گروه: چرام خبر: 83896 / تاریخ انتشار : 1395/11/26 ساعت : 11:02

خنده فقر بر لبان دختر و اشک شرمندگی در چشم پدر چرامی/ رفتن به دفتر ریاست جمهور اما بدون فایده + تصاویر

مهدی یکی از پدران یک خانوار چرامی است که می گوید:دختری دارم به اسم الناز که در حال حاضر 6 سال سن دارد و مبتلابه بیماری میکروسفالی دیابت است.الناز علاوه بر این بیماری به معلولیت هردوپا،تشنج و لالی هم مبتلاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شاید شما مخاطبان مشکل فقر و محرومیت را در نداشتن شغل یا مسکن و سرویس های رفاهی بدانید اما همین مشکل گاهی سلامتی انسان را نشانه می گیرد.

سلامتی یک فرد که برایش مهم ترین عامل حیاتی و زنده بودن است برخی مواقع به دلیل فقر تبدیل به بزرگترین مشکل یا عاملی که با جان یک انسان دست وپنجه نرم می کند،می شود.

در شهرستان چرام علاوه بر دارابودن جوانانی تحصیل کرده،افرادی مشاهده می شود که محروم از هرگونه خدمات رفاهی و حتی سلامتی هستند.

مهدی یکی از پدران یک خانوار چرامی است که می گوید:دختری دارم به اسم الناز که در حال حاضر 6 سال سن دارد و مبتلابه بیماری میکروسفالی دیابت است.الناز علاوه بر این بیماری به معلولیت هردوپا،تشنج و لالی هم مبتلاست.

بلللللیب

وی به وضعیت مالی و مسکن خود اشاره کرد و گفت: بنده هم فردی بیکار با خانه ای اجاره ای که توان مالی هزینه های سلامتی دخترم را ندارم.

این پدر گفت:تا کنون از هیچ نهادی بجز کمک های ناچیزی از بهزیستی،نگرفته ام و هزینه های دخترم به گونه ای است که برایشان وام دریافت کرده ام.

مهدی با اشاره به وام های دریافتی برای هزینه های دخترش اظهار کرد: برای هزینه های معوق وام ها و عدم توانی پرداخت احتمالا به دادگاه بروم.

یبلاتنمکگ

این دختر برای انجام عمل زانوهایش باید به پایتخت برود اما بدلیل نبود توان مالی هنوز در چرام است.برای مداوای این دختر،پدرش تا دفتر ریاست جمهوری نیز رفته است که متاسفانه دست خالی به چرام برگشت.

پدر این دختر چرامی در طول شبانه روز باید سه سرنگ انسولین به دخترش تزریق کند و همین امر دلیل دیگری بر بیکاری این پدر است.

هزینه های دخترم در طول یک ماه مبلغ7میلیون ریال بوده و برای تامین این هزینه ها 400میلیون ریال وام دریافت کرده ام که واقعا توانایی این مبلغ را ندارم.

لازم به ذکر است که این پدر علاوه بر نگهداری دختر و همسرش،پدر و مادرش را نیز نگهداری می کند.

به هر حال در چرام  بیکاری همراه با مشکلات دیگری است که برخی از این مشکلات با جان و سلامت انسان سروکار دارند.از تمام مسئولان،خیرین و نهاد های حمایتی و همه کسانی که بتوانند چنین مشکلاتی را حتی مقدار اندکی برطرف کنند،تقاضا داریم که هرچه سریع تر اقدام کنند.

در پایان امیدواریم بار دیگر مسئولان،انسان دوستان و خیرین عزیز بتوانند چنین مشکلی را که مرگ یک دختر بچه درمیان است،حل کنند و بار دیگر شادی را میان این خانواده تقسیم نمایند.

گفتنی است جهت پشتیبانی و کمک رسانی با شماره 09176223037 تماس حاصل فرمایید.

منبع:پایگاه خبری تحلیلی چرام

گزارش و عکس:صادق شیخی

انتهای پیام/4120

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.