گروه: گچساران خبر: 83927 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 ساعت : 09:30
حادثه در کمین خیابان بلادیان گچساران/

خانه ای درگچساران فرو ریخت /مسئولان چاره اندیشی کنند+تصاویر

یک باب منزل مسکونی در مرکز شهر گچساران فرو ریخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یک باب منزل مسکونی در مرکز شهر گچساران در خیابان شهید بلادیان کوچه سوم فرو ریخت.

به گفته ماموران آتش نشانی حاضر در محل حادثه این خانه به دلیل قدیمی بودن و همچنین بارندگی های اخیر فروریخت که خوشبختانه به دلیل اینکه خانه خالی از سکنه بود مصدوم یا تلفات جانی در برنداشت.

همچنین به گفته این افراد منازلی دیگر در این محله از جمله ساختمانی دو طبقه که رییس آتش نشانی مرکز گچساران دستور به تخلیه آن داد وجود دارند که ممکن است هر لحظه فرو بریزند و حادثه ای ناگوار رخ دهد،از همه مسئولان خواسته می شود برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.

بیشترین جمعیت ساکنان گچساران در بافتهای فرسوده دوگنبدان ساکن شده‌اند قریب بر 9 هکتار از مساحت گچساران و بالغ بر 22 هزار نفر در این بافت ساکن هستند.

متاسفانه این بافتها آن قدر فرسوده هستند که بر اثر رعد و برق و یا بارندگی، زلزله با ریشتر کم و حتی دریل کاری دیوار اتفاق می‌افتد و منجر به آوار‌ریزی این منازل بر سر ساکنان این بافتها می‌شود.

گفتنی است، هرچند ستاد بحران شهرستان گچساران در راس آن فرماندار آمادگی لازم را برای هرگونه وقوع حادثه‌ای را دارند اما انتظار می‌رود از ساکنان بافتهای فرسوده با توجه به شرایط موجود فیزیکی در آن مناطق و وجود کوچه و معابر باریک و شیب های تند و وجود فاضلاب در منازل هرچه سریعتر نسبت به نوسازی و مقاوم سازی منازل خود اقدام کنند.

ارسالی از مخاطبان پایگاه خبری صبح زاگرس

---
---
 
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/4120

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.