گروه: اخبار استان خبر: 84012 / تاریخ انتشار : 1395/11/29 ساعت : 14:31
تجمیع خطبه های نماز جمعه کهگیلویه وبویراحمد:

آشتی ملی سناریوی جدید فتنه‌گران است/آمریکا به دنبال فلج کردن قدرت علمی و اقتصادی ایران است/دولت به جای وعده به مردم گزارش عملکرد ارائه کند

تجمیع خطبه های نماز جمعه کهگیلویه وبویراحمد را در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز جمعه این هفته شهرستان های کهگیلویه وبویراحمد با حضور پرشور مردم برگزارشد.

امام جمعه یاسوج: آشتی ملی سناریوی جدید فتنه‌گران است/ آل سعود تاسیس شد تا حامی جنایتکاران داعشی شود

حجت الاسلام سید علی اصغر حسینی درخطبه اول نماز جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه در قرآن آماده است که زنان و مردان مومن همدیگر را دوست دارند و به هم عشق می ورزند،  افزود: این افراد همدیگر را به کارهای خوب امر می کنند.
وی بااشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر طبق گفته امام علی ع از نماز واجب تر است. اظهار کرد: این نشانه از اهمیت این موضوع است.

وی با بیان اینکه این افراد مورد رحمت خدای متعال قرار گرفتند، تاکید کرد: برادری و دوستی بر سه اصل نصیحت کردن، نهی کردن از معصیت. وصیت کردن و بخشیدن استوار است.

امام جمعه یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به فرا رسیدن 29 بهمن ماه قیام مردم تبریز مقابل رژیم اجنبی شاهنشاهی اشاره کردو افزود: مردم تبریز به مناسبت قیام خونین مردم قم بپا خاستند که این رژیم آنها را به خاک و خون کشاند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه سه شنبه هفته آینده سالگردکودتای رضاخان خبیس برای رسیدن به حکومت شاهنشاهی است تصریح کرد: رضا خان در ابتدای کارش در ماه محرم با راه انداختن دسته عزاداری ارتش خود حقه به مردم می زد که امام (ره) فرمود خیلی از افراد آن موقع این فرد را می شناختند اما متاسفانه چیزی نگفتند،اگر حرفی می زدند مردم در مقابل او می ایستادند.

وی با اشاره به اینکه مردم استان در راهپیمایی 22 بهمن ماه جواب سردمداران جدید آمریکا را دادند، یادآور شد: مردم نشان دادند که ما انقلابی هستیم،انقلابی می مانیم و در مقابل دشمنان ایستادگی می کنم.
امام جمعه شهر یاسوج تصریح کرد: مردم ایران با شعار دادن مرگ بر آمریکا و اسرائیل عنوان کردند که دشمن اصلی اسلام این دو است.
وی با بیان اینکه آل سعود یهودی است تاکید کرد: ما آل سعود نداشتیم، ما کشور حجاز داشتیم و این آل سعود توسط انگلیس خبیث تاسیس شد تا آشوب و فتنه در منطقه ایجاد کند.

حجت الاسلام حسینی گفت :آل سعود تاسیس شد تا جنایتکارانی مثل داعش را تاسیس کند و مسلمانان را به خاک وخون بکشاند.

وی به صحبت های مقام معظم رهبری در مورد سران فتنه اشاره کرد و اضافه کرد: مقام معظم رهبری گفتند که من روی هیچ مسله ای به اندازه فتنه حساس نیستم یعنی این خیلی اهمیت دارد.

امام جمعه شهر یاسوج به صحبت های تعدادی افراد در مورد آشتی ملی اشاره داشت و افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند کسی با کسی قهر نیست،اما بله مردم با سران فتنه قهر هستند.

*********************************************

امام جمعه چرام:افراد جدا شده از ملت از فتنه 88 دوری کنند

حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  بیان کرد:29سوره از قرآن کریم با حروف مقطعه شروع می شود که ممکن است یکی از اهداف این حروف توجه به سکوت و استماع مشرکین باشد.

وی افزود: اغلب سوره هایی که با حروف مقطعه شروع می شوند،در مکه با جمعیت زیاد مشرکین نازل شده که حتی دشمنان نیز حاضر نبودند به سخنان پیامبر گوش فرا دهند.

