گروه: اخبار استان خبر: 83748 / تاریخ انتشار : 1395/11/23 ساعت : 09:22
گفت و گوی اختصاصی صبح زاگرس با:

نویسنده ای جوان با " چند ورق عاشقانه " + تصاویر

"چند ورق عاشقانه" بیانگر قصه هایی کوتاه درباره عشق های بی سرانجام است که امروزه در اطراف ما فراوان دیده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، نویسندگی هنری زیبا و برگرفته از ذوق و قریحه است که نویسنده با تمام وجود افکار و اندیشه هایش را در قالب نوشته برای تقدیم به مخاطب متبلور می سازد.

نویسندگان جوانی نیز هستند که در جای جای این میهن پهناور دست به قلم برده اند و آثار زیبایی را خلق کرده اند که این نوشته ها چراغ راهی برای هدایت و پی بردن به عظمت وجودی انسان و خالق بی همتاست.

یکی از این جوانان لر زبان ، علی گودرزی است که چند ماهی است کتاب " چند ورق عاشقانه " را به عنوان اولین اثر خود راهی بازار کتاب کرده است. 

علی گودرزی فرزند کبری گودرزی بازیگر تلویزیون و سینماست.

کبری گودرزی قرار است در فیلم "سربازخانه خانم ها" که به کارگردانی محسن کیانی کارگردان کهگیلویه و بویراحمدی ساخته می شود به ایفای نقش بپردازد و به عنوان مدیر هماهنگی در این پروژه همکاری داشته باشد.

علی گودرزی یکی از اولین نسخه های کتاب "چند ورق عاشقانه" را در روز کلید خوردن فیلم "سربازخانه خانم ها " به محسن کیانی کارگردان کهگیلویه و بویراحمدی این فیلم سینمایی تقدیم کرد.

برای آشنایی بیشتر با علی گودرزی نویسنده کتاب " چند ورق عاشقانه" به سراغ وی رفتیم و درباره این اثر به گفت و گو پرداختیم که ماحصل این گفت و گو در زیر تقدیم مخاطبان گرامی می شود.

1. به عنوان سوال اول خودتون رو معرفی کنید و چند ساله تو حوزه نویسندگی فعالیت دارید و چندمین کتابی است که از شما منتشر می شود؟

علی گودرزی متولد چهارم اسفند 1367 ،متاهل و اصالتا اهل شهر زیبای بروجرد هستم٬ حدودا پنج سال است که می نویسم اما چند ورق عاشقانه اولین اثری است که از من منتشر شده و به امید خدا قرار بر این است تا در فرصتی مناسب اثرهای دیگری از من به چاپ برسد.

 
 
2. چرا "چند ورق عاشقانه" و هدفت شما از نوشتن این کتاب چی بود؟
 
چند ورق عاشقانه همان طور که از اسمش پیداست مضمونی عاشقانه دارد ٬ به نظر من در این عرصه از زندگی که عشق حقیقی خیلی کمیاب شده و ما انسانهای این دوره برای عشقمان صبوری نمی کنیم.چند ورق عاشقانه بیانگر قصه هایی کوتاه درباره عشق های بی سرانجام است که امروزه در اطراف ما فراوان دیده می شود.عقیده من بر این مبنا است که این سوژه بیشتر مورد پسند جوانان امروزی است.
 
 
3. مهمترین ویژگی کتاب شما در مقایسه با آثار مشابه چیست؟
 
مهمترین ویژگی کتابم در سادگی آن است که به زبان شیوایی بیانگر احساسات درونی شاعر می باشد و این سادگی مخاطب خاص خود را دارد.
 
4. نوشتن کتاب در جمع خانواده ای که هنرمند هستند چه حس و حالی داره و اثری که با نگاه خاص و هنرمندانه تولید و روانه بازار می شود تا چه اندازه می تواند در جذب مخاطب تاثیر گذار باشد؟
 
قطعا حس و حال مطلوبی دارد ولی همچنین کار ما را سخت تر می کند  امیدوارم همانطور که شما می گویید اثرم گویای نگاه خاص و هنرمندانه شده باشد که اگر اینچنین باشد مخاطبین خاص خودش را پیدا می کند بنظرم سادگی در اشعارم تاثیر به سزایی دارد.
 
