گروه: اخبار استان خبر: 83601 / تاریخ انتشار : 1395/11/20 ساعت : 12:48

معلمی که سه روز به مدرسه نرفته است/ سرگردانی دانش آموزان مقابل مدرسه روستای نده/ انتقال دانش آموزان از روستا به شهر برای ادامه تحصیل

اولیای دانش آموزان روستای نده از توابع شهرستان دنا با اعلام اینکه معلم مدرسه ابتدایی شهید پیشوای این روستا به مدت سه روز است که در مدرسه حضور نیافته است از سرگردانی فرزندان خود به شدت اظهار نگرانی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اولیای یکی از این دانش آموزان در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد: روستای نده در 25 کیلومتری شهر یاسوج  و در شهرستان دنا واقع شده است و مدرسه ابتدایی شهید پیشوا با 13 دانش آموز به عنوان تنها مدرسه در این منطقه به امر اموزش و تربیت دانش اموزان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: مدت سه روز معلم دوره ابتدایی این مدرسه در کلاس درس حاضر نمی شود و دانش آموزان نیز علاف و سرگردان مقابل مدرسه وقت خود را به بطالت می گذرانند.

این اولیای دانش آموز مدرسه شهید پیشوا روستای نده که از وضعیت دانش آموزان در این مدرسه به شدت ناراضی و نگران بود ، افزود: بسیاری از اهالی این روستا به خاطر بی توجهی به دانش اموزان ، فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به شهر یاسوج منتقل کرده و از این روستا مهاجرت می کنند.

وی خواستار رسیدگی مسئولان امر به این موضوع شد و گفت: خانواده این دانش اموزان نیز برای انتقال فرزندان خود به مدارس شهر هزینه های زیادی را متحمل می شوند.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان دنا نیز در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد: معلم این مدرسه روز گذشته به دلیل بیماری بر سر کلاس درس حضور نیافته و موضوع را نیز به مسئولان مربوطه گزارش نکرده است تا معلم جایگزین در مدرسه حضور یابد و به دانش اموزان درس بدهد.

سپهدار مجلسی نژاد با اشاره به اینکه معلم مدرسه ابتدایی شهید پیشوای روستای نده برگه استراحت پزشکی ارائه کرده است، گفت: این معلم باید از قبل مسئولان مربوطه را در جریان غیبت خود قرار می داد که چنین کاری را نکرده است و پس از بررسی های و مستندات لازم با وی برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: غیبت امروز این معلم نیز به دلیل  شرکت در کارگاه آموزشی که برای تمامی معلمان پایه ابتدایی در شهرستان دنا برگزار شده، بوده است. 

مجلسی نژاد گفت: از لحاظ قانونی هر معلمی که بنا به هر دلایلی نتوانست در کلاس درس حضور یابد باید از قبل هماهنگی لازم را با مدیر و مسئولان مربوطه انجام دهد تا نسبت به تعیین معلم جایگزین و عقب نیفتادن دانش اموزان از درس و تحصیل اقدام شود.

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.