گروه: بهمئی خبر: 83951 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 ساعت : 13:11

شَهوتِ قدرت بالاترین شهوت ها

شهوتِ قدرت از بین شش شهوتِ دیگر، مضرتر و بدتر است وانگهی این مردمان و حاکمان و مدیرانند که در نوع خود در هر جامعه خطرناک ترینند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،آدمیانی هستند که با حرص و طمع و اشتیاق و هوس تا بر مسند قدرت رسند، آن را ارث پدری خویش انگاشته و جوری بر اسب قدرت بتازند و با چنگ و دندان نگه داشته و از صغیر و کبیر نگذشته و رحم و مروّت و شرم و انصاف برایشان بی معنی آمده ، و غالباً از نتایج آن فایده ها برده ، مِکنت ها اندوخته، موقعیت های غیرقابل تصور بهره برده و کنیزکان و غلامان بدست آورند.

 

"افرادی که دلبسته و خواهانِ شهوت قدرتند، حتی حاضرند قدرت داشته باشند ولو قوت و غذایشان نان خشک باشد" لیک این حکایت برایمان در این دیار بسیار آشناست و اینانند که عشق قدرت به گونه ای مستغرقشان نموده که حق و عدل و انصاف و انسانیت و شرف و عزّت و دین و مذهب را به راحتی زیر آوار قدرت لِه و نابود کرده اند و خود را بری از هر گناه و خطا و اشتباه می دانند.

 

طوری شهوتِ قدرت چشمانشان را کور و گوشهایشان را کر کرده که از گرفتاریها، مصایب و سختی های زیردستان و اجتماعشان دور مانند و انگار دمیدن صور اسرافیل هم آنان را از این لغزش آگاه و بیدارنخواهد نمود!

 

آری شهوتِ قدرت از بین شش شهوتِ دیگر، مضرتر و بدتر است وانگهی این مردمان و حاکمان و مدیرانندکه در نوع خود در هر جامعه خطرناک ترینند.

 

بدین سان آخرین دلبستگی که از دل رخت می‌بندد، حُبّ قدرت است و شیطان با بهره‌گیری از این جاذبه نفسانی، خیلی از بزرگان،  خواص و نخبگان را به دام انداخته و دنیا و آخرت‌شان را تباه کرده است.

 

امید است خداوند متعال حاکمان، مدیران، نخبگان، خواص، بزرگان، عالمان و مردمان این سرزمین را از شهوت و هوس قدرت در امان بدارد.

 

یادداشت از: سید کاظم مطلوبی میرسالاری

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/200

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.