را به  صورت غیر قانونی به یکی از اعضای خانواده واگذار کرده است یک تخلف اشکار است و تمامی اقدامات لازم برای برخورد با فرد خاطی بعمل می آید  از جمله این برخورد محرومیت از دهیاری و اخذ مهر دهیاری است.

انتهای پیام/7044

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.