گروه: لنده خبر: 85000 / تاریخ انتشار : 1395/12/22 ساعت : 09:05
دراقدامی خداپسندانه صورت گرفت:

اهدای یک قطعه زمین مسکونی به خانواده تحت حمایت بهزیستی توسط خیر لنده ای

خداوند در همه حال از احوال ما انسان ها آگاه است و به وسیله انسان های پاک سیرت و اهل بهشت همواره دست فقرا و نیازمندان را از سوی این انسان های خیر و عاقبت بخیر خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، خداوند در سوه النحل آیه 96 قرآن می فرمایند: ما عندکم ینفد وما عند الله باق «آنچه نزد شماست از دست می رود و آنچه نزد خداست باقی می ماند»، آری عمل خیر پاداشی دارد که بسیاری از ما حتی توان تجسم آن را نیز نداریم. با این وجود در دنیا به ویژه نظام اسلامی ایران فارغ از تمامی دغدغه های دنیوی و جایگاه و منزلت خود ید طولایی در انجام امور خیر و عام المنفعه دارند.

*فکر نمی کردم هنوز باشند کسانی که این چنین در بدترین وضعیت ممکن زندگی کنند و بنده شب هنگام آرام بخوابم

حاج محمد پورملک از اعضای خیرین سلامت شهرستان لنده با حضور در اداره بهزیستی این شهرستان در اقدامی خداپسندانه قطعه زمینی به مساحت 150متر مربع با ارزش ریالی 270میلیون ریال را به یکی از مددجویان اداره بهزیستی که دارای همسر و سه فرزند است را جهت رضای خداوند اهدا کرد.

این اقدام خدا پسندانه در حالی صورت گرفت که این مددجوی اداره بهزیستی در شهرستان لنده اجاره نشین بوده و بر اثر بیماری قادر به کارگری هم نیست.

حاج محمد پور ملک این خیر لنده ای هدف از این اقدام خداپسندانه را جلب رضایت خداوند دانست و گفت: فکر نمی کردم هنوز باشند کسانی که این چنین در بدترین وضعیت ممکن زندگی کنند و بنده شب هنگام آرام بخوابم.

وی افزود: با بررسی وضعیت زندگی این برادر عزیز و آشنایی کامل نسبت به وی، بهترین اقدام را اهدای زمینی جهت رفع دغدغه مسکن و کمک به ساخت آن و در گام بعدی نیز رفع مشکل اشتغال وی را خواهم داشت.

این خیر لنده ای تصریح کرد: خداوند از احوالات همه ما به خوبی آگاه است و برای هرقدمی که برمی داریم قطعاً محسناتی اعمال خواهد کرد و امیدواریم در این راه ما را نیز یاری کند تا بتوانیم جهت رفع مشکلات این چنینی کاری کنیم.

*می توانم تا دو نفر دیگر را در حوزه اهدای زمین یاری کنم

وی تاکیدکرد: باتوجه به مشکلات مددجویان اداره بهزیستی و کمیته امداد اگر کسی با شرایط و وضعیت این مددجوی اداره بهزیستی باشد نیز می توانم تا دو نفر دیگر را در حوزه اهدای زمین یاری کنم.

پورملک گفت: حمایت از اقشار محروم و نیازمند واقعی را یک وظیفه دینی و شرعی می دانیم و انشالله خداود توفیقی دهد تا بتوانیم چنین افرادی را یاری کنیم.

*انسان های خیر نزد پرودگار از بهترین جایگاه برخوردار هستند

نورعلی کاظمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنده در این دیدار ضمن قدردانی از این اقدام خداپسندانه اظهارکرد: بدون شک این اقدام شما نشانه اوج انسانیت شما در یاری رسانی به اقشاری است که به جز خداوند کسی را برای یاری رساندن ندارند.

وی افزود: انسان های خیر نزد پرودگار از بهترین جایگاه برخوردار هستند و قطعاً شما نیز از همین گروه نزد خداوند خواهید بود.

کاظمی اظهارکرد: باتوجه به این اقدام خداپسندانه شما، ما نیز جهت صدوررایگان پروانه ساخت، انشعابات آب، برق، گاز و کمک به ساخت مسکن این مددجوی تحت حمایت اداره بهزیستی وی را یاری خواهیم کرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنده تصریح کرد: نیازمندان زیادی در حوزه مسکن داریم و به همت مجمع خیرین مسکن ساز نیز تعدادی از مددجویان دارای دو معلولی مبالغی بین 320میلیون ریال از سوی خیر تامین که به زودی به حساب آنان واریز خواهد شد.

در پایان این دیدار اضغر پرویزی جوان لنده ای که از سوی این خیر مورد حمایت قرار گرفت از این اقدام قدردانی کرد و عکسی یادگاری گرفتند.

امیدواریم این اقدام خداپسندانه باب خیری باشد برای ورود سایر خیرین به حوزه مسکن معلولین که نیاز اولیه آنان که ساخت مسکن مقاوم است را یاری کنند تا بیش از این آواره اجاره نشینی نباشند.

از طرف مجموعه این پایگاه خبری از اقدام خداپسندانه این خیر لنده ای به سهم خویش قدردانی و امیدواریم سایر کسانی که تمکن مالی دارند در این حوزه ورود کنند تا شوق لبخند را برچهره غبار گرفته این عزیزان با اعمال خیر خود شستسو دهیم.

تصاویر تکمیلی: 

گزارش و عکس: سید اسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.