گروه: بهمئی خبر: 84726 / تاریخ انتشار : 1395/12/16 ساعت : 11:32
تبلیغات زود هنگام انتخابات شورای شهر لیکک؛

تنور انتخابات شورای شهر لیکک داغ شد/اعلام آمادگی حدود 100 نفر برای تصدی 5 کرسی اصلی

تنور انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لیکک با تحرکات شدید کاندیداهای احتمالی داغ شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.

تحرکات انتخاباتی عده ای از کاندیدهای احتمالی شورای اسلامی شهر لیکک از چند ماه گذشته آغاز شده است اما با ورود به اسفند ماه شاهد برگزاری جلسات روزانه و شبانه برخی از افراد در سطح شهر لیکک و حتی روستاهای حومه برای عقب نماندن از رقبا هستند.

اخبار مربوط به کاندیدهای احتمالی انتخابات شورای شهر لیکک، نقل محافل داغ شبکه های اجتماعی و مباحث فامیلی شهرستان بهمئی در این روزها شده است.

روزانه شاهد اعلام کاندیداتوری افرادی جدید از اقشار مختلف جامعه هستیم که هر کدام خود را نماینده یک طیف خاص می دانند، هر چند تعداد انگشت شماری هم هستند که دل را به دریا زده و خود را کاندیدای احتمالی مستقل معرفی می کنند.

ترکیب سنی کاندیداهای احتمالی شورای شهر لیکک نسبت به ادوار گذشته تغییر کرده است و این دور شاهد عرض اندام جوانان تحصیل کرده ای هستیم که از لحظه اعلام حضور خود از جهات مختلف تحت فشار برای انصراف هستند.

تفاوت آشکار این انتخابات با ادوار گذشته را می توان اعلام حضور تعداد بیشتر کاندیداها، بالا بودن سطح مدارک تحصیلی، استفاده گسترده از ظرفیت تبلیغی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسط تعدادی از این افراد، حضور چشمگیر جوانان در این عرصه و اعلام حضور افراد زیادی که مدارک مرتبط با توسعه شهری دارند، برشمرد.

از تبلیغات چهره به چهره و خانه به خانه بعضی از کاندیداها که بگذریم، نشست های شبانه و روزانه طوایف مختلف جهت ائتلاف بین طایفه ای بیشترین حاشیه های این ایام تبلیغات غیررسمی را به خود اختصاص داده است، طوری که روزانه خبر این نشست ها و نتیجه بعضی ائتلاف ها دست به دست در فضای مجازی می چرخد.

باتوجه به اینکه شهر لیکک جزو شهرهای با جمعیت  زیر  50 هزار نفر است،  طبق قانون انتخابات کشور 5 نفر عضو اصلی شورای اسلامی و 3 نفر عضو علی البدل دارد.

در حال حاضر نزدیک به 100نفر به صورت غیر رسمی نامزدی احتمالی خود را برای تصدی 5 کرسی اصلی  شورای اسلامی شهر لیکک اعلام کردند که نام کلیه اعضای فعلی شورای شهر لیکک در میان آنهاست.

افراد سرشناس و با تجربه ای هم هستند که با وجود داشتن شانس پیروزی در این انتخابات، هنوز اعلام کاندیداتوری نکردند و ممکن است با ورود آنها نه تنها شور این انتخابات بیشتر شود، بلکه ورق تبلیغاتی به سمت کاهش تعداد کاندیدها و شکل گیری ائتلاف های بیشتر برگردد.

 لازم به توضیح است که به استناد ماده 56 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات کشور، فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی هشت روز قبل از روز اخذ رأی آغاز و تا بیست و چهار ساعت قبل از اخذ رأی ادامه دارد و مطابق قانون تبلیغات افراد قبل از موعد مقرر جرم است و پیگرد قانونی دارد.

 

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/7044

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.