گروه: اخبار استان خبر: 83944 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 ساعت : 11:42
فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس در یاسوج/

عظمت و اقتدا کشور مرهون از خودگذشتگی شهدا است/ دلاوری های شهید اورنگ در نبل و الزهرا بر کسی پوشیده نیست

فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس عظمت و اقتدار کشور را مرهون از خودگذشتگی شهدا عنوان کرد و گفت: امروز به واسطه تفکر شهدا و رزمندگان ،ملت ایران اسلامی عزت دنیا و فخر اسلام است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، سردارمحمد جعفراسدی در نخستین یادواره و یکمین سالگرد شهید حاج ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان که  هم اکنون در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان و قشرهای مختلف مردم استان در حال برگزاری است، اظهار کرد: امروز به همت رزمندگان اسلام خط دفاع از اسلام آن سوی دریای مدیترانه است.

همرزم شهید اورنگ خطاب به پاسداران و حاضران گفت:امروز جهان استکبار قبول کرده است که شما ابر قدرت جهان هستید.

وی ادامه داد :اگر امروز ابر قدرتیم این نه به واسطه کلاهک و ناوگان و ایستادن در برابر قدرت نظامی کشورهای دیگر است بلکه بواسطه محبت اهل بیت است.

اسدی با بیان اینکه چهل سال پیش کسی ما را عددی حساب نمی کرد،ابراز داشت:در آن دوران بد تاریخ یک نوکر سرسپرده ای بر ما حکومت می کرد و دست نشانده آنان بود. 
 
هم رزم شهید اورنگ بیان کرد: امروز به واسطه تفکر شهدا و رزمندگان ،ملت ایران اسلامی عزت دنیا و فخر اسلام  است.
 
اسدی افزود: عزت و عظمت امروز ما بواسطه شهیدانی از جمله  سردار شهید یزدانپناه و سردار شهید اورنگ است.
 
این فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس ابراز داشت:امروز اگر این فرهنگ ایثار شهادت و دفاع نبود بمبی که در بغداد منفجر می شد باید درتهران و تبریز منفجر می شد.
 
رزمنده هشت سال دفاع مقدس، دلاوری های شهید اورنگ را نمونه یک جهادگر واقعی دانست و گفت:  امروز ملت ایران هرچه دارد از محروم و صفر و اهل بیت امام حسین است که این عزت را به ما داده است.
 
اسدی با ذکر خاطره ای از شهید اورنگ گفت: دلاوری شهید اورنگ در حلب و نبل الزهرا بر کسی پوشیده نیست.
 
وی با ذکر خاطره ای از یکی از رزمندگان اسلام در جبهه های سوریه گفت:یکی از رزمندگان خاطره ای تعریف کرد که یک شب در حوالی یکی از شهرهای سوریه یک دختر بچه را نجات داده بود.
 
اسدی ادامه داد:بعد از این شب بود که تمامی اهالی ۱۳روستا که خواهان دیدار بااین دلاور مرد بودند به احترام این پاسدار ما به جبهه های نبرد سوریه آمدند.
 
 وی بیان کرد:این تاثیر همان چیزی است که اهل بیت از  ما خواسته اند.
 
اسدی با بیان اینکه این خاطرات تا سالها سینه به سینه در این کشور خواهد پیچید؛گفت:این فرهنگی است که ملت ایران به آن طرف مدیترانه انتقال داده اند.
 
فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه فرهنگ نیروهای نظامی ایران اسلامی فرهنگ ولایت مداری است، گفت: فرهنگ نیروی نظامی غرب این است که نیروی نظامی باید زور بگوید.اما سربازان ولایت و نیروی انتظامی ما خودش را نوکر مردم و اهل بیت می داند که در سرما و گرما برای این امنیت جان می دهد.
 
وی بیان کرد:تقدیم حدود ۲ هزار شهیداز کهگیلویه و بویراحمد در این انقلاب نشانه ولایت مداری و افتخار استان کهگیلویه و بویراحمد است.
 
اسدی رهبری پیامبر گونه امام خمینی را اوج اقتدار ملت در جهان دانست و گفت:آل سعود نطفه آمریکا در منطقه است و آنها را سر جایش می نشانیم.
 
این فرمانده نظامی با تاکید بر ایکنه امام راحل فرمودند قرن۲۱ ،قرن اسلام است، بیان کرد: دو قطب شرق و غرب در سال۴۲ گفتند قرن بیست و یکم قرن اضمحلال دین است که امام فرمودند قرن۲۱ قرن اسلام است.
 
اسدی لشکر امام را نیروی جوان در گهواره دانست و گفت: این رزمندگان همانهایی بودند که در جبهه های دفاع و سوریه افتخار آفریدند‌
 
وی به مصافحه با شیطان و دوستی با آن در کلام برخی مسئولان اشاره کرد و گفت:احدی را سراغ نداریم که با شیطان نشسته باشد و از آن نفع برده و شکست نخورده باشد.
 
اسدی بیان کرد:اگر سخن امام را قبول داریم امریکا شیطان بزرگ است پس باید به سخن امام پی برده باشیم.
 
انتهای پیام/200
تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.