گروه: لنده خبر: 82264 / تاریخ انتشار : 1395/10/23 ساعت : 09:29
رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده خبرداد:

مشارکت 8میلیارد ریالی شرکت نفت آغاجری در بازگشایی جاده دلی مهرجان لنده

رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه و لنده: با پیگیری های شبانه روزی مسئولان شهرستانی و نماینده مردم شهرستان کهگیلویه و لنده در مجلس شورای اسلامی اعتبار هشت میلیارد ریالی تعریض و بارگشایی جاده عشایری دلی مهرجان با مشارکت شرکت بهره برداری نفت آغاجری تامین شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سیدخداداد اجتهادی رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه،چرام ولنده در حاشیه بازدید از جاده عشایری دلی مهرجان با قدردانی از زحمات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت آغاجری اظهارکرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان به خصوص سردار هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های چهارگانه در مجلس شورای اسلامی و همکاری بی شائبه مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت آغاجری و عشایر منطقه دلی مهرجان بیش از 50روز است که دو دستگاه بیل مکانیکی و بلدوز در این جاده مشغول به کارهستند.

وی افزود:جاده عشایری دلی مهرجان از روستای گرده کلات به طول 25کیلومترمی باشد که 20کیلومتر آن نیازمند عملیات بازگشایی است و تا کنون بیش از 6کیلومتر از این جاده عشایری بازگشایی و تعریض شده است.

رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه، لنده وچرام تصریح کرد: اعتبار این جاده به ارزش هشت میلیارد ریال است که با همکاری شرکت بهره برداری نفت آغاجری و مردم تامین شده است.

وی تاکیدکرد: جاده عشایری دلی مهرجان یکی از جاده خطرناک در شهرستان لنده بود که تا کنون چندین تصادف منجر به مرگ داشته است که با بازگشایی و تعریض این جاده و رفع نقاط حادثه خیز شاهد تسهیل در رفت آمد عشایر  و همچنین تبدیل شدن این منطقه به منطقه ای گردشگری خواهیم بود.

اجتهادی تعداد عشایر شهرستان لنده را بیش از 500خانوار اعلام کرد وگفت: تعداد عشایر شهرستان لنده بیش از 500خانوار به تعداد دو هزار نفر می باشند که از این تعداد 300خانوار عشایر مناطق بهمئی گرمسیری است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده،

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.