افشار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مبحث آشتی ملی و بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند که مگر مردم باهم قهر بوده که بخواهند آشتی کنند؟ مردم ما با افرادی که در سال88به خیابان ها ریختند و به عاشورای حسینی اهانت کردند، قهر هستند.

خطیب جمعه چرام اضافه کرد:این بحث آشتی ملی توسط افرادی که در فتنه88نقش داشتند مطرح شده و می خواهند مردم را دوقسم نشان دهند.

افشار به 22بهمن اشاره کرد و گفت:مردم ما نیز در 22بهمن امسال نشان دادند که زیر خیمه ی ولایت به سوی اهداف بزرگ انقلاب در حرکتند و باهم اتحاد دارند .

مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی شهرستان چرام ادامه داد:کسانی که همانند نهضت آزادی و لیبرال های اول انقلاب مسیر خود را از ملت جدا کردند،باید از حوادث فتنه88بیزای بجویند و بعد از چنین مباحثی را مطرح کنند و آنوقت باید تصمیم گرفت که نظام و مردم  شما بپذیرند یا نپذیرند.

وی با اشاره به اتحاد قوم های مختلف کشور بیان کرد: گروه های مختلف سنی،لر،کرد،بلوچ و ترک همه باهم متحد بوده و در آن زمان که پای اسلام و ایران درمیان بیاید،به صحنه می آیند و هرگز با همدیگر قهر نیستند.

امام جمعه چرام گفت: در زمان فتنه 88 اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین دولت فعلی آمریکا از فتنه گران حمایت و پشتیبانی کردند و می کنند اما آیا تا کنون از مواضع دشمنان بیزاری جسته اید؟آمریکا و صهیونیسم چه نقطه ی مثتبی در شما مشاهده کرده اند که حامی و پشتیبان شماست؟

خطیب جمعه چرام اضافه کرد:چرا پس از پایان انتخابات88 و علاوه بر ملتهب کردن فضای کشور توسط فتنه گران،بازهم شما در جمع آن ها شرکت کرده و مخالفان نظام را حمایت کردید؟چرا جلوی شعارهای توهین آمیز به اسلام و امام حسین(ع) را نگرفتید؟

افشار در بخش پایانی سخنانش گفت:شما بدانید که ما ملت همه باهم هستیم؛آگاه باشید که فتنه و فتنه گر جایی در این مملکت ندارد.

*********************************************
امام جمعه موقت شهرستان لنده:طرح کنندگان آشتی ملی ابتدا خود را اصلاح کنند بعد طرح بدهند

حجت الاسلام سید محمودالهی نیا امام جمعه موقت شهرستان لنده در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن قدردانی از حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22بهمن گفت: ملت ایران بعد از گذشت 38بهار از انقلاب به همه ثابت کردند که بهترین پشتیبان برای نظام، انقلاب و رهبری هستند.

وی افزود: ملت ایران در راهپیمایی 22بهمن ثابت کردند که پیوند میان رهبری و ملت پیوندی ناگسستنی است و همه با هم با مشت های گره کرده امسال نیز شعار مرگ بر امریکا مستحکم تر از سال های گذشته سردادند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: حضور حماسی ملت ایران بار دیگر مُهری باطل بر پیشان دشمن بود که قدرت اتحاد و صلابت این ملت را باورکند.

وی تاکیدکرد: دشمنان باید خوب بدانند که کوچکتراز آن هستند که بخواهند این ملت را تهدید کنند چرا که ملتی که چنین رهبری دارد هرگز شکست را تجربه نخواهد کرد.

الهی نیا اظهارکرد: حضور بی منت مردم در تمام عرصه های مختلف و برهه های حساس کشور نشان از عشق و ارادت ملت به نظام و رهبری است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: بهترین راه برای قدردانی از مردم در راهپیمایی 22بهمن، بیداری مسئولان و خدمت بی منت به مردم همراه با پاسخگویی به سئولات آنان است.

وی در ادامه به شهادت حجه الاسلام و المسلمین شیخ فضل الله محلاتی در حمله جنگنده های عراقی به هواپیماهای حامل وی در سال(1364ش) اشاره کرد وگفت: نقش ممتاز روحانیون در دفاع مقدس همانند دوران آغازین انقلاب اسلامی نقشی ممتاز و آگاهانه بوده است.

