گروه: کهکیلویه خبر: 82679 / تاریخ انتشار : 1395/11/3 ساعت : 08:32
غرس نهال در 103هکتار از اراضی منطقه خلیفه ای سوق+تصاویر

غرس نهال در 103هکتار از اراضی منطقه خلیفه ای سوق+تصاویر

فرماندار کهگیلویه گفت: با هدف احیاء و غنی سازی جنگل های مخروبه و جلوگیری از فرسایش خاک در محدوده منطقه خلیفه ای سوق به مساحت103 هکتار نهال کاری شده است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس   فرماندار و مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه از طرح درختکاری روستای خلیفه ای بازدید کردند.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: با هدف احیاء و غنی سازی جنگل های مخروبه و جلوگیری از فرسایش خاک در محدوده منطقه خلیفه ای سوق به مساحت103  هکتار نهال کاری شده است .

 

فرماندار کهگیلویه در این بازدید با تقدیر و تشکر ازعملکرد اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گفت: این طرح با هدف احیاء و غنی سازی جنگل های مخروبه و جلوگیری از فرسایش خاک در محدوده منطقه خلیفه ای سوق به مساحت103  هکتار نهال کاری شده است .

 

علی پوزش گفت:  طرح جنگل کاری اقتصادی که با هدف مشارکت جوامع محلی در احیا و حفظ جنگل ها در سراسر کشور در حال اجرا می باشد و در شهرستان کهگیلویه  نیز باتوجه به وجود گونه‌های مختلف گیاهی و مراتع در دستور کار منابع طبیعی کهگیلویه قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: در محدوده 103 هکتار نهال کاری شده میزان 75 هزار نهال از گونه های متنوع کنار ، کنارک ، کهور، ابریشم هندی ، بادام، اوکالیپتوس در سال 1395-1394 غرس شده  است .

 

مدیر منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان کهگیلویه  هم در حاشیه این بازدید گفت: طرح توسعه نهال کاری در راستای اهداف سازمان جنگلها و مراتع کشور می باشد .

 

هدایت الله آویزش گفت: با توجه به شرایط اقلیمی آب و هوایی و متناسب بودن منطقه با گونه های گیاهی متنوع در این منطقه کشت و نهال کاری گردیده است .

 

آویزش اظهار کرد : توسعه جنگل کاری و افزایش فضای سبز تثبیت مالکیت , جلوگیری از فرسایش خاک, ایجاد تفرجگاه و تعلیف و تأمین علوفه دامداران  و همچنین جایگاه امن و پناهگاهی مطمئن برای وحوش و پرندگان از اهداف این طرح می باشد .

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.