گروه: بهمئی خبر: 83935 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 ساعت : 10:49
اظهارات نمایندگان جامعه ایثارگری بهمئی:

پیگیری مطالبات ایثارگران اولویت فرماندار باشد/رضایت جامعه ایثارگری از بنیاد شهید بهمئی

نشست شورای ایثار و شهادت شهرستان بهمئی باحضور فرماندار، رئیس اداره بنیاد شهید و جمعی از نماینگان جامعه ایثارگری با موضوع بررسی مشکلات و پیگیری مطالبات جامعه ایثارگری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،نشست شورای ایثار و شهادت شهرستان بهمئی باحضور فرماندار، رئیس اداره بنیاد شهید و جمعی از نمایندگان جامعه ایثارگری با موضوع بررسی مشکلات و پیگیری مطالبات جامعه ایثارگری شهرستان برگزار شد.

نماینده و عضو جامعه ایثارگری بهمئی در این نشست با تقدیر از خدمات اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، گفت: مدیریت بنیاد شهید بهمئی خدمات رضایت بخشی را به جامعه ایثارگری ارائه می دهد.

حسین جوانمردی افزود: نامگذاری کوچه ها و خیابان های لیکک به نام شهدا، نصب تمثال شهدا در بلوارهای شهر لیکک و مرکز بخش های شهرستان، ساخت و ساماندهی گلزار شهدا، برگزاری یادواره های شهدا در طول سال و سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران از خدمات بنیاد شهید بهمئی می باشد.

وی با تقدیر از رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی جهت حضور در مراسم وفات اعضای خانواده ایثارگران، گفت: حسن خلق و تکریم ارباب رجوع و پیگیری امور ایثارگران سرلوحه کار مدیر بنیاد شهید بهمئی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

جوانمردی از مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جهت پرداخت به موقع شهریه دانشجویان و واگذاری زمین به خانواده های شهدا و جانبازان بالای 25درصد تقدیر کرد.

عضو دیگر جامعه ایثارگری بهمئی در این نشست بر لزوم توجه به مشکلات جامعه ایثارگری تاکید کرد.

شعبان بهمئی با اشاره به اینکه فرماندار بهمئی خود جانباز و عضو جامعه ایثارگری است، گفت: انتظار ما از فرماندار بهمئی به عنوان عضوی از ایثارگران این است که اولویت خود را حل مشکلات ایثارگران قرار دهد.

وی تصریح کرد:ایثارگران کسانی هستند که توطئه شرق و غرب را خنثی کردند و قاطعانه از کیان نظام و اسلام دفاع کردند و در این راه از مال و جان خود مایه گذاشتند و در سخت ترین شرایط جنگیدند تا الان ما ایرانی مقتدر و با صلابت داشته باشیم.

بهمئی افزود:جامعه ایثارگری سرمایه بزرگ و پشتوانه ای محکم برای نظام است و وظیفه تمامی مسئولان نظام حفظ این سرمایه است.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب فرمانداری جانباز برای بهمئی، گفت: ایثارگران ما خط و جناح و باند نمی شناسند و ما معتقد هستیم که همه ایثارگران تنها در خط ولایت فقیه می باشند و در این راستا به خود می بالیم.

بهمئی از فرماندار بهمئی خواست در بکارگیری نیرو در ادارات شهرستان، سهمیه حداقل 25درصدی خانواده شهدا و ایثارگران را اعمال نماید و اولویت استخدام ها را قشر آسیب پذیر و مستعضف جامعه قرار دهد.

این نماینده جامعه ایثارگری در ادامه گفت:مشکل برق رسانی و جاده ارتباطی چند گلزار شهید بهمئی هنوز حل نشده است که انتظار داریم این مشکل به زودی حل شود.

بهمئی در پایان با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان نباید در سرکشی از خانواده شهدا تبعیض قائل شوند، گفت: پیشنهاد دارم مسئولان لیستی از خانواده شهدای شهرستان برای سرکشی داشته باشند و طبق لیست و به ردیف سرکشی کنند .

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی در نشست شورای مشورتی فرماندار بهمئی بر لزوم پیگیری مطالبات ایثارگران شهرستان تاکید کرد.

حجت اله فروزی در واکنش به جلوگیری از تبعیض در سرکشی از خانواده شهدا، گفت: خدا را شاهد می گیرم در برنامه های سرکشی از خانواده شهدا که توسط بنیاد شهید شهرستان صورت می گیرد، هیچ تبعیضی وجود ندارد و در این زمینه عدالت را رعایت می کنیم.

وی تصریح کرد: در ساماندهی گلزار شهدای شهرستان هم اولویت را با گلزارهای سه شهیدی و دو شهیدی قرار دادیم و بعد از آنها ملاک اولویت بندی را تاریخ شهادت انتخاب کردیم .

فروزی افزود:در هیچ شهرستانی از استان ما به اندازه شهرستان بهمئی تعامل بین مسئولان مشاهده نمی شود که ما باید از این ظرفیت در راستای توسعه شهرستان به خوبی بهره ببریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی خاطرنشان کرد: انتظار داریم ادارات و نهادهای شهرستان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ساختمانها و اماکن فرهنگی خود را به نام شهدای شهرستان مزین کنند.

فروزی گفت:قصد داریم در اسفند ماه امسال به یاد 126شهید شهرستان بهمئی 126اصله نهال بکاریم.

وی  در پایان از برنامه های متنوع این اداره در گرامیداشت سالروز بنیاد شهید در اسفند ماه خبر داد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در این نشست بر لزوم توجه به خواست جامعه ایثارگری تاکید کرد و گفت:خانواده شهدا بهترین سرمایه خود را تقدیم نظام کردند و بچه های کم سن و سال آنها مقابل گلوله های سرب و آهن ایستادند تا ایران اسلامی سرافراز بماند.

سرگرد سید روح الله شاهینی افزود:عده ای می گویند چرا به خانواده شهدا حقوق می دهند؟ در پاسخ به این افراد باید گفت ممکن بود همین شهدا هر کدام یک پست مهم با حقوق بالا می گرفتند اما با پشت پا زدن به دنیا، شهید شدند.

شاهینی بر لزوم وقت شناسی در جلسات اداری تاکید کرد و گفت:مسئولان ادارات باید در جلسات به نظم و وقت شناسی دقت کنند ؛گاهی بنده ارباب رجوعی دارم که هم سن پدر بزرگم می باشد اما ضمن رعایت احترام ارباب رجوع، هیچگاه زمان قرار ملاقات ها و جلسات را کم و زیاد نمی کنم تا نظام جلسات به هم نخورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی از بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان جهت پیگیری مشکلات جامعه ایثارگری تقدیر کرد و گفت: در دیدارهایی که با خانواده شهدا داریم، روابط صمیمی خانواده شهدا با رئیس اداره بنیاد شهید نشان از سرکشی منظم وی از این عزیزان است و می بینیم که خانواده شهدا به رئیس بنیاد شهید بهمئی به چشم فرزند خود می نگرند.

 

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/4120

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.