گروه: اخبار استان خبر: 83689 / تاریخ انتشار : 1395/11/21 ساعت : 22:11

انقلاب اسلامی و کهگیلویه و بویراحمد/چرا مردم کهگیلویه و بویراحمد باید به میدان آیند؟

خوانین شاه و ساواک زندگی شیرین را بر مردم تلخ کرده بودند، شاه برای غلبه مردم دیارمان هواپیمای جنگی فرستاد و به خاک و خونمان کشاند، در یک خانواده 5 شهید دادیم، کاری که حتی هیتلر و صدام در حق مردمشان نکردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، محمود محمدی در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن دهه فجر آورده است:

 پلان اول: قبل از انقلاب چه داشتیم و الان چه داریم؟

در دو بعد داخلی و بیرونی می توان به بررسی وضعیت کهگیلویه و بویراحمد پرداخت. استانی که در قبل از انقلاب موتور محرکی چه در عرصه سازندگی و چه در عرصه آموزشی نداشت و حتی متری بزرگراه بر بدنه جاده هایش به خود ندیده بود و تعداد تحصیل کردگانش از شماره 100 نمی گذشت، به یکباره به گونه ای متحول شد که تحصیل کردگانش در یک برهه زمانی به طور هم زمان از شماره 10 هزار نفر می گذرد.

خوانین شاه و ساواک زندگی شیرین را بر مردم تلخ کرده بودند، شاه برای غلبه مردم دیارمان هواپیمای جنگی فرستاد و به خاک و خونمان کشاند، در یک خانواده 5 شهید دادیم، کاری که حتی هیتلر و صدام در حق مردمشان نکردند.

دست های پیله زده پدرمان فقر را در ذهن ها تداعی میکرد، عده ی زیادی بخاطر نداشتن هزینه از تحصیل بازماندند و چه استعدادها که از شکوفایی بازماند، استانی که رنگ یک متر بزرگراه را بر خود ندید و فکر هر زیرساختی را از سرش بیرون کرده بود. تنها فکر مردمانش پر کردن شکم گرسنه فرزندانشان بود.

ناگهان بانک آزادی در سرزمینم شروع به دمیدن کرد، رنگ رخسار کهگیلویه و بویراحمد کم کم و کم کم به سبزی گرایید. توسعه و عمران شدت گرفت، آموزش به میدان آمد.

اما آنچیزی که قبل از انقلاب و بعد از انقلاب هرگز جوهره آن کم نشد و بلکه روز به روز بیشتر شد، رنگ ایمان و غیرت دینی در خون مردم دیارم بود. شجره صالحه ای که با دادن 1880 شهید گلگون کفن طی 8 سال دفاع مقدس به یقین نمونه بارزی از ایثار و روح معنوی این مردم است.

پلان دوم: اتفاقات جریانی مهم در یکسال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد با 22 بهمن یکپارچه می شود

اسفند 94 کهگیلویه و بویراحمد شاهد حضور حداکثری مردم کهگیلویه و بویراحمد در مهمترین مسابقه مردمسالاری دینی بود و آزمونی که از آن سربلند بیرون آمدیم.

امسال شاهد بزرگترین رویداد فرهنگی استان مان بودیم که در سایه وحدت و همدلی به معرفی و باز آفرینی رشادت های شهدای این دیار پرداخت. اجلاسیه ملی 1880 شهید استان بار اولین بار در تاریخ این دیار با چنان شکوهی برگزار شد که تا سالیان سال رنگ آن در رخسار مردم شان به چشم می خورد.

رخداد های کوچک و بزرگی که امسال مان را پویا تر از سالهای گذشته نشان داد.

پلان سوم: انتقال فرهنگ انقلاب سینه به سینه از نسلهای اول انقلاب به نسلهای سوم و چهارم انقلاب

جشن های انقلاب در فرهنگ این مردم و این استان که در قالب سرودها و جلسات شب نشینی در شبهای پیروزی انقلاب اسلامی در محله به محله و خانه به خانه این دیار رقم می خورد.

 بزرگان به بیان خاطرات و اشعار حماسی در این جلسات می پردازند. نسلهای متمادی به چنین روشی به ارتباط با جنبه های مختلف انقلاب پی می برند و این فرهنگ سینه به سینه حفظ می شود.

نسلی که نبوده و ندیده باید بداند و بفهمد و آگاه شود تا سختی رنج گذشتگانش را بداند. این دانستن به این نسل می آموزد که روزگاری که در آن نشسته است بدین راحتی بدست نیامده است و باید در ارتقاء آن بکوشد و کوش او سبب رخداد موفقیت های آتی استان و کشورش شود.

پلان چهارم: همدلی و وحدت پیام حضور و همرنگی مردم استان در دریای شور و شعور انقلاب:

شور و شعور انقلابی مردمان این دیار در 22 بهمن هر سال خلاصه می گردد. رخدادهایی که در طی این یکسال در استان اتفاق داد می بایست در یک دایره ای تجمیع گردد که زبان گویای آن وحدت و همرنگی شود. ترامپ نادان، اگر ذره ای فکر داشت، تکه فیلم هایی از حضور حماسی مردمان این دیار در سالهای گذشته را می دید تا لااقل ذره ای سرعقل می آمد و خوی دیوانگی اش بر چهره اش کمتر شود.

امام خامنه ای(مد ظله العالی) فرمودند صداقت آمریکایی را در چهره ترامپ ببینید و ایرانیان در 22 بهمن جواب یاوه گویی های آمریکا را می دهند.

مردم کهگیلویه و بویراحمد 22 بهمن چنان حماسه ای بیافرینند که ایادی استکبار انگشت به دهان از غیرت و حماسه شان خواهند ماند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.