الهی نیا گفت: شهادت شهید محلاتی و حمله صدامیان به هواپیمای مسافربری نمونه دیگر از جنایات بی شمار رژیم بعث عراق است.

مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تاکیدکرد: انقلابی بودن مسئولان باعث اشتقاق زیاد آنان برای خدمت بی منت به ملتی است که در همه حال بهترین پشتیبان نظام هستند.

وی خاطرنشان کرد: حفظ روحیه انقلابی گری در مردم و مسئولان باعث جلوگیری از نفاق و دورویی در کشور خواهدشد.

الهی نیا به دیدار مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: حماسه مردم آذربایجان در پاسداشت ارزش های انقلاب و حرکت های انقلابی در روز های آغازین انقلاب باعث تحسین آنان از سوی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری شد.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده در ادامه به طرح ملی آشتی در کشور اشاره کرد وگفت: کسانی که امروز دم از آشتی ملی می زنند باید خوب بدانند که ملت ایران با کسانی قهر هستند که در روز عاشورا با بی حرمتی به این روز و لخت کردن بسیجیان خط خود را از اصول انقلاب جدا کرده و عامل اصلی نفاق در کشور و قهر ملت شدند.

وی خطاب به فتنه گران گفت: کسانی که چنین طرح هایی را در کشور مطرح می کنند باید ابتدا خود را اصلاح کنند سپس چنین طرح هایی را در کشور عنوان کنند.

الهی نیا گفت: اصول انقلاب باید حفظ شود و ملت ایران ثابت کردند که طرح چنن موضوعاتی کوچکترین خدشه ای به پیوند مردم با نظام رهبری نخواهد زد.

امام جمعه موقت شهرستان لنده به موضوع آسفالت جاده لنده به دهدشت نیز اشاره کرد وگفت: امیدواریم استاندار کهگیلویه وبویراحمد به وعده ای که از جناب سرپرست فرمانداری لنده مبنی بر آسفالت جاده لنده به دهدشت داده شده هرچه سریعتر عملاتی شود تا مردم در اقدام و عمل شاهد آن باشند نه با وعده.

*********************************************

امام جمعه گچساران:آشتی ملی معنای برای ملت ندارد/فتنه گران باید از ملت عذرخواهی کنند

سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در این شهرستان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به سیمای منافقین در قرآن و روایات گفت:شرط دوستی با خداوند تبعیت از پیامبر(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام است.

وی افزود:در عمل اطاعت از ائمه اطهارعلیهم السلام لازم است و مدعیانی که در گفتار مدعی پیروی از دستورات ائمه علیهم السلام هستند ولی در عمل اینچنین نیستند در حقیقت کر،کور و لال هستند و هنگامی که بحث دفاع از حریم قرآن و اسلام پیش می آید سکوت اختیار می کنند.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به دهه فاطمیه (س)اظهارکرد:باید تلاش کرد تا محافل و مجالس روضه در شان حضرت زهرا (س)داشته باشیم تا خداوند به حرمت این بانوی بزرگوار اسلام به همه ما هم نظری داشته باشد.

حجازی تصریح کرد:برگزاری مراسمات جشن عروسی با رعایت کلیه موازین شرعی با این ایام منافات چندانی ندارد ولی تلاش شود یکی دو روز مانده به شهادت این بانوی مکرمه اسلام حرمت این ایام به طور شایسته حفظ شود.

وی افزود:باید تلاش کنیم تا زمینه ازدواج نسل جوان فراهم شود و سختگیری های غیرضروری را کنار بگذاریم و اجازه ندهیم سن ازدواج بالاتر رود و به بحث ازدیاد نسل توجه ویژه ای داشته باشیم.

امام جمعه گچساران با اشاره به مطرح شدن بحث آشتی ملی در جامعه گفت:اخیرا برخی از گویندگان نادانسته بحث آشتی ملی را مطرح می کنند که به نوعی همه ملت را نگران کردند،آشتی ملی به چه معناست ؟یعنی مثل برخی از کشور ها ملت با هم قهرند؟ و مشکلات  عمیق ملی وجود دارد و تلاش کنیم ملت را به هم صلح دهید!؟که خدا را شکر چنین مشکلی را در کشور نداریم.

