گروه: اخبار استان خبر: 84711 / تاریخ انتشار : 1395/12/15 ساعت : 19:40
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

آمار 97 درصد ساخت و ساز غیرمجاز در یاسوج فرافکنی است/راه و شهرسازی مستندات خود را ارائه کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ارائه آمار 97 درصدی ساخت و ساز غیرمجاز در یاسوج فرافکنی است، گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی مستندات خود در این زمینه را ارائه کند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، نشست شورای فنی ظهر امروز با حضور فرمانداران و شهرداران 8 شهرستان‌ استان و به ریاست سید موسی خادمی برگزار شد.

در این نشست کلیپی از وضعیت ساخت و ساز غیرمجاز ساختمان در شهر یاسوج و اینکه 97 درصد ساخت و سازها در این شهر غیرمجاز است و یاسوج از این حیث رتبه اول در کشور را دارد توسط معاونت مسکن راه و شهرسازی نمایش داده شد.

در ادامه سید موسی خادمی استاندار به مطالب ارائه شده در این کلیپ واکنش نشان داد و با بیان اینکه گاهی کسانی که خود متولی هستند مدعی می‌شوند، گفت: این یک نوع فرافکنی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اینکه گفته می‌شود 97 درصد ساخت و سازهای یاسوج غیرمجاز است و این شهر رتبه اول ساخت و ساز غیرمجاز در کشور را دارد باید اثبات شود.

وی با اشاره به اینکه نباید بدون دلیل و مستند آبروی مردم و مسوولی برده شود، گفت: نظام مهندسی در این خصوص از مردم پول می‌گیرد بنابراین باید نظارت لازم بر ساخت و سازها را داشته باشد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اگر آمار 97 درصد ساخت و ساز خلاف در شهر یاسوج صحیح باشد پس نظام مهندسی ساختمان باید تعطیل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: آمار 97 درصدی ساخت و ساز خلاف و غیرمجاز به لحاظ علمی درست نیست و راه و شهرسازی مستندات خود در این زمینه را ارائه کند و اگر مستندات دقیق بود این موضوع را می‌پذیرم.

خادمی در ادامه سخنان خود خواستار تشکیل کمیته‌ای به منظور نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر یاسوج شد و گفت: این کمیته با حضور شهرداری، نظام مهندسی، راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دادگستری تشکیل و نظارت بر ساخت و سازها به صورت جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه ساخت و سازها مطابق با نقشه‌های طراحی شده اجرا شود، گفت: در غیر اینصورت به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شود.

استاندار بیان کرد: اگر با چند مورد ساخت و ساز غیرمجاز برخورد کنیم دیگر شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز و خلاف در سطح استان نخواهیم بود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این موضوعات شایسته و زیبنده استان نیست، گفت: به عنوان استاندار استان وقت بیشتری را بر روی این موضوع می‌گذارم و پای کار هستم.

خادمی تصریح کرد: ساخت و ساز غیرمجاز در شهر یاسوج مشکل جدی است اما با همکاری شهرداری، نظام مهندسی و سایر دستگاه‌ها قابل رفع است.

منبع فارس/7044

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.