5. به نظر شما دلیل اینکه عشق های امروزی در بسیاری از مواقع با نوعی نیرنگ و دروغ آلوده شد اند و به بی سرانجامی منجر می شوند چیست؟
 
نظر من این است که اصلا نباید اسم عشق را به چنین رابطه هایی که از روی هوس می باشد گذاشت کلمه عشق خیلی والاتر از این حرفها می باشد همانطور که از حرف به حرف عشق پیداست این حس علاقه شدید قلبی می باشد که فرهاد این دوران صبوری پیشه نمی کند وبا ساده ترین مشکلات شانه خالی می کند و سراغ لیلی دیگر می رود.
 
6. کتاب شما کی و توسط کدوم ناشر به چاپ رسیده و استقبال مخاطبان از ان چطور بوده است ؟
 
این کتاب حدود ۲ ماه است در انتشارات محمد و آل محمد (ص) منتشر شده و تاکنون خداروشکر استقبال خوبی از این اثر شده است.
 
 
7. مشوق های شما برای ادامه کار نویسندگی چه کسانی هستند و دوست دارید در کنار کار نویسندگی چ فعالیت دیگری رو نیز دنبال کنید؟
 
مشوق من همسر عزیزم بود که وقتی اولین شعرم را برایش خواندم خیلی مرا تشویق به چاپ اشعارم نمود من استعداد ناچیزی هم در زمینه طراحی چهره با تکنیک سیاه قلم و نوازندگی گیتار سبک پاپ دارم.
 
8. بهترین کتابی که خواندید و شما را ترغیب کرد که به نویسندگی کتاب روی بیاورید چی بوده ؟
 
چه سوال زیبایی کتاب زیبای بر باد رفته اثر خانم مارگارت میچل.
 
 
9. کتاب ها گویای حقیقت درون آدم هاست تا چه اندازه سعی کردین این حقیقت را در اثرتون به مخاطب القا کنید تا با شما و مطالبتون ارتباط خوبی برقرار کنه؟
 
می گویند آنچه که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند من سعی کردم حقیقت ذهنی ام را بر روی کاغذ بیاورم و امیدوارم چنین باشد.
 
10 . نویسندگان و شعرای مورد علاقه شما چه کسانی هستند و در نویسندگی از سبک کدام نویسنده پیروی می کنید.؟
 
اسطوره من سهراب سپهری است و سبک اشعارم شعر نو می باشد بعد از سهراب علاقه وافری به اشعار فروغ فرخ زاد و سجاد افشاریان دارم.

 

12. توجه به معنویات و اموزه های دینی تا چه اندازه می تواند عشق به معنی واقعی را در جامعه در تمام زمینه ها حکمفرما کند؟

اتفاقا سوال به جایی بود، من در آخرین شعر کتاب چند ورق عاشقانه بیانگر این موضوع می باشم که دنیای حقیقی دنیای عاری از بدی ٬نیرنگ ٬ نفرت و حسادت می باشد و اگر خدا در عشق امروزی باشد آن عشق معنای واقعی پیدا می کند کسی که عشق خدا در سینه اش داشته باشد می تواند شاهد این حقیقت باشد کاش خواب رفته هایم بیدار می شدند...

 

13. بهترین هدیه ای که تا حالا به دوستانتون دادید و بهترین هدیه ای که روز مادر و پدر به اونا دادید چی بوده ؟

بهترین هدیه ای که دوستانم از من گرفتن کتاب بوده برای ترغیب آنها به خواندن کتاب، بهترین هدیه به مادرم وقتی بود که کتابم به چاپ رسید و اولین جلد کتابم را تقدیمش کردم، و اما پدرم٬٬  در این زمینه مردها همیشه مورد ظلم واقع شدن و بهترین هدیه جوراب مردانه زیبا بوده. (با خنده)

 

 

14. تا چه اندازه در نوشتن کتاب و مطالب از نظریات مادر ( کبری گودرزی ) هنرمند و سایر کسانی که به نوعی با نویسندگی سرو کار دارند استفاده می کنید؟

تا اندازه ای که در زمینه نوشتاری من نظر مطلوبی داشته باشند.

 

15. به نظر شما با وجود شبکه های اجتماعی و فضای مجازی چ چیزی باعث میشه تا یک اثر هنری و چاپی در جامعه دیده شود و جای خود را در میان مخاطبان باز کند؟

به نظر من همین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی راه ما نویسندگان را دشوار کرده یک اثر هنری باید به حدی قوی باشد تا بتواند مخاطب خاص خودش را پیدا کند.

 

16.  اولین کلمه ای که با شنیدن این کلمات به ذهن شما خطور می کند چیه؟.
 
