گروه: دنا خبر: 83938 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 ساعت : 11:17

غربت شهدا در شهر سی سخت/ سی سخت، تنها شهر فاقد تمثال شهدا !

در شرایطی که بزرگداشت شهدای هر شهر و حتی روستاها با نصب تمثال شهدا در ورودی همان شهر یا روستا به فرهنگی فراگیر در سراسر ایران تبدیل شده ، شهر سی سخت از این قاعده مستثنی مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس کسانی بودند که عزیزترین داشته خود را در راه اسلام و میهن نثار کردند،امنیت، آرامش و پیشرفت کشور قبل از هر چیز مدیون جان فشانی و از خود گذشتگی های آنهایی است که بدون چشم داشتی جان خود در طبق اخلاص گذاشتند و جانانه از میهن و مردمانش دفاع کردند.

 

شهر سی سخت به مرکزیت شهرستان دنا با تقدیم 19 شهید والا مقام همگام با سراسر کشور به هنگام مخاطرات مختلف جوانان و نوجوانانش را تقدیم انقلاب و میهن کرد.از سردار مبارزه با پژاک، تا شهید آرش نیک اقبال 13 ساله و 17 شهید گلگون کفن سی سخت که در راه اعتلای میهن جنگیدند کلکسیونی درخشان از دلاورمردیهای خود در جای جای میهن به یادگار گذاشتند.

 

اما در حالی که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان رزم آوران،بزرگان و جان برکفان میهنی والاترین جایگاه و مرتبه را در طرح ریزی ها و برنامه های شهری به خود اختصاص میدهند و حتی مجسمه آنان در میادین اصلی کشورهای مختلف منقش می شود این شرایط در شهر سی سخت به گونه ای متفاوت در جریان است.

  

 ورودی همه شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد نیز که مزین به تمثال مبارک شهدای شهرها است و به پاس قدردانی از مجاهدتهای بزرگ مردان و شیرزنانشان آراسته شده است جلوه ای زیبا از بزرگان هر منطقه به نمایش گذاشته است.

 

اما در سی سخت که در روزگارانی تمثال شهدایش بر روی تابلویی در ورودی شهر نصب بود با برخی تغییرات در این میدان از بین رفت و مسببان این اقدام هیچ گاه تابلوی شهدای شهر سی سخت را به جای اول خود برنگرداندند.

 

 تابلوی پیشین که آنچنان هم در خورشان شهدا نبود بعد از این که از جای اولیه خود خارج شد و چند سالی کنار جاده رها شده بود در نهایت با تهیه گزارشی از نگرانی خانواده های شهدا در سایتهای خبری از کنار جاده جمع آوری شد(اینجا بخوانید)، غافل از این که باید به شکل باشکوه تری به ورودی شهر باز می گشت ولی به مکان نامعلومی منتقل شد و دیگر هیچ گاه مسوولان دنا تصمیمی به ادای حداقل تکلیف خود در قبال شهدای سی سخت نگرفتند.

 

 خانواده برخی از شهدا که حاضر نبودند نامی از آنها بیاید نیز در همین رابطه با ابراز نگرانی از بی تفاوتی مسوولان مربوطه در نصب تمثال شهدای شهر مانند سایر شهرها و حتی برخی از روستاها خواستار پایان بخشی این بی تفاوتی در قبال شهدا شدند.

منبع: سفیر دنا

انتهای پیام/200

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.