گروه: اخبار استان خبر: 83997 / تاریخ انتشار : 1395/11/28 ساعت : 17:52
مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد

اداره های اوقاف استان استیجاری هستند/حقوق و مزایای کارمندان اوقاف نسبت به ارشاد اسلامی ناچیز است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی ساختمان های اداره اوقاف این استان استیجاری هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،  حجت الاسلام سید نورالله جنتی‌پور در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف فرهنگ و هنر دارد، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد مهد امازادگان است و باید به این مکان های مقدس توجه خاصی شود.

وی با بیان اینکه245 امامزاده دارای شجره‌نامه در این استان وجود دارد، اظهار کرد: بیش از 35 درصد مردم استان سادات هستند که این از وجود امازادگان واجب التعظیم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود حرم مطهر بی‌بی حکیمه خاتون (س)، دختر بلافصل امام موسی کاظم (ع) در کهگیلویه و بویراحمد، گفت: مردم این استان مفتخر به حضور در چنین استانی با این تعداد بقاع متبرکه هستند.

حجت الاسلام جنتی‌پور با عنوان اینکه آستان اکثر امامزادگان در مناطق صعب‌العبور است، یادآور شد: همه افتخار مردم استان ما این است که در استانی که شیعه 12 امامی هستند، زندگی می‌کنند.

وی  در ادامه با اشاره به نیاز آستان برخی امامزادگان به بازسازی و تعمیر، تصریح کرد: خوشبختانه 100 درصد اعتبارات اوقاف این استان تخصیص یافته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه ادارات ما در استان به جز گچساران استیجاری هستند، افزود: حتی فضای اداره کل اوقاف در مرکز استان نیز استیجاری است که نیاز است به این موضوع توجه و رسیدگی شود.

وی به اجرای طرح‌های متنوع و مهم در استان اشاره کرد و یادآور شد: 800 مسجد داریم که باید مورد توجه قرار گیرند ضمن اینکه تنها استانی هستیم که موقوفه قرآنی نداریم.

حجت اسلام جنتی‌پور، مساجد و بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد را نیازمند توجه و مساعدت وزارت ارشاد دانست و گفت: کمک و حمایت وزارت ارشاد در خصوص توسعه زیرساخت‌ها و بازسازی آستان امامزادگان از موارد مهم و ضروری است.

انتهای پیام رج/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.