حجازی افزود:پس معقول و به جا نیست که به اینگونه نظرات دم زد ،همه نگران شدند و مقام معظم رهبری هم اظهار نگرانی کردند و فرمودند ملت که با هم قهر نیستند ملت یکپارچه و متحدند و در مناسبت ها و در 22بهمن، ملت به دشمنان نشان دادند که همچنان مانند همیشه یکپارچه و متحد هستند.

حجازی گفت:برخی افراد نادان و عقب افتاده در فتنه 88فریب دشمنان را خوردند و جوانان بسیجی را کتک زدندو اموال عمومی را آتش زدند  و تخریب کردند و به علم ابا عبدالله(ع) و عکس امام (ره)بی احترامی کردند و شعارهای عجیب و غریبی سر می دادند و از اوباما رسما استمداد می طلبیدند .

امام جمعه گچساران اظهارکرد: معلوم بود که خیلی از این عوامل از کارمندان همان سفرت خانه های انگلیس و امثال این ها بودند و آتش بیار معرکه و اصل فتنه را شکل دادند.

وی تصریح کرد:برخی در داخل هم بعد ها متوجه شدند و رسما هم اعلام برائت کردند و تعداد خیلی نادری هم وجود دارند که هنوز بعد از گذشت چندین سال حوادث و اتفاقات فتنه 88را قبول ندارند و متاسفانه گاهی حتی عکس این موضوع را مطرح می کنند.

حجازی گفت:رهبر انقلاب عمق موضوع را به دقت می دانند و به کرات این موضوع را تکرار می کنند و شما ها هم باید تبعیت کنید و در عمل اثبات کنید.

امام جمعه گچساران افزود:تعداد بسیاری نادری از ملت  قهر کردند و در واقع به ملت ظلم کردند که باید توبه کنند و از ملت بخواهند که شما را عفو کنند و به دشمن هم اعلام کنند نیازی به حمایت شما نداریم.

وی تصریح کرد: این  ترامپ عقب افتاده رسما بیانیه می دهد که شما باید چنین و چنان کنید و سوال اینجاست چرا شماها مقابله نمی کنید و به دشمن اعتراض نمی کنیدو این مردم به خوبی می فهمند که حتما یک رابطه ای وجود دارد.

حجازی گفت:اینجا قهر وجود دارد و این هم به این سادگی با آشتی ملی حل نمی شود، جواب خون هایی که ریخته شد ،آبروی که می خواستند از این کشور ببرند،  لطمات و صدماتی که ایجاد کردندکه  باید از ملت عذرخواهی و از ملت طلب عفو کنند و طرح آشتی ملی جایگاهی در میان ملت ندارد.

امام جمعه گچساران درادامه با اشاره به چهلمین روز ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی گفت:مرحوم هاشمی در جمله ای گفت: " مقام معظم رهبری در جایگاه رهبری و من در جایگاه رهروی هستم و برمن واجب و لازم است مطیع رهبری باشم".

حجازی با اشاره به موضوع برجام اظهارکرد:برخی مسئولین وقتی مشاهده کردند که برجام چاره ساز نشد گفتند:" که طبق نظرات رهبری عمل کردیم"، که این خلاف واقع و خلاف انصاف است وبه نوعی ظلم به رهبری است در حالی که رهبری بارها خطوط قرمز را به مسئولین گوشزد کرده بودند.

حجازی گفت:برخی از مسئولین وزارت ارشاد می گویند شرع ،قانون و فتاوای رهبری مبنای فعالیت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد است که اگر اینچنین باشد قابل تقدیر است.

وی افزود:اگر این موضوع شامل حال گذشته شود که در این خصوص رهبری به کرات و در موارد عدیده ای اعتراض نمودند و اگر این موارد را مسئولین برای عمل کردن در آینده در نظر گرفته باشند بسیار هم جای تشکر دارد.

*********************************************

امام جمعه دهدشت:آمریکا به دنبال فلج کردن قدرت علمی و اقتصادی ایران است

سید نصیر حسینی امام جمعه دهدشت در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه در تاریخ طبقه روحانیت لحظه ای نبوده است که دلسوز مردم نباشد افزود: دشمن قصد دارد روحانیت را از چشم مردم بیاندازند و روحانیت را جامعه ای عقب افتاده نشان دهد.

