گروه: لنده خبر: 82263 / تاریخ انتشار : 1395/10/23 ساعت : 09:29
فرماندار شهرستان لنده :

جاده عشایری دلی مهرجان باید به ایل راه دوستی تبدیل شود

فرماندار شهرستان لنده گفت: جاده عشایری دلی مهرجان با ارائه خدمات مختلف به عشایر این منطقه باید به عنوان ایل راه دوستی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در بازدید از جاده عشایری دلی مهرجان با حضور در جمع عشایر این منطقه با تسلیت درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از مهمترین تلاش های ما به عنوان خادمان مردم در بدنه دولت خدمت بی منت به مردم عالی الخصوص عشایری است که بیشترین سهم و نقش را در تولید دارند.

وی افزود: عشایر با تولید فرآورده های گوشتی، لبنی، منسوجات و صنایع دستی در روستاها و مناطق عشایری بیشترین نقش را در رفع نیازمندی شهروندان در شهرها دارند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: با تعریض و بازگشایی جاده عشایری دلی مهرجان علاوه بر جلب رضایت عشایر این منطقه شاهد توسعه گردشگری این منطقه بسیار زیبا و دیدنی هستیم.

وی تاکیدکرد: تکمیل این جاده عشایری می تواند زمینه ساز مهاجرت معکوس مردم به روستاها و وردهای عشایری باشد که لازمه آن فراهم نمودن خدمات و امکانات رفاهی است.

کریمی نژاد اظهارکرد: نباید به بهانه ایجاد جاده عشایر آسیبی به درختان و طبیعت بکر و زیبای این منطقه وارد شود و باید همه ما به گونه ای رفتار کنیم که هرکدام یک حامی طبیعت باشیم.

فرماندار شهرستان لنده در ادامه گفت: براساس جمع بندی های صورت گرفته قرار است جاده های روستایی شهرستان لنده از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان زیرسازی و آسفالت شوند که امیدواریم بتوانیم جاده های عشایری را نیز آن ها اضافه کنیم.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم حقوق اولیه مردم دیگر به آرزو تبدیل نشود و با جذب این اعتبارات بتوانیم مشکلات جاده ای همه روستاهای شهرستان لنده را یکبار برای همیشه حل کنیم.

کریمی نژاد در پایان از زحمات سردار عدل هاشمی پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همکاری امورعشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده، مباشرجاده و شرکت نفت آغاجری قدردانی کرد.

دلی مهرجان از توابع بخش موگرمون و در فاصله 36کیلومتری شهرلنده مرکز شهرستان لنده واقع شده است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.