کبری گودرزی : زن روزهای سخت 
چند ورق عاشقانه : عاشقانه هایی بی اندازه حجیم
عشق: همسرم
کتاب : رنج کشیده این دوران
شعر : شعور شاعر
علی گودرزی پنج سال دیگر : و گرنه من همان خاکم که هستم
دنیای امروز : چشم و هم چشمی
 
17. مادر شما بازیگر  تلویزیون و سینماست ، چرا سعی نکردین به جای نویسندگی بازیگر شوید ؟ آیا چنین برداشتی درست است؟
هر کسی را بهر کاری ساخته اند و من‌ نوشتن را بیشتر از هر هنری می ستایم.
 
 
       کبری گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون و مادر علی                                                                علی گودرزی در حال طراحی
 
 
18. چند فرزند دارید و شغل اصلی شما چیست؟
دو فرزند پسر به نام های امیر علی و محمد احسان که تمام زندگی من هستند شغل من آزاد است و بیشتر امور زندگیم را از هنر امرار معاش می کنم.
 
19 . به عنوان سخن پایانی هرچه دل تنگت می خواهد بگو
 
دلنوشته هایم را آهسته بخوان
از نو بخوان
حس دلتنگی ام را بیاب 
دستی به روی دلتنگی هایم بکش 
ازدحام عشق را می بینی
عاشقانه هایی بی اندازه حجیم
بخوان مخاطب شعر های من 
قدرت پرواز می یابی
بی بال 
نهراس از این پریدن
شبی با خیال پرواز کن
 
20 . نظر شما درباره سایت خبری صبح زاگرس چیست؟ 
به نظر من سایت خبری صبح زاگرس یک سایت معتبر و ویژه است که حامی هنرمندان می باشد، من از همه عوامل و دست اندر کاران این رسانه کمال تشکر را دارم و آرزویم موفقیت های روزافزون  آنها است، گاهی باید نوشت تا خوانده شد، گاهی باید بی هیچ پاداشی سازنده شد، رویایم خوانده شدن و سازنده شدن می باشد مانند انسانهای شریفی همچون شما.
 
 
گفت و گو و عکس: ابراهیم عزیزی
 
انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 7 نظر
گشتاسبی
1395/11/23 - 11:25
از خبرنگاران و دست اندرکاران سایت صبح زاگرس که به حوزه فرهنگ و هنر در استان و کشور توجه می کنند سپاسگزاریم . موفق باشید
rateup 16
 ratedown 1
ناشناس
1395/11/27 - 10:33
واقعا کارشون عالیه من این کتاب رو تهیه کردم مثله کتابای فروغ هم وزن دار و هم بدون وزن خیلی ساده و پر مفهوم
rateup 14
 ratedown 0
فرانك
1396/1/6 - 21:48
على عزيزم خيلي خوشحال شدممنو نميشناسي واسه همين يه خورده نشونى برات ميزارم شايد بخونى شايدم نه من همون دختر دانشجو براى اجراى تئاتر دانشگاه پيام نور تمام اجرا يه طرف سروده پيشكش به كارگردان و بازيگرا يه طرف وقتي همه بلند شدن و دست زدن خيليا قلبشون تركيد از اون سوز اشعارتون اگه شناختى يه تماسي چيزى با مرام شمارت كه خاموشه ....
rateup 12
 ratedown 0
ادیب زاده
1395/11/23 - 11:57
درود به این نویسنده جوان ... امیدواریم در این راه موفق باشند... دلنوشته هایم را آهسته بخوان از نو بخوان حس دلتنگی ام را بیاب دستی به روی دلتنگی هایم بکش ازدحام عشق را می بینی عاشقانه هایی بی اندازه حجیم بخوان مخاطب شعر های من قدرت پرواز می یابی بی بال نهراس از این پریدن شبی با خیال پرواز کن
rateup 13
 ratedown 2
جلال
1395/12/22 - 22:24
به به على گودرزى چه أسمى در كرده از اولش معلوم بود اين بشر آدم عادي نيست..
rateup 13
 ratedown 0
آرامش
1395/11/23 - 22:06
این روزها برای بیداری باید به کتاب ها رجوع کرد و عاشقانه ها را بلد شد.... درود بر نویسندگان لر زبان
rateup 13
 ratedown 0
حسین مسیحا
1395/11/24 - 03:56
سلام وعرض خسته نباشید به صبح زاکرس وسلام به نویسنده پرتوان وزیبا قلم لرزبان علی گودرزی
rateup 13
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.