امام جمعه دهدشت گفت: روحانیت همیشه در دوران دفاع مقدس در سنگر های مختلف در جبهه حضور داشته است.

حسنی ادامه داد: مسئولین باید قدردان رزمنده ای که در جبهه جنگیده و از عزت و شرف مردم دفاع کرده است باشند.

وی تصریح کرد: کسی که به شهدا پشت می کند به عزت،شرف و سعادت مردم پشت کرده است.

آشتی ملی مردم در 9 دی جواب کسانی که به نظام اسلامی پشت کرده بودند را دادند و مشت کوبنده ای به این فتنه گران زدند.

امام جمعه هدشت با بیان اینکه مردم هیچ مشکل و تفرقه ای با هم ندارند که بخواهد آشتی ملی انجام شود گفت: مردم در 9 دی جواب کسانی که به نظام اسلامی پشت کرده بودند را دادند و مشت کوبنده ای به این فتنه گران زدند.

حسینی افزود: درون اوباما هم همین ترامپ بوده است اما ترامپ چهره واقعی خود را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: اینکه سران آمریکا گزینه نظامی را مطرح می کنند اصلا همچین مسئله ای وجود ندارد و آن ها فقط به دنبال  ایجاد ترس و فلج کردن قدرت علمی و اقتصادی ما هستند.

حسینی در پایان گفت:آمریکا قدرت و توان ندارد که در برابر ملت ایران حرکتی انجام دهند.

*********************************************

واکنش امام جمعه سی سخت به ظلمی که در حق جوانان بیکار دنا می شود

حجت السلام ناصر مصباح نژاد امام جمعه سی سخت در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز شهر سی سخت در ادامه سلسله مباحث خود در زمینه معاد و سبک زندگی اسلامی به مسجد به عنوان یکی دیگر از شاکیان روز جزا اشاره کرد و گفت :مسجد جایگاه بسیار ارزشمندی است که به لحاظ معنوی آثار متفاوت و برجسته ای در عالم وجود دارد.

امام جمعه سی سخت با بیان اینکه بر اساس تعابیر ایمه، اهالی مساجد زایران خداوند هستند گفت: کسی که به مسجد می رود گویا به زیارت خدا رفته و کسی که به زیارت خدا می رود دست خالی بر نمی گردد.
 
مصباح نژاد با اشاره به اینکه از صدر اسلام مسجد محل آموزش معارف قرآنی و الهی بوده که می تواند به عنوان سنگری فرهنگی در مقابل حملات فرهنگی دشمن بایستد افزود:از صدر اسلام تا کنون مسجد محل اتحاد، انسجام و محل تعاون و سیاست ورزی بوده است،
وی خاطرنشان کرد:مسجد به مثابه دانشگاهی است که آنطور که اهلبیت و خداوند خواسته اند محل تربیت و آموزش باشد.
 
خطیب جمعه سی سخت در ادامه به دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: مواضع رهبری باید دستوالعمل و بخشنامه ای برای سیاست گذاران و مسوولان و نقشه راهی برای مردم باشد.
 
رییس شورای فرهنگ عمومی سی سخت به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن به عنوان آبرو و سرمایه ای برای نظام اشاره کرد و خاطر نشان کرد:مسوولان باید از این پشتوانه بهره ببرند و با موضع قدرت در عرصه بین الملل اقدام کنند، وی تاکید کرد:مسوولان باید قدرشناسی عملی از مردم داشته باشند.
 
 
امام جمعه سی سخت به برخی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان اشاره و خاطر نشان کرد:واکنش رهبر انقلاب به طرح آشتی ملی بسیار بجا و دقیق بود چرا که مردم در 22 بهمن اتحاد خودشان را نشان دادند.
 
وی با اشاره به اینکه طرح آشتی ملی توطعه و فتنه جدیدی است ابراز کرد:آنگاه که ولی امر مسلمین مصرانه از شما خواست تمکین کنید تمکین نکردید ،مصباح نژاد با بیان اینکه سران فتنه اکنون که اتحاد ملت را در 22 بهمن دیدند قصد سیاست ورزی دارند افزود:آقایان باید بدانید در مقابل رهبری کیص و سیاستمدار قرار دارند.
 
خطیب جمعه سی سخت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر نکته و تذکری از تریبون نماز جمعه مطرح می شود برای رفاه مردم است عنوان کرد:تذکرات بنده جنبه تنبهی دارد .
 
 
مصباح نژاد در ادامه به ظلمی که در حق جوانان بیکار شهرستان دنا وارد می شود اشاره کرد و تصریح کرد: متاسفانه در ادارات شهرستان دنا کدهای استخدامی با نیروهای غیر بومی پر می شوند و بعد از چند ماهی افراد جذب شده به محل خودشان منتقل می شوند.
 
امام جمعه سی سخت با اشاره به اینکه اشغال کدهای استخدامی به این گونه حق مردم و جوانان بیکار دنا را ضایع می کند تاکید کرد: تریبون نماز جمعه تربیون احقاق حق و بازگو کردن دردهای مردم بوده و خواهد بود.

*********************************************

امام جمعه موقت شهر لیکک:آشتی و ترحم با فتنه گر و سفاک معنا ندارد/دولت به جای وعده به مردم گزارش عملکرد ارائه کند
امام جمعه موقت شهر لیکک با تاسی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان، گفت: ملت شریف ایران اسلامی با هم قهر نبودند که بخواهند آشتی کنند و آشتی و ترحم با فتنه گر و سفاک معنا ندارد.

حجت الاسلام مهدی احتشامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان به خوبی به مقوله آشتی ملی که توسط عده ای در کشور مطرح شد، تبیین و فرمودند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.

وی گفت:مردم ما از شیعه و سنی و ارمنی و مسیحی و دیگر ادیان با هم و در کنار هم  زندگی می کنند و با قهر هم مشکلی ندارند اما با کسی که بخواهد با سفاکی و نا امنی انقلاب مخملی به پا کند، سازش نمی کنند.

احتشامی افزود: مردم با عده ای که در تهران نزدیک به 30نفر از هموطنان مسلمان خود را تنها به بهانه اینکه لباس بسیجی به تن دارند، شهید و عده زیادی را مصدوم کردند، آشتی و ترحم نمی کنند.

احتشامی خاطرنشان کرد: فتنه گران تنها در تهران 130شعبه بانک و 17 مسجد آتش زدندو اموال زیادی از بیت المال را تخریب کردند.

وی تصریح کرد: اینکه عده ای از عوامل اجرایی بگویند بیاییم با کسانی که این همه کشتار و ناامنی و تخریب اموال عمومی انجام دادند، آشتی کنیم، این معنا ندارد.

خطیب موقت نماز جمعه بهمئی گفت:اگر عطوفت اسلامی ملت ایران و مقام معظم رهبری نبود، این افراد باید به اشد مجازات که اعدام است، می رسیدند اما این عطوفت باعث شد که آنها در گوشه ای محصور شوند.

احتشامی در فرازی دیگر از خطبه های امروز بر لزوم ارائه عملکرد مسئولان به جای دادن وعده و شعار تاکید کرد و گفت: شخصی برای اولین بار در انتخابات شرکت می کند و شعار و وعده می دهد که مثلا در آینده چه کار می کنم، مردم هم اعتماد می کنند و او را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: اما شخصی که 4 سال توسط مردم انتخاب شده، نباید هنوز وعده دهد،باید به جای دادن وعده و شعار که در آینده چه می کنم، بیاید و بگوید که در این چهار سال چه کردم؟

احتشامی خاطرنشان کرد: من نمی گویم کاری نشده است، اما اگر خدمتی به مردم شده باید به مردم اعلام شود تا مردم بدانند نه اینکه دوباره وعده و شعار داده شود ؛نباید مردم را بی بصیرت و ناآگاه فرض کنیم.

امام جمعه موقت شهر لیکک در پایان با اشاره به برخی از مشکلات شهرستان بهمئی با وجود گذشت 38سال از عمر انقلاب اسلامی، گفت: تمام دولتها، چه اصولگرا، چه اصلاح طلب و چه تدبیر و امید سهل انگاری داشتند و الان دولتمردان باید با راهکار مناسب مشکلات این مردم را برطرف کنند.

*********